*[Relacja/Okręt] Monitor rzeczny ORP Warszawa

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
qbat
Posty: 64
Rejestracja: czw lip 24 2003, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
x 1

*[Relacja/Okręt] Monitor rzeczny ORP Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qbat »

Witam wszystkich serdecznie,
Chciałbym zaprezentować relację z budowy monitora rzecznego ORP „Warszawa”.
Model wydany został przez Super Model. Jest on w skali 1:100.
Z racji tego, że jest to mój pierwszy model okrętu a drugi model w życiu (nie licząc jeszcze jednego niedokończonego samolotu), wydaje mi się, że jest to odpowiedni wybór dla takiego modelarskiego leszcza jak ja. Dość prosty kształt kadłuba oraz niewielka ilość części nie wzbudzają obaw, że prace nad nim utkną przy produkcji 80 działka p.lot, :lol:
Laughing
Przeglądam forum od dłuższego czasu i ostatnio miałem wiele wątpliwości czy decyzja o wstawieniu mojej relacji jest słuszna. Nie będzie ona wnosiła jakiś nowości, choć będę się starał dzielić z wami swoimi spostrzeżeniami i uwagami oraz „moimi patentami” na wykonanie niektórych elementów. Nie będzie to na pewno (cytując niektórych użytkowników) „blog dla gówniarzy”. Chciałbym po prostu pod okiem bardziej doświadczonych kolegów stworzyć poprawny model.
Zatem prośba do admina: po skończeniu mojej relacji, jeśli uznana ona będzie za mało „odkrywczą” proszę o skasowanie całego wątku, aby nie zaśmiecać niepotrzebnie serwera.
Na razie pokazuję zdjęcia gotowych elementów: łodzi oraz działa kal. 105 mm.
Łódź była superglucona, szlifowana i malowana Revellami ( mieszanką czarnego [8] i gunship grey [74] ).
Kadłub wypełniłem pianką na sposób a’la Bundy. Może użycie tej metody przypomina
(z racji prostego kształtu) strzelanie z armaty do komarów, ale model traktuję jako poligon doświadczalny i chciałbym się obyć trochę z tą techniką obróbki kadłuba.
I tu moja pierwsza rada dla osób, które (tak jak ja do czwartku) nie miały styczności z pianką budowlaną. :kazanie:
Uwaga na ręce! To paskudztwo klei się do wszystkiego – ja mam ręce brudne do dzisiaj. Nie myć nic w zlewozmywaku, umywalce etc. – ja już jedną zapchałem ;) – pod wpływem wilgoci to rośnie jak na drożdżach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 08 2005, 0:24 przez qbat, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

To wbrew pozorom wcale nie prosty model , wygląda tak na pierwszy rzut oka ale póżniej ... zresztą sam zobaczysz ;-) Będe z uwagą śledził tą relację , jak będziesz miał wątpliwości co do wyglądu niektórych elementów służe pomocą , mam plany tych jednostek :lol:
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Ssebitro ma rację, model tylko wydaje się prosty, w rzeczywistości trzeba się troche do niego przyłożyć. Moja "Warszawa" od roku czeka na dokończenie olinowania i kotwice.
Czekam na kolejne fotki, powodzenia.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ja sie czas jakis temu zastanawialem czy kleic wlasnie ten model, czy antka... jak widac wybralem antka... ale ten nadal mi sie podoba :) i bycmoze w przyszlosci sie za niego wezme, tak wiec relacja moze wnieśc naprawde sporo :D

a co do pianki..... taaaaa... zabawy z tym co niemiara... klei sie blyskawicznie... a najfajniej skleja wlosy na rece... pozbywanie sie tego potem to chyba odpowiednik depilacji woskiem.... malo sympatyczne ;) ale nauczylem sie uwazac z tym cholerstwem :D

pozdrawiam i bede bacznie obserwowal :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

Niezły początek. Zapowiada się ciekawa relacja. A - jak sam się przekonałem - fachowców tu nie miara więc na wszelką pomoc można liczyć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
qbat
Posty: 64
Rejestracja: czw lip 24 2003, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qbat »

@ssebitro: na razie dziękuję, ale zgłoszę się w odpowiednim czasie, bo mam kilka wątpliwości a propos kiosku, (bo to chyba nie jest nadbudówka):?:

@messer: zdjęcia Twojej „Warszawy” przestudiowałem dosyć dokładnie przed budową swojej. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale bez pytania o prawa autorskie skopiowałem ją na swojego kompa. ;-) Bardzo ładnie Ci ten model wyszedł. Szkoda, że zostawiłeś go w takim stadium, jak był prawie skończony.
Pozdrawiam,
Qbat

Gotowe:
ORP Warszawa
W Warsztacie:
P51B Mustang
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Qbat, nie ma problemu, po to pochwaliłem się nią publicznie, żeby inni być może skorzystali z moich wypocin. Jest szansa, że może w końcu się zmobilizuje i ją dokończe :)
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

Witam cie kolego. Zamieszczam pare fotek dle zachety zebys mniej wiecej widzial z czym bedziesz mial doczynienia. Model skleilem jakis rok temy wydawnictwa MODELIK czy jakos tak...Nie byl trudny ale jakies tam niedociagniecia tez sa. Zycze milego relacjonowania i bacznie obserwuje twoje poczynania.
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

no i jeszcze jedno...


POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
SeventhSon
Posty: 67
Rejestracja: ndz wrz 12 2004, 1:36
Lokalizacja: Warszawa/ Chełm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SeventhSon »

Witam,
Jeżeli chodzi o Polską Marynarkę Wojenną, to wkroczyłeś na dziewiczy teren i szczerze powiedziawszy będę z uwagą śledził tę relację....
Każdego dnia znajduję coś, co budzi moje ździwienie i zaciekawienie
ODPOWIEDZ