*[Relacja/Samolot] Spad S.A-2 & Dufaux C.2 (WAK)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Witam.
Mam przykrą dla mnie wiadomość. Muszę na jakiś czas zawiesić pracę przy samolocie ponieważ zepsułem gondolę strzelca. Próbowałem naprawić to drukując nowe części ale w trakcie klejenia druk mi się rozmazał. Muszę coś teraz wymyślić. Albo lepsza drukarka, albo nowy zeszyt z modelami. :(
Jedno co jest pewne to to, że dokończę ten model. :D
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Witam.
Trochę zeszło od ostatniego postu ale nareszcie coś mam więc można co nieco dodać, a dokładnie naciągi. :D
Dziękuję koledze Ostoja za fajny pomysł na naciągi. Połączyłem sposób Ostoi na preparowanie nici, a z moim no mocowanie ich do modelu ( sposoby te są opisane w poprzednich postach ).
A teraz foty.
Obrazek

Obrazek

Zostało mi tylko zrobić i przymocować gondolę. Niestety Messer te parametry CMYK które mi wysłałeś jakoś nie podpasowały. Próbuję teraz coś pokombinować z farbami, a jak nie to zostanie kupno drogiego zeszytu.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 712
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

cyrylus pisze:Witam.
Niestety Messer te parametry CMYK które mi wysłałeś jakoś nie podpasowały. Próbuję teraz coś pokombinować z farbami, a jak nie to zostanie kupno drogiego zeszytu.
Otrzymałeś dokładnie takie składowe CMYK, jakich użyłem w modelu. Tylko że na plujce ciężko jest odtworzyć dokładnie taki sam odcień jak na wydruku z drukarni. Spróbuj jeszcze z różnymi profilami drukowania, może się uda.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Tak, masz rację. Kolega który pracuje w drukarni też mi tak mówił, że mogą być różnice z powodu odmiennych technik drukowania. Będę kombinował dalej . :D
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Wszystkim modelarzom życzę zdrowych, spokojnych, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia. Ciekawych prezentów pod choinką. A w Nowym Roku samych sukcesów osobistych, zawodowych i modelarskich.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Witam po ponad miesięcznej przerwie.
Trochę się namęczyłem z tą gondolką. Drukowałem, kleiłem, znów drukowałem. To kolor nie taki, to farba nietrwała. Aż w końcu zrobiłem to co od razu powinienem zrobić. Kupiłem nowy zeszyt :D
Na początek zdjęcie z częściami wnętrza gondoli i wyposażenia, oraz zdjęcie z gotowym wnętrzem:
Obrazek

Obrazek

Następnie wykonałem poszycie. Zrezygnowałem ze szkieletu, w zamian za to podkleiłem na kartonie, bodaj że 0.25 mm, elementy poszycia widoczne na poniższej fotografii.
Obrazek

Obrazek

Pozostała ostatnia część poszycia która wymagała troszkę większej uwagi ze względu na swój kształt i sposób ułożenia na gondoli.
Obrazek

Obrazek

Kolejne posty, mam nadzieję, już niedługo się pojawią.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

cyrylus pisze:Kupiłem nowy zeszyt :D
Męska decyzja. :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Zgadza się Ostoja. I lepiej późno niż wcale. :D
A dziś dalsze elementy gondoli, a dokładnie całe " odrutowanie ". Osłona zabezpieczająca przed włożeniem głowy w śmigło. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz " rusztowanie " na którym to wisi karabin i dolne zastrzały.
Obrazek

Obrazek

Jedna uwaga do drutów wzmacniających dolne zastrzały. Powinny one być dłuższe o tyle ile nabazgrałem na szablonie.
Obrazek

A na koniec mam pytanie do messera. Gdzie mam przylepić druty które obrysowałem ramką bo nie mogę znaleźć dla nich miejsca? :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
messer
Posty: 712
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

cyrylus pisze: Jedna uwaga do drutów wzmacniających dolne zastrzały. Powinny one być dłuższe o tyle ile nabazgrałem na szablonie.
Mógłbym się kłócić o tę długość, bo w surówce wyszło ok, ale skoro u Ciebie tak wyszło, to widać, że może to być mój błąd.
cyrylus pisze: A na koniec mam pytanie do messera. Gdzie mam przylepić druty które obrysowałem ramką bo nie mogę znaleźć dla nich miejsca?
W tej chwili nie przydadzą Ci się już do niczego. Na rysunkach ich nie ma, natomiast w opisie znajduję się informacja o tym, że służą do wzmocnienia łopat śmigła. Tu już śmigło skleiłeś.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

OOOOO!!!! A to ci niespodzianka!!!! :D:D Teraz się zastanawiam czy w trakcie robienia śmigła pominąłem ten szablon czy zapomniałem go skreślić po wykorzystaniu ( po " użyciu " danego szablonu przekreślam go długopisem żeby się później nie zastanawiać ).
A co do drutu w zastrzałach to może w druku jakiś chochlik czy cuś.... :D
ODPOWIEDZ