*[Relacja/Samolot] Bf-110G-2 by ZŁO

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

*[Relacja/Samolot] Bf-110G-2 by ZŁO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Niniejszym zamieszczam relację z przebiegu prac montażowych w/w modelu. Będzie on dosyć mocno waloryzowany na podstawie monografii, którą posiadam. Model retuszuję farbkami akrylowymi firmy Agama oraz Pactra. Numery kolorów trudno mi podać, ponieważ nie wszystkie odcienie, które zakupiłem, okazały się trafione w 100%,więc ratuję się mieszaniem ich ze sobą. A tak to wychodzi póki co.
Rama kabiny:

Obrazek
Obrazek

I tablica przyrządów po waloryzacji:

Obrazek

A dziś skończyłem przeszło tygodniową walkę z fotelem pilota i siedziskiem strzelca i radiooperatora.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Musiałem przerabiać całe siedzisko, bo to z wycinanki w niczym nie przypominało tego ze zdjęć w monografii. Teraz wygląda w miarę podobnie. Siatka siedziska strzelca zrobiona z firanki, a parciane pasy siedziska radiooperatora oraz pasy bezp. tradycyjnie z folii alu.

Mam już zamontowany fotel pilota, zespół manetek sterowania silnikami oraz prawą panel pilota.
Gałki manetek wykonane "obrzynem" igły lekarskiej o średnicy 1,2 mm. Bardzo dobre narzędzie. Ułatwia i znacznie przyspiesza pracę nad takimi drobiazgami, a wycięte przy jego pomocy krążki są idealnie okrągłe.
Efekt poniżej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz kilka fotek przedstawiających wygląd kokpitu przed jego osłonięciem ściankami bocznymi. Reszta wyposażenia będzie umieszczona własnie na nich, a póki co, doszły skrzynki i taśmy amunicyjne, działka 20mm oraz wyposażenie radiowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gotowe są już burty kabiny oraz poszycie. Darowałem sobie kładzenie wiązek elektrycznych, bo dokumentacja którą miałem okazała się niewystarczająca i stwierdziłem że nie ma sensu kłaść kabli jeżeli nie wiadomo skąd i dokąd biegną... Zresztą przyznam szczerze, że lenistwo też miało tu swój udział... ;))
No ale zaczyna być widać jak to będzie się mniej więcej prezentować.
Foty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mało widać wnętrza w sumie, ale nijak nie mogłem ustawić tego kawałka kadłuba, żeby wszystko oświetlić.
No i jak widać na ostatnich zdjęciach, poszycie przedniej części okazało się być za krótkie i nie zeszło się należycie, przez co musiałem użyć supergluta i farbki, ale finalnie nie będzie tego tak widać bo w to miejsce dojdzie swojego rodzaju oprofilowanie, prawdopodobnie wylotu powietrza (tam gdzie jest to zaznaczone łukiem).
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

Re: [R] Bf-110G-2 by ZŁO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Pisałem z p. Jarskim ze zrobił bład, wersja G2 nie posiadała tej wargi, a jest to wylot kanału chłodniczego, chłodzacego działka 30mm w wersji G4. Dobrze to widac na archiwalnych zdjeciach
Powoli coś tam dłubię
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Niemniej jednak będzie tak, jak to zaprojektował autor.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

OK rozumiem i czekam na wiecej, a napisz kto projektował ten model
Powoli coś tam dłubię
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Oczywiście, że duet Grygiel-Dworzecki. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś p. Jarskiego? Z tego co wiem, to nie zajmuje się on projektowaniem modeli, a już napewno nie u Hala...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

No tak faktycznie, myslalem o Halinskim a napisałem Jarski a to chyba dlatego ze ogladam monografie Fw-190 AJ Pressu, co do projektantow to Marcina znam i na pewno przylozyl sie ale kazdemu zdazaja sie bledy. Bledow nie robi ten co nic nie robi.
Powoli coś tam dłubię
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

A każdy błąd da się naprawić... Spoko, spoko, dobrze będzie. Powiększenie ukazuje błąd jako dość widoczny, natomiast w realu, po dodaniu wylotu powietrza i lakierowaniu ten ubytek będzie praktycznie niewidoczny.
A faktycznie, błąd tkwi raczej w projekcie, bo akurat mam prawie gotową część nosową, którą niedługo pokażę i pasuje ona wręcz idealnie do tego segmentu (z tym błędem). Jeżeli błą byłby z mojej strony, to raczej miałbym problemy z dopasowaniem wyżej wymienionych...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Bardzo proszę o zastosowanie się do woli autora i powstrzymanie z pisaniem czegokolwiek niezwiązanego z modelem. Wszystkie takie wpisy będą usuwane.
Korred

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Korred »

Bardzo ładny model

Mam też pytanie odnośnie kadłuba, mianowicie czym wycinasz krawędzie oklejek segmentow i czy je czymś szlifujesz ?

Z góry dzięki za odpowiedź
Korred
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Wycinam nożyczkami, oraz przy pomocy nożyka OLFA AK-3 i linijki. Białe krawędzie retuszuję odpowiednimi kolorami.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ