*[Relacja/Samolot] Bf-110 G-2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Owszem jest bardzo pracochłonny bo męczę się z nim od około czterech miesięcy. Błędnie zinterpretowałem wypowiedź Smoka :P
Do tej pory udało mi siępomalować elementy prawej chłodnicy, które teraz sobie schną bo muszę się uczyć;/ Ale jescze trochę i wezmę się do roboty. Zdjęcia jak zawsze ukażą się przed 22:)
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 26 2007, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SmokHaosu »

Eeech.. chodziło mi o to, że nasz szybko przyswajający uczeń liceum, więcej już się nauczył ( z zakresu modelarstwa, rozpoczynania zdań wielką literą, interpunkcji, a teraz zanosi się i na painta) przez kilka stron tego tematu jak 10 lat szkoły :D

Czyli po części obaj mieliście racje :lol:
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2054
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

sokol363 pisze: Laszliku. 35zł kosztuje puszka 400ml lakieru błyszczącego (w sprayu) w sklepie plastycznym. Troszkę taniej:)
Ale ja nie pytałem Cię ile kosztuje lakier w sprayu...
Twierdzeniem, że nie lubisz obrabiać zdjęć wchodzisz mi na celownik...
Jak powiedział Edmund, lepiej polub i weź się od roboty.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

niesmiało potwierdze do co napisal Edmund - z racji zacięcia hobbystycznego, przetestowalem niejeden program z kategorii tzw 'małych, prostych przeglądarek zdjęć, z mega podstawowymi funkcjami ich edycji' i IrfanView faktycznie bije wszystkie na głowe. Przy odrobinie wprawy, wycięcie zbędnego tła, i zapisanie obrazka zajmuje ok 2-3 sekund. Biorac pod uwage nawet 10 fotek, nie zbliżysz się do minuty - to raczej niewiele w skali całego dnia czy wręcz życia...

z kolei wczytywanie większych zdjęć zajmuje więcej niż tę sekundę, zwłaszcza jeśli na jednej stronie wątku jest ich dajmy 20-30. Mi to mało przeszkadza, przy necie 6MB różnica 50-60kb/zdjęcie jest dla mnie praktycznie niezauważalna. Ale wypada wziąć pod uwagę, że nie każdy forumowicz ma dostęp do dobrego netu, nie każdemu wszystko sie szybko wczytuje - a długowczytujące się wątki skutecznie ich odstraszą. Odstraszą również tych bardziej zaawansowanych modelarzy, którzy mogliby Ci udzielić cennych rad - nie zrobią tego bo nie będą tutaj zaglądac - więc to Ty więcej tracisz, bo oni takich modeli widzieli na pęczki, więc ich to jakoś mocno nie ruszy że nie zobacza sobie kolejnego sklejanego modelu.

tak troche offtopowo, ale stwierdzenie że komuś sie nie chce obrabiać zdjęć, zwłaszcza jeśli trudno to w ogóle nazwać obróbką, przywodzi mi na myśl dzieci neo piszące 'ja bendem pisał 'rze' bo mi siem nie hce sprawdzac pisowni'

ot tyle :)
pzdr ;)

ps. doceń że nawet ja, zagorzały przeciwnik używania polskich znaków diakrytycznych w internecie (zwłaszcza jeśli ktoś mi każe), jestem w stanie na TYM jedynym forum wysilić się na tyle, aby ich jednak używać :) (choć jeszcze pewnie w niektórych słowach może ich brakować ;) )
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Kolejna odsłona. Dzisiaj zrobiłem nie do końca karabinki z tyłu kabiny, i kilka innych części. Jestem zadowolony z Km-ów. Zdjęcia nie po kolei. Sorka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2054
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No jak widzę kilka zdjęć zmniejszyłeś i dałeś białe tło- dobrze.
Ale niepotrzebnie zdublowałeś te zdjęcia (km i kozioł przeciwkapotazowy) zdjęciami wiekszymi i to w dodatku na tle tego paskudnego stołu.
Ujme to tak:
- zdjęcie 3, 4 i 6 do zmniejszenia
- zdjęcie 5, 7 i 8 do wywalenia.
Nie musisz aktualizowac relacji codziennie o 22:00. Moze lepiej byłoby poczekać dzień czy dwa, aż będziesz miał jakiś detal gotowy. Tu nikt nie zasłabnie z tego powodu...
Albo jak już chcesz koniecznie pokazywać proces powstawania, to najpierw rób zdjęcia w czasie jego budowy, a potem wstaw wszystkie, tylko w jakims sensownym ciągu chronologicznym i nie za dużo.
Teraz mieszasz nieskończony km z jakąś chłodnicą i kozłem przeciwkapotażowym, zdjęcia pomniejszone ze zbyt dużymi, ogólnie jakiś kompletny chaos...
Dlaczego lufy nie wyretuszowane???
Jak już decydujesz się coś robić, to rób to konsekwentnie.
...Ciekawe na ile mi starczy cierpliwości?...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Jeśli zaprzestanę aktualizować codziennie to kiedyś zapomnę o tym forum.
To nie stół tylko deska. Ze km nieskończony wiem, nie musisz mi mówić a zdjęcia są wymieszane i na wstępie dodałem "sorka żę nie po kolei".
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 26 2007, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SmokHaosu »

Przepraszam, że to znowu ja i znowu nie na temat.

Sokol. Rozumiemy, że obecna moda nakazuje noszenie za małych spodni w za dużych butach, ale kluczem do sprawnego funkcjonowania forum jest dbanie o jego nudny porządek. :D

Każdy korzysta z niego jak mu pasuje, ale bez przesadyzmu. Nie zrozum mnie źle, ale tu nie potrzeba sAPaffnycH <3 opisów gg, żeby nie zapomnieć.

Także nie rozpaczaj nad brakiem zrozumienia Ciebie i egzystencjalnych problemów z uporządkowaniem fotek w wątku. Bierz się do roboty bo fajnie Ci idzie :!:
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2054
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Dobra, widzę że się nie rozumiemy.
Odpowiadasz na moje sugestie iście w stylu dziecka neostrady, albo jak byś nie rozumiał o czym piszę, więc chyba nie ma sensu, żebym dalej tracił czas próbujac coś tam Ci pomóc.
Moja cierpliwość właśnie się skończyła.
Sorka, ale NARRA! (To chyba zrozumiesz).
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Jakoś przeżyję :P Narra!
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
ODPOWIEDZ