*[Relacja/Pojazd] Nowszy, większy, lepszy -ZŁY POKRAK drugiej generacji

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

*[Relacja/Pojazd] Nowszy, większy, lepszy -ZŁY POKRAK drugiej generacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Dawno, dawno temu zlepiłem ręcyma własnymi POKRAKA PIERWSZEGO. Jako, że czas w miejscu nie stoi, technika idzie naprzód i sprzęt do wzajemnego pozbawiania się życia rozwija się szybciej niż papier toaletowy stwierdziłem, że należy stworzyć następcę TAMTEGO CUDACTWA.
Najpokraczniejsze z najcudaczniejszych wynalazków powstawały w Krainie Prawdziwej Szczęśliwości, więc nie było zbyt wielkiego pola do manewru :haha:
Na MODERNEGO POKRAKA wybrałem więc śliczną taczankę na trzech ośkach wypuszczoną przez Modelika czas jakiś temu. Oto i on:


MODERNY POKRAK drugiej generacji - BA 6 :haha:

Obrazek

Budowę zacząłem około miesiąca temu, krótko przed urlopem z nadzieją, że uda mi się skończyć go na Skawinę. Jednak się nie udało :haha:

Budowa przebiega bez większych problemów.

Karoseria:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podłoga
Obrazek
Obrazek

Kółka różniaste, jednak nie graniaste
Obrazek

Silnik, przekładnie i inne takie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elementy zawieszenia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na sucho
Obrazek

Tył
Obrazek

Fotele
Obrazek

Niestety. Zdjęcia ponownie przy pomocy aparatu Małejżonki robione. Zapewne niebawem apdejt będzie, choć w sumie jutro powrót do pracy po urlopie.
Ostatnio zmieniony pt lut 12 2010, 19:15 przez Konan Barbarzyńca, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Towarzyszu Konanie, zatajenie tego pojazda przed KOMITETEM CENTRALNYM ZŁA jest ciężkim przestępstwem, ale to moglibyśmy Wam jeszcze wybaczyć, natomiast za świadome wprowadzanie w błąd KOMISARZA LUDOWEGO KOMTURII PÓŁNOCNEJ może być tylko jedna kara: niniejszym informuje Was że zostaliście zaocznie skazani na roszczelanie gumowymi pindolami :haha:

Gdyby nie powyższe zostalibyście zapewne przedstawieni do odznaczenia orderem Czerwonego Sztandaru, za wyjątkowo wysoką jakość pracy Waszych robotników z fabryki w miejscu gdzie wiatr zawraca, a w nocy uważać trzeba co by nie spaść z krawędzi świata :haha:
Również kontynuowanie JEDYNIE SŁUSZNEJ linii pojazdów jest wysoce chwalebne i zostanie wynagrodzone zawieszeniem wyroku do momentu ukończenia prac :haha:

PS Mam nadzieje że tego nie kleisz na BCG i spotka go lepszy los niż poprzedniego POKRAKA :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Pokraka jak pokraka, ale wygląda dobrze i mam nadzieję, że doczekam "końca". Zwałowisko kółek wygląda imponująco - sklep z kółkami zakładasz, czy jak?
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Zdjęcia są fatalne, strasznie zaśnieżone. Czytm Ty u diabła je robisz, telefonem? Co to, NJM już do ZŁO SQUADu się przedostaje???
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Heloł koledzy współmodelarzowie :cool:
Dwa tygodnie minęły, a tu bach, na drugą stronę. Znaczy duży ruch w interesie na Forumie :haha:


Dziś z pewnych źródeł dowiedzieliśmy się, że w Kujbyszewskiej Fabryce Maszyn Rolniczych stachanowiec tow. Parapetow stworzył do nowego lepszego pokraczniaka wspaniałą piłę obureczną. Zmodyfikował on dotychczasową piłę oburęczną skracając długość trzonka poprzeczki o 4 cm, czym w skali produkcji seryjnej zaoszczędzone zostanie około 0.15 metra sześciennego drewna wyrąbywanego przez naszych towarzyszy na Dalekiej Północy i doprowadzi Krainę Wiecznej Szczęśliwości do zbudowania prawdziwego ostatecznego komunizmu. Dzięki tej innowacji tow. Parapetow skróci swój pobyt w Kujbyszewie o 3 miesiące. Zdjeć tego elementu wposażenia nie przewidziano ze wzglądu na utrzymanie tajemnicy.

Stało się. Musiałem zrobić wizjer przedni z tego względu, że jeśli zamknie się budę, to nic się tam nie uda zmieścić. W zasadzie wnętrze zakończone, tylko pociski do armaty trzeba wyrzeźbić, bo jakoś czubków nie ma do ulepienia z papieru.

Obrazek
i komiks
Obrazek
Obrazek

wnętrze z magazynkami, torbami i plecakami wygląda tak:
Obrazek

A tu błotniczki:
Obrazek

Jak widać podzielony jest on na dwie części - wewnętrzna i zewnętrzna. Narzędzie trzymane wewnątrz pojazdu, żeby nikt z błotnika nie zajumał sobie do ogródka piły do cięcia drewna albo łopatki do kopania grządek w przydomowym ogródku warzywnym.

PS. Pewne źródła zostały już wysłane na Daleką Północ w celu zwiększenia wydobycia brył lodowych.

A teraz pozdrawiam Wasz i wracam do Wyborowej z grajfrucikiem :lol:
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Ożesz w mordę normalnie PEŁNA MECHANIZACJA , wizjer się otwiera :haha:
Za ten fakt proponawałbym skrócić tow. Parapetowowi wyrok o następne 2 miesiące ( w końcu co to jest przy 30 letnim wyroku za SZKODNICTWO :haha:)

KONTYNUUJCIE JEDYNIE SŁUSZNĄ LINIĘ PARTII :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Żiri przyznaje dodatkowe punkty za otwierany wizjer . Ale z Ciebie mechanizator :lol: . Musisz teraz uchylić klapkę i powiedzieć do wnętrza trzy razy "rzeżucha" .... Jade Jelczem poprzez knieje , silnik płonie , silnik grzeje , miażdze kołem ściółkę w lesie , warkot się po lesie niesie ... Czemu myślę o rzeżusze , czy wciąż o niej myślec muszę ??? Guuupiiiiiii Rysiek ....
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Dziś w Kujbyszewskiej Fabryce Obrabiarek powstały dwie strzelawki, któych zadaniem podstawowym jest niesienie pokoju i dobrobytu. Idąc tropem najnowszych trendów powinienem skopiować jakis opis DT z wikipedii i się pochwalić wiedzą, ale pokaRZę tylko zdjecia tego co zmajstrowałem.

Części składowe
Obrazek

Obrazek

W jaŻmie
Obrazek


Tak wygląda wnętrze karoserii Pokraczniaka
Obrazek
Po bokach widać takie śliczne rurki, w których jest schowane BUM.

A to z zewnątrz
Obrazek
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Obrazek

Obrazek
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Obrazek
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
ODPOWIEDZ