*[Relacja/Śmigłowiec] Rosyjski śmigłowiec Mi-28 MM 1-2/98

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

*[Relacja/Śmigłowiec] Rosyjski śmigłowiec Mi-28 MM 1-2/98

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Premiera sklejonego mi-28 odbywała sie na sympozjum, tam tez były robione zdjęcia. Kolory są nienaturalne bo robione pod firmwym parasolem :)
Wydanie to Mały Modelarz 1-2/98, autor to Bohdan Wasiak. Wirnika nie brałem bo niemiałem go jak przewieść. Dość gadania, oto fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt wrz 02 2005, 12:45 przez Kat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 141
Rejestracja: pn mar 10 2003, 19:16
Lokalizacja: Świebodzin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek »

a jak ze sklejalnoscia ? bo juz rozne zdania na jego temat slyszalem
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Ze sklejalnoscią jest jakby to powiedzieć: kolorowo:) Kleiłem juz kiedys ten model i wiedziałem gdzie się czego można spodziewać. Pierwsze 2 segmenty są zaduże o pare milimetrów, ciężko było równo wkleić statecznik pionowy, w paru miejscach powychodzły drobne szpary. Wasiak to Wasiak, w modelach tego pana sa zawsze jakieś niespodzianki, ale ich atut to to ze są łatwe i efektownie się prezentują. Jak widać przy odrobinie chęci można z nich zrobić coś ładnego. Jari, model wygląda na przechylony bo stół był krzywy :)

Pozdrawiam
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Model powstał w 3 tygodnie, pierwotnie planowałem w 2, ale niewyszło :lol:. A ulubiony projektant napisał, a co sie bedzie! "reszte uzbrojenie bo sie niemieści zróbta se sami" :) samemu trzeba było też dorobić osłone radaru i kołpaki na silnkach (dzięki za pomoc Poste i PrzemekW)

Pozdrawiam
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

W ramach podnoszenia wartości modelarsiej na forum zamieszczam świeze zdjecia Mi-28, kolory są juz prawie naturalne ale i tak leekko przełamane bo robione z lampą. Ale za to jest już wirnik! Retusz pozstawia jeszcze troche do życzenia ale jak to mówią człowiek się całe życie uczy.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ