*[Relacja/Samolot] Budowa COLEOPTERE (Quest)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

*[Relacja/Samolot] Budowa COLEOPTERE (Quest)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

I stalo sie. Mam rozgrzebane dwa modele a tu wlasnie wpada w moje rece model ktorego jeszcze nikt napewno nie sklejal i to w dodatku zaprojektowany przez jednego z moich ulubionych projektantow. Coz F16 musi poczekac na lepsze czasy natomiast Ch2 postaram sie kleic rownolegle. Model o ktorym mowa jest modelem samolotu doswiadczalnego. Prace nad nim trwaly w latach piecdziesiatych. Glowny konstruktor byl polskiego pochodzenia. Samolot oblatano w roku 1959.... nic na razie wiecej nie powiem i przystepuje do podklejania wreg ;)
Ostatnio zmieniony pt maja 23 2003, 18:52 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Prace posuwaja sie naprzod. Skleilem czesc kadluba. Jak wyszlo zobaczcie na zdjeciach. Nie sa to jeszcze sklejone ze soba segmenty a jedynie spasowane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:33 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
bleriot

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

wypas ;p pszyman czym wycinałeś / wybijałeś otwory we wręgach? ;p
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Pierwsze dwa otwory wybilem wybijakiem nr16. Stwierdzilem jednak, ze szybciej i wygodniej jest je wycinac wycinakiem rewolwerowym. Nastawilem na najwiekszy otwor i cialem otwory "miejsce przy miejscu". Efekt widac na zdj_1.
bleriot

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

w sumie używam cyrkielka Olfy, ale czasami już palce mam w bąblach od "ergonomicznej" plastikowej rączki ;p lecę do Obi jutro.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Prezentuje kolejne postepy z budowy. Wylania sie coraz wiecej szczegolow. Za chwile pewnie fachowcy z branzy odgadna co to za samolot i tutaj UWAGA! Pierwsza osoba ktora rozpozna co to za samolot otrzyma w nagrode ten oto model kartonowy (oczywiscie mam tutaj na mysli wycinanke :D ) wraz z dedykacja projekanta.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 23 2004, 19:34 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
Junior II
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Junior II »

To eksperymentalny pierscienioplat, pewnej francuskiej firmy , ktora wykupila projekt´projektanta , ktory nazywal sie Zborowski. To "coleptere".
Super model , juz dawno mi chodzil po plecach.
Pszyman , dawaj ten model ! ;;;;
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

SAMOLOT X

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

SNECMA C450 COLEOPTERE ZDJĘCIE :

Obrazek
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Postanowilem przyznac dwie nagrody :D . Junior II i Kierownik otrzymacie model jak tylko wyjdzie z drukarni pewnego wydawnictwa, co oczywicie stanie sie juz wkrotce. Gratulacje !!!
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Przedstawiam kolejny postep prac. Sporo czasu potrzeba na wykonanie segmentow kabinki oraz samego jej wnetrza. Polaczenia wykonalem za pomoca foli uzytej do zrobienia oszklenia. Pozostawilem z kazdej strony segmentu odpowiedni naddatek ktory potraktowalem jako sklejke. Widac to na zdjeciu ponizej. Jestem zadowlony z efektu jaki uzyskalem. Wszystkie dotychczasowe czesci pasuja idealnie.

Obrazek

Widac wystajace czesci foli ktore potraktowalem jako sklejke do polaczenia segmentow

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 21 2003, 12:07 przez pszyman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ