*[Relacja/Samolot] Ki-61 (Kartonowy Arsenal)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

*[Relacja/Samolot] Ki-61 (Kartonowy Arsenal)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Moj pierwszy model w ktorym zastosowalem Ponal. Mial nim byc Typhoon jednak pod silnym wrazeniem Aircobry postanowilem sobie cos ulepic od Hala. Do impregnacji uzylem rozcienczonego Ponalu Ekspress. Musze przyznac, ze zrobilem to z pewna niesmialoscia. Po przeschnieciu arkuszy wycialem i uformowalem skrzydla. Potwierdzam to co juz pisano wielokrotnie. Ponalowany karton staje sie bardzo plastyczny i swietnie sie formuje. Papier dalej bardzo dobrze przyjmuje retusz akwarelami. Jak na razie super....

Na zdjeciu widac rurki o roznych przekrojach. Uzywam ich do formowania oblych ksztaltow.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 23 2003, 1:30 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Wspominalem o Aircobrze sklejonej przez jej autora. Zdjecia byly prezentowane na Konradusie. Osobiscie nie sklejalem tego modelu ale czeka on u mnie na swoja kolejke.

Wracajac do Ki. Skleilem pierwsze segmenty oraz wiekszosc wyposazenia kabinki.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 23 2003, 1:31 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Uff, po dlugiej przerwie udalo sie cos przykleic ...

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 23 2003, 1:31 przez pszyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

No to moze taka fotka. Malo swiatla kruca bomba...

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 23 2003, 9:37 przez pszyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Mierne postepy prac nad KI. Powoli przymierzam sie do skrzydel. Powstal juz szkielet prawego.

Obrazek

Nie jestem zadowolony z efektu sklejenia dwoch ostatnich, widocznych na zdjeciu, segmentow kadluba. Ostatni z nich musialem skrocic o ok 2mm na obwodzie aby spasowac z wczesniejszym. Czyzby ponal spowodowal az taka zmiane wymiaru tej czesci? Wyszlo po japonsku -jako tako.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 23 2003, 9:37 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
siewier

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siewier »

wydaje mi sie jakby czesc poszycia kabiny pilota byla troche w innym odcieniu koloru a moze mi sie tylko wydaje moze taka fotka nie wiem ??
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Dzieki Vivit.

Siewier, model zostal zaponalowany. Ta roznica koloru o ktorej piszesz to gra swiatla. Kolory sa ok.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Skrzydla z kadlubem skleily sie same. Sa swietnie rozwiazane i przemyslane w kazdym szczegole. Pasowanie jest idealne.

Ostatnio przeczytalem jak to jeden z projektantow wpadl w samozachwyt i stwierdzil, ze jest super poniewaz zaprojektowal ponad sto modeli. Mialem watpliwa przyjemnosc kleic jedno z jego "dziel". Jak to dobrze, ze p.Halinski stawia na jakosc.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz paź 19 2003, 16:58 przez pszyman, łącznie zmieniany 1 raz.
bigamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigamek »

-Pszyman , jakiego kleju używasz do klejenia poszczególnych elementów i kto opracował tego japończyka ?
Ps. Ponal już sobie kupiłem :)
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Do klejenia uzywam kleju LOCTITE (All purpose adhesive). Jest to praktycznie odmiana hermolu.

Powoli zbliza sie koniec.

Obrazek
ODPOWIEDZ