*[Relacja/Samolot] Heinkel He-100 (KF)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Biuti, fajny kamuflaz, takie nieznaczne roznice barw, dopiero na modelu Pszymana to zauwazylem - tak bylo w oryginale?? Super :shock: :!:
Ostatnio zmieniony ndz lip 06 2003, 17:08 przez Drewal, łącznie zmieniany 1 raz.
KF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KF »

Pszyman, ślicznie!!!!
co do owiewek, to jedyna póki co możliwość to częste dzwonienie do gomixu i molestowanie....
a z papierem to faktycznie są jakieś problemy - kilka dni temu drukowałem parowóz na papierze 190g i stałem przy maszynie i kontrolowałem co ok. 50 arkusz. Nie wiem, moze to tylko wrażenie, ale niektóre arkusze były "na oko" bardziej wiotkie, ok. 160-170g. A były z tej samej paczki!!!
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Drewal, samolocik posiada faktycznie kamuflarz w dwoch odcieniach zieleni.. co Ci bede zreszta pisal. Lec do kiosku i sobie kup. Warto.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Ucieszyla mnie wiadomosc, ze dostepne beda wytloczki kabinki do modeli KFa. Koniec z wielka improwizacja. Nic tak nie szpeci modelu jak pokracznie wykonana kabinka. U mnie w przypadku Henka jej srodek zostal dopasowany z wytloczki od Typhoon'a z MM natomiast jej przednia czesc z celofanu w jaki owijane sa plyty CD. Efekt - srednio na jeza. Latwo sie dopatrzec na zblizeniu bledu merytorycznego. No ale cos za cos.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:17 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
Mauzer
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 15 2003, 12:28
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mauzer »

na zdjeciu henk_8.jpg widac obciete skszydło, w srodku widac jakąś twardą gombkę ala pumeks :), co to ?:)
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Jest to po prostu wrega z kartonu :)
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

W galerii zdjecia skonczonego modelu.
Obrazek
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Wykonanie kolpaka zajelo mi troche czasu. Jest to w duzej mierze kwestia cierpliwosci. Trzeba go tak dlugo formowac i meczyc aby "skladal sie na sucho". Nastepnie klej szybkoschnacy (uzywam odmiany Hermolu) i klejenie po kilka listkow kontrolujac caly czas ksztalt. Szczerze mowiac mialem juz w pogotowiu wydrukowny "zapasowy" kolpak na troszke grubszym papierze. Jednak w koncu stwierdzilem, ze ten z wycinanki wyszedl dosc przyzwoicie i juz zostal.
ODPOWIEDZ