*[Relacja/Samolot] Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć, pora na drobny update.
Zabrałem się za dziubanie gratów do kabiny. Nie przepadam za tymi wszystkimi dynksami, które tam trzeba zrobić, ale kiedyś musiałem się z tym zmierzyć. Jak na razie skończyłem siedziska dla załogi i boczny panel dla pilota. Generalnie elementy były budowane w bardzo niewielkim stopniu z wycinanki. Najbardziej fikuśne jest siedzisko strzelca-radiooperatora, natomiast oparcie pilota jest mocno podziurkowane. Z tego co gdzieś wyczytałem bywało i tak, że pozostawiano siedziska załogi w naturalnym kolorze aluminium, ale jakoś taki wariant nie przypadł mi do gustu. Zrobiłem nieco więcej fotek tych elementów, bo niedługo znikną w czeluści kabiny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na razie :)
Jacek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 25 2015, 18:01
x 1

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek »

Cześć kolego.Bardzo ładny model pięknego samolotu.Warsztat na najwyższym poziomie.Życzę wytrwałości w projekcie,pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 417
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 105

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Cześć Jakub! Co tu dużo pisać...Patrzę i nie mogę się nadziwić. :shock: Dbałość o szczegóły i detalizacja w Twoich modelach jak zwykle na najwyższym poziomie...Techniki jakie stosujesz i uzyskany efekt to po prostu majstersztyk...No, a teraz siadam cicho i nie przeszkadzam :lol:
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć Chopy
Dzięki za dobre słowo, ale bez przesady. Do najwyższych poziomów i majstersztyków to jeszcze co nieco i drugie tyle mi brak :oops: . Ale je nie o tym tu teraz. W temacie dyskusji o dbałości o znaki przynależności państwowej, co to wynikła wcześniej, wygrzebałem na bardzo fajnej swoją drogą stronce poświęconej w całości japońskim latadłom filmik, na którym widać jak żołnierz z obsługi "konserwuje" hinomaru -> LINK. Maluje lub odnawia białą obwódkę wokół znaku (odręcznie...), zatem równie dobrze mógł z innej puszeczki "przypudrować" znaki i na czerwono w razie czego.
To na razie :)
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć
Drobny kroczek naprzód. Dorobiłem kilka elementów wyposażenia jak drążek, orczyk, jakieś dźwigienki dla pilota i tablice z przyrządami dla pilota i nawigatora. Wszystko robione od zera. Tablice z wycinanki niezbyt dobrze odwzorowują układ instrumentów, co nie znaczy że ja je zrobiłem poprawnie. Starałem się jedynie uchwycić generalny rozkład tych zegarków na pulpitach. Te wycięcia na tablicach są rezultatem mojej wrodzonej skłonności do robienia błędów zawsze i wszędzie. Ze względu na dołożone wręgi i podłużnice wewnątrz kadłuba, miałem spore trudności z dopasowaniem tablic. Dlatego licząc na brak widoczności tych zakamarków po prostu przyciąłem narożniki i teraz mieszczą się bez problemów. Trudno, lepiej nie będzie tym razem :roll: .

Obrazek
Rafael
Posty: 149
Rejestracja: pt mar 07 2003, 23:30
Lokalizacja: Lodz

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafael »

Poloz, prosze, jakiegos grosza przy tych elementach, bo ludzie nie uwierza, ze to czesci modelu ;)
Pozdrowienia

Rafael

Samoloty IIWW, a czasem inne "ciekawoski" :)
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 417
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 105

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Ło matko z córką.... :shock:
Jakub, czy to "dziergasz" pod mikroskopem..?
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Weźta się opanujcie :oops: to przecież dość zgrubna robota. Nie jestem specjalistą od kokpitów i cieszę się, że większość mam już za sobą. Ale jak to wszystko powklejałem do środka, to samolocik wzbogacił się nieco wewnętrznie :D. Jak dodziergam kilka kolejnych elementów to wrzucę zdjątka.
Narka
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć
Wklejone elementy wyposażenia kabiny zniknęły w środku. Ale to nie koniec, ponieważ trzeba tam jeszcze zamontować kilka drobiazgów (lampki, celowniki, zagłówek przeciwkapotażowy pilota, antena plus jakieś drobne korekty). Nastąpi to jednak po pomalowaniu zewnętrznej części kadłuba pod oszkleniem kabiny. Nie malowałem tych powierzchni wcześniej bo nie byłem pewien jak będzie się układać - oszklenie. I tu dochodzimy do momentu montowania stałych "nieruchomych" elementów szklarni, które wykonałem całkowicie w oparciu o te z wycinanki. Trochę się mordowałem z wiatrochronem, jego wyprofilowaniem i poprawnym ułożeniem. Zastanawiam się teraz nad zamykaniem/otwieraniem pokryw przesuwnych. Podoba mi się sylwetka tego samolot z całkowicie zamkniętą kabiną, ale dla pilota chyba zrobię otwartą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na razie
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 500
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 65

Re: Nakajima B5N2 "Kate" na bazie Małego Modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Patrzę, podziwiam, nie wierzę. :shock:
Majstersztyk.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
ODPOWIEDZ