*[Relacja/Samolot] Heinkel He-100 (KF)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

*[Relacja/Samolot] Heinkel He-100 (KF)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Zachecony relacja z budowy Aviatora, zdobylem egzemplarz He-100. Oczywiscie goniac Andrzeja bedzie mi duzo latwiej, moge podgladac jego postepy prac a wlasciwie skonczony model.

Pierwsza mysl ktora przyszla mi do glowy po tym jak wzialem wycinanke do reki - ten papier jest stanowczo za cienki. Zastanawiam sie z czego to moze wynikac. Ta mysl sklonila mnie do tego aby siegnac po omawiana nie tak dawno Aircobre od Hala. Cena He to 11,99 a Aircobry 14zl. Papier u Hala jest lepszej jakosci i objetosciowo czesci zajmuja wiecej kartonowej powierzchni. Gdzie tu sens i logika? Dlaczego Hal moze wydac model na porzadnym kartonie a KF nie? Czyzby dalej byl to towar deficytowy? A moze sa to oszczednosci?

Aby wzmocnic cienki papier prysnalem karton podwojna warstwa werniksu i zabralem sie do pracy. Postanowilem kleic ten model metoda podwojnej wregi. Moje dotychczasowe efekty na zdjeciach ponizej. Wszystkie czesci pasuja ze soba idealnie.

Widac powdojne wregi oszlifowane pod skosem.
Obrazek
W gornej czesci zdjecia wstepnie spasowane wregi na sucho. Wrega wchodzi w jeden segment tak aby jej polowa wystawala poza jego obrys. Do wystajacej czesci doklejany jest kolejny segment. W dolnej czesci zdjecia elementy sa juz ze soba sklejone.
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:09 przez pszyman, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Ponarzekalem sobie w temacie cienkiego papieru :evil: . Natomiast marnego slowa, jak na razie, nie moge powiedziec na pasowanie czesci. Wszystko pasi jak cholera. Modelik klei sie bardzo przyjemnie. Odpoczywam przy nim.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:10 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
Legionista
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 17 2003, 16:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Legionista »

A jaka grubosc ma taka podwojna wrega?
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Wrega ma normalnie, 1mm+1mm
Awatar użytkownika
Radek Zamość
Posty: 135
Rejestracja: pt cze 20 2003, 10:52
Lokalizacja: Zamość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Zamość »

A czym retusz jest wykonany??
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Drewal, Ciiiiiiiii Caly czas sie ucze shopa, tak wiec sorki za male niedociagniecia. ;-)

Powaznie, retusz metoda ktora opisalem tutaj http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... ght=retusz
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Dwie fotki

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:11 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Powstal centroplat. Czesc nr 14aL oraz 14aP zostaly wydrukowne na cienkim/zwyklym papierze wraz z wregami, czyli elemantami ktore nalezy podkleic tektura 1mm. Oczywiscie z rozpedu podkleilem je rowniez chociaz nie bylo na nich onaczenia sugerujacego ich podklejnie. Na szczescie wczesniej zrobilem skan calego modelu tak wiec moglem je sobie wydrukowac. Nie wiem dlaczego zostaly one umieszczone na cienkim papierze poniewaz utrudnia to znacznie ich odpowiednie uformownie. Powinny one zostac wydrukowane na kartonie. Polecam ich podklejenie wlasnie kartonem z wycinanki. Przy pasowaniu wyszlo, ze sa one odrobinke za dlugie co nie jest zadnym wielkim problemem. Gorzej jakby byly za krotkie ;-)

Obrazek
Dzialka wykonane z igiel lekarskich 1,2mm
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:12 przez pszyman, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Centroplat polaczony z kadlubem. Pasowanie czesci dalej jest doskonale aczkolwiek w jednym miejscu wyszedl malutki problem. Pomimo, ze plat zostal wcisnety dokladnie na swoje miejsce w gornej czesci zabraklo mi delikatnie poszycia czesci kadluba. Szkoda, ze na centroplacie w tym miejscu byl kolor bialy a nie wlasciwy kolor poszycia. Malutki retusz i po sprawie. Aviator jak Tobie to wyszlo w tym miejscu?

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:13 przez pszyman, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Zblizam sie do konca budowy. Pozostaly wlasciwie drobne rzeczy do doklejenia. Model jest naprawde bardzo dobrze zaprojektowany i klei sie swietnie. Bardzo podoba mi sie sposob laczenia centroplata z kadlubem. Jest on prosty w budowie i efektowny w wygladzie. Ciekawie rowniez zostala rozwiazana konstrukcja stetecznikow.

W kwestii krytykowanego przeze mnie cienkiego papieru
KF pisze:... przede mną stoją modele wykonane na papierze ksero /80 gr./ i jakoś nic się w nich nie zapada i nie deformuje.
W przypadku tak zaprojektowanych modeli uwierze. Jednak poprosze o lepszy papier w kolejnych modeleach.

Drogi KF'ie prosze wiecej tak doskonale zaprojektowanych modeli. Kupuje w ciemno Ech zeby tak jeszcze byly dostepne do Twoich modeli wytloczki kabinek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:15 przez pszyman, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ