*[Galeria/Samolot] Li-2 PLL Lot

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

*[Galeria/Samolot] Li-2 PLL Lot

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

To moja Lidka w barwach PLL LOT:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i dwa zdjęcia z epoki :-)
Obrazek
Obrazek
Skleiłem go jak miałem 14 lat. Historia tego modelu jest dosyć burzliwa. Pierwotnie był to C-47 Gunship z ModelCardu. I w takiej postaci go skleiłem. Za jakieś dwa miesiące stwierdziłem że będzie to C-47 ale w barwach powojennego lotnictwa polskiego. Pomalowałem go pierwszymi lepszymi farbami jakie mi w ręce wpadły, jakiś zielony z góry i jakiś niebieski z dołu :) szachownice namalowałem pisakiem na gładkiej kartce z zeszytu, przykleiłem na model i gra gitara :) W takim stanie model przetrwał kolejne dwa miesiące do momentu jak przypadkiem znalazłem w domu plany modelarskie Li-2. Bardzo mnie urzekły barwy PLL LOT. Decyzja była oczywista :) Tym razem podszedłem do sprawy poważnie. Farby dobrałem starannie (ale model starannie nie jest pomalowany), całkowicie od podstaw wykonałem podwozie oraz silniki i śmigła. Napisy na kadłubie wydrukowałem na kompie. W takim stanie przetrwał do dziś i trzyma się nieźle. Wykonanie modelu pozostawia wiele do życzenia, ale jak na moje ówczesne umiejętności byłem z niego naprawde dumny ...ot taki młodzieńczy spontan
Ostatnio zmieniony sob sty 14 2006, 14:48 przez mores, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
von zales
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 28 2005, 0:53
Lokalizacja: Sopot/koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: von zales »

W sali pamięci PLL LOT w ich nowym biurowcu na 17 stycznia stoi cała flota PLL LOT od Fokkerów przez ciotki JU (w tym na płozach) , spity (ktorymi latali piloci LOTu w bitwie o anglie).

modele powojenne od LI2 przez Tupolewy po B737. ciekawie to wyglada choc niektóre modele przyznam są nie dokońca precyzyjne (produkcja NRD skala 1/100)

to taki mały offtopic ale okazja ku temu jest by powiedziec
"Ten kto wolny nad swym losem nie płacze"
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

To karton? Gdybym ja w wieku 14 lat, czyli w jakim jestem obecnie tak sklejał to byłbym niezmiernie szczęśliwy.
Obrazek
ODPOWIEDZ