*[Galeria/Samolot] PZL P-11C

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

*[Galeria/Samolot] PZL P-11C

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej :)
Po sklejeniu Wildcata zabrałem się za budowę P-11C z MM 9/2003. Właściwie to oba modele budowałem prawie równocześnie ;-)
Opracowanie P-11C zamieszczone w MM swego czasu było o ile mi wiadomo najlepszym na rynku. Teraz to trochę się zmieniło, ukazał się model z wydawnictwa pana Halińskiego, który przebija wszystkie wcześniejsze opracowania. Model z MM zaprojektował pan Mistewicz, co gwarantuje dobre pasowanie części i świetne efekty końcowe. Osobiście największe problemy miałem z połączeniem płatów skrzydła, co widać na zdjęciach poniżej. papier w tym wydaniu jest dobrej jakości, ładnie się kształtuje. Nie zauważyłem też błędów w druku w moim egzemplarzu. Model retuszowałem kredkami pastelowymi i oczywiście musiałem go wyciapać. Polecam ten model praktycznie każdemu, może nie na pierwszy model w życiu ,ale na któryś kolejny będzie idealny. Czas na zdjęcia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :pice:
Whisky
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 13:11
Lokalizacja: Rogoźnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Whisky »

Witam!!

Tez sklejałem ten model. I wyszedł mi podobnie jak Twój, pochwaliłbym sie ale niestety niemam cyfrówki :cry: . Mam jedno zastrzeżenie: kółka mogłyby byc troche szersze i zaokrąglone. Ale ogólnie model mi sie podoba :)
Poziom: troszke więcej niz początkujący :)
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

JaCkyL....ptak usiadł Ci na jednym kmie :D
a ogólnie całkiem ładny
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Mi się bardzo podoba. Właśnie buduję tan model, z twoich zdjęć będe brał przykład :D

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Dzięki chłopaki za miłe słowa :)
_Grzecho_ pisze:z twoich zdjęć będe brał przykład
Lepiej nie przyglądaj się zbyt dokładnie, bo zrobisz te same błędy co ja i będzie na mnie :haha: Jak się przyjżeć to widac ,że osłona silnika jest przyklejona odwrotnie niż być powinna. Zauważyłem to dopiero po przyklejeniu, gdy spojżałem na rysunki montażowe. Nie chciałem odrywać, żeby więcej nie napsuć. Najlepiej ten błąd jest widoczny na zdjęciu nr 4 w 3 linijce. Bodrowe wypustki powinny być przyklejone zaraz po ostatnim bordowym pierścieniu osłony silnika. Zwróć na to uwage :)
Pozdrawiam :pice:
ODPOWIEDZ