*[Relacja/Okręt] Okręt podwodny ORP Wilk

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marpie
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 31 2004, 23:38
Lokalizacja: Gdynia

*[Relacja/Okręt] Okręt podwodny ORP Wilk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marpie »

No więc stało się... Po ponad 15 latach przerwy znów wracam do modeli kartonowych.
Nie jestem okrętownikiem-pancernikiem, na dodatek mój Wilk nie jest oryginalny (skan z Internetu mający kłopoty ze skalą) więc zamiast wzorcowej relacji będzie pewnie katalog szkolnych błędów. Możecie sobie poużywać :-)
Tak naprawdę to ma być wprawka przed kolejnymi modelami, więc nawet ja sam nie oczekuję zbyt wiele.
Pierwsze zdjęcia wkrótce.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witamy na forum.Kibicuję przy modelu, zwłaszcza po tak długiej przerwie.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
PawełG
Posty: 37
Rejestracja: pn cze 07 2004, 9:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PawełG »

Hmm... Wilka możesz kupić za ok. 5 zł. Sama wycinanka zawiera 8 arkuszy kartonowych i 3-4 offsetowe. Wydruk może kosztować więcej niż 5 zł + zakup farb. No i nie ma problemów ze skalą.
Ale to już Twój wybór.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Taaaa, też nie pchałbym się w drukowanie, bo to więcej kłopotu i kosztów niż to warte. Kup lepiej sobie kilka MMów do wprawiania się (zwłaszcza że podobno ten Wilk nie jest najlepiej opracowany).
Awatar użytkownika
Marpie
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 31 2004, 23:38
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marpie »

Pisałem, że to tylko wprawka. Trzeba sprawdzić, czy paluszki nie zardzewiały, bo przez ostatnie kilka lat były używane głównie do stukania w klawiaturę.
Ale nie wiem, czy kontynuować relację, bo przejrzałem dziś Wichra robionego przez leżącego po wypadku jhradca i się załamałem.
Mój Wilk w najlepszym razie będzie tylko pomalowany :cry:
Może za jakiś czas go powtórzę w lepszym wydaniu.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Marpie nie załamuj się :) . Ja kiedy widzę swoje pierwsze modele to też zastanawiam się KTO JE WYKONAŁ? Od czegoś trzeba zacząć, a potem to już poleci ;-) .
Sukcesów :!:
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1053
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Marpie! Ja Wichra zacząłem budować po dłuższej przerwie niż Twoja, Prawie wszystkie zastosowane w nim techniki pochodzą od modelarzy z niniejszego forum oraz z Konradusa. Ja też po obejrzeniu relacji Bundego czy Swingera mało z fotela nie spadłem i zastanawiałem się czy w ogóle coś kleić a już napewno nie miałem zamiaru pokazywać(Bundy mnie przekonał, że warto). Dlatego zamiast tłumaczeń bierz się do roboty, polskich okrętów nigdy dość.

Aha, na leżąco zrobiłem tylko kotwice, kominy i część nadbudówki. Pozdrawiam i czekam na pierwsze zdjęcia.
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Marpie pisze:Trzeba sprawdzić, czy paluszki nie zardzewiały, bo przez ostatnie kilka lat były używane głównie do stukania w klawiaturę.
Witamy w klubie "powracających" informatykow
Pierwszy model po dłuższej przerwie na pewno nie będzie olśniewający, ale ten następny... :)
Chociaz ja trzymam w gablocie ten pierwszy, własnie na pamiatkę "pierwszego razu"
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Mimo wszystko na początek radziłbym wybrać coś innego niż Wilka. Sam model z MM nie jest najlepiej opracowany, nawet szkielet - o oklejaniu nie wspomnę. Długo z nim walczyłem, żeby coś wyszło, a parę modeli w życiu popełniłem. Zaczynanie od tak skopanego modelu, w dodatku skanu nie wróży miłej zabawy. Lepiej rzeczywiście kupić jakiegoś MM za 5 zł, dobrze opracowanego. Jak chcesz okręt podwodny - polecam Dzika. Jak chcesz coś innego to wystarczy przejrzeć relacje i coś wybrać - np. któryś z niszczycieli. Jak interesuje cię pancerka to Tygrys, Cromwel z MM jest naprawdę OK. MM jest do dostania za małe pieniądze i nie warto inwestować w wydruki, chyba że planujesz malowanie całości, wtedy wystarczy zwykły czarno-biały na brystolu.
Jeśli chcesz robić w standardzie z wydruku dojdzie ci jeszcze nienajlepsza współpraca klejów z tonerem (zawsze coś się rozmaże).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marpie
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 31 2004, 23:38
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marpie »

Na razie kończę szkielet i zgadzam się, że ma błędy. Ja sam zresztą też już zauwałyłem swoje błędy, więc się nałożyły.
Co do oklejania to będę musiał przeskalowywać skany, bo po wstępnych przymiarkach już widać, że nie pasują, ale tym się akurat nie przejmuję. I pewnie bez malowania się nie obejdzie.
Więc efekt końcowy na pewno nie będzie odpowiadał żadnym przyjętym standardom, ale nie o to mi chodziło, tylko żeby się przekonać że nadal mnie to kręci. A Dzik jest następny w kolejce. Czyli jednak mnie kręci. ;-)
ODPOWIEDZ