*[Relacja/Statek] Trawler M/T Regulus (Fly Model 116)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

*[Relacja/Statek] Trawler M/T Regulus (Fly Model 116)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Model ten przeleżał na półce kilka lat i w tym czasie niejednokrotnie przeglądając niesklejone modele na dłużej zatrzymywałem się właśnie nad tą publikacją i dopiero teraz dojrzałem by go zrobić.
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 21 2007, 11:22 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 13 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Często przed przystąpieniem do budowy kadłuba robię na początek elementy wyposażenia pokładowego.
Oto pierwsze windy.
Obrazek Obrazek

Pokrętła zrobione są z uszczelek zaworków od zapalniczek jednorazowych - po prostu wykręcamy taki zaworek ze zużytej zapalniczki, zdejmujemy większą z uszczelek, bierzemy igłę z nawleczoną cienką żyłką i przeszywamy na krzyż to gumowe kółeczko, obcinamy później wystające na zewnątrz kawałki żyłki i zalewamy ten krzyżyk w środku kropelką kleju SuperGlue dla usztywnienia całości. Poźniej wystarczy tylko taki gotowy element pomalować na interesujący nas kolor i pokrętło gotowe. Dodam jeszcze że w tych zaworkach od zapalniczek są dwie takie uszczelki o różnych średnicach - po prostu wystarczy wybrać nam odpowiadający lub najbardziej odpowiedni do skali budowanego modelu.
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:14 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

i następna
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:15 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

i jeszcze jedna
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:15 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

dużo tych wind i to niektóre podwójnie - lewa i prawa burta
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:16 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

teraz szalupy - też dwie :)
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:17 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Precyzyjna robota!!! Biale krawedzie jednak psuja troszke efekt. Byc moze jest to efekt lampy blyskowej ktora potrafi rozswietlic nawet retuszowane krawedzie w normalnym swietle wygladajace ok. Jezeli nie to rozwaz wykonanie tetuszu wszystkich krawedzi przed sklejeniem elementu.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W tym wszystkim chodzi o to, że żadne z zaprezentowanych przeze mnie elementów nie byly jeszcze retuszowane - ja robie to przed samym przyklejeniem takowych do reszty modelu, więc obawy są nieuzasadnione :D
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W związku z tym, że postanowiłem wykonać kadlub w troszkę nietypowej technologii nakleiłem wręgi na sklejkę odzyskaną ze skrzynek po owocach cytrusowych.
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:17 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

a tak wygląda maszyneria do wycinania tych wręg, jeśli ktoś byłby zainteresowany takim ustrojstwem to polecam www.dedra.com.pl dział elektronarzędzia - ja zapłaciłem za wyrzynarkę z zapasowym kompletem 5-ciu brzeszczotów 200 zł.
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:21 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ