*[Relacja/Samolot] Bf-110 G-2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

*[Relacja/Samolot] Bf-110 G-2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Witam wszystkich na mojej pierwszej relacji z budowy. Mam na imię Kuba i jest to mów 10 model z wydawnictwa Halińskiego. :) Pozdrawiam wszystkich którzy odwiedzą moją relację i proszę o krytykę bo robię masę błędów i staram się je na bieżąco redukować ale dużo trochę tego hehe.:P Wszystkiego najlepszego w nowym roku:)
Ostatnio zmieniony śr sty 06 2010, 13:08 przez sokol363, łącznie zmieniany 2 razy.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

na początek zdjęcia z 2009 jeszcze :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:D za chwilę będą zdjęcia z 2010:P
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

a oto reszta fotek:D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

koniec na dzisiaj:):P[/img]
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2054
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Pierwsze primo, po raz 10000 chyba już na tym forum... Wypadałoby się może przedstwic jak się gdzieś wchodzi. Kultury trochę!
Po drugie, teraz to już po jabłkach, ale bardzo źle że nie retuszujesz większości części. Białe krawędzie wyglądają strasznie, a tam gdzie jest jakiś retusz, jest on bardzo nieudolny (obramowanie wycięcia kabiny załogi).
Po trzecie, widac że masz problemy z formowaniem niektórych elementów. Chodzi mi tu np. o lotki i statecznik poziomy, a właściwie ich krawędzie natarcia. Lotki wyszły o tyle strasznie że spaczają całą geometrię skrzydła, a krawędź natarcia statecznika jest zbyt obła przez co sam statecznik jest za gruby.
Na plus zasługuje umiejętnośc linkowania zdjęc z photobucketa i nie używanie obsr...anego Fotosika z którego to serwują nam tu wspaniałe zdjęcia razem z wkur...cymi reklamami, co poniektórzy. Pozdrawiam OSTOJĘ!
Jednak chyba 800X600 wystarczyłoby w zupełności.
Ogólnie najgorzej nie jest, też tak kiedyś kleiłem. Porwałeś się na trudny model i może z tego względu trochę go szkoda, ale jak już doszedłeś do tego etapu, to mam nadzieję że chociaż go ukończysz i nie polegniesz np. przy podwoziu, czy oszkleniu kabiny. Powodzenia też przy wydechach. Mnie prawie zniechęciły. Robiłem ten model, więc jak będziesz potrzebował pomocy to pytaj.
I przeedytuj wstęp, bo będziesz miał zaraz resztę ZŁYCH SQUADOWNIKÓW na karku.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

sorka ze się nie przedstawiłem^^ jestem nowy i tak średnio kapuję na razie ale robię postępy:) po pierwsze nigdy nie zaprzestałem budowy jakiego modelu gdy go nie skończyłem,
po drugie zanim się kapnąłem o retuszach było już za późno, wiem moja wina:(
po trzecie gdy skończę 110-tkę zacznę robić Fw 190 A-8/ R-8 jest to myśliwiec więc trochę łatwiejszy będzie i obiecuję że nie zapomnę o retuszach i ciągle będę używał photobucketa:)
pozdrawiam i obiecuję poprawę:)
Ostatnio zmieniony śr sty 06 2010, 22:32 przez sokol363, łącznie zmieniany 2 razy.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

laszlik pisze:Pierwsze primo,
Jest albo primo albo po pierwsze...
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2110
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Ja bym to „pierwsze primo“ zdecydowanie wstawił do działu „poczucie humoru“ a nie do braku wiadomości z łaciny…
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2054
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Matrix, jakiś ty Mądry (przez duże "M"). Niesamowite!!!. Pewnie ja jestem tak tępy, że wydawało mi się że to właściwy związek frazeologiczny. Za młody jesteś widac żeby to zrozumiec. Jakbyś obejrzał sobie kilka starych polskich komedii Barei, to może byś załapał co miałem na myśli. I nie ośmieszaj się już więcej takimi MĄDROŚCIAMI.

Sokol363, patrz na to co piszesz, bo póki co, to bełkot bez ładu i składu. Nie lubimy tu takich co piszą "na odp...ol się", bo poczytujemy to za bark szacunku do czytającego. Popracuj nad pisownią, albo Cię rozwalcujemy walcem Cięciwy :haha:
To ostatnie ostrzeżenie.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

wydechy już zrobiłem ale są u kolegi:)
Ostatnio zmieniony śr sty 06 2010, 13:04 przez sokol363, łącznie zmieniany 2 razy.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

nie piszę na "odp...się" mam 17 robię modele od kąd pamiętam, jestem pojętny i szybko naprawiam swoje błędy, jestem nowy i dzięki za słowa krytyki ale lotki poza tym, że nie mają retuszu są zrobione dobrze, uczę się jeszcze w liceum i to nauka powinna być dla mnie na pierwszym miejscy ale nie jest, gdyż modele są ważniejsze, kolejną rzeczą jest prośba byście się nie kłócili w moim temacie bo nie żałożyłem go w tym celu, to co jest napisane nie jest bełkotem,
"Popracuj nad pisownią, albo Cię rozwalcujemy walcem Cięciwy
To ostatnie ostrzeżenie." - wybacz ale straszyć to mnie nie będziesz (tak wogóle to po co się kłócić?:D róbmy to co robimy tylko że lepiej:) ).
Dażę Was szacunkiem bo widzę z jaką starannością wykonujecie modele.
Pozdrawiam :)
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
ODPOWIEDZ