*[Relacja/Pojazd] M2 Half- Track

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Jacek Bula pisze:raczej nie ma sensu układanie jakiegoś wzoru?
Też tak uważam, zazwyczaj na takiej końcówce bruku jest parę porządnych wyjeżdżonych dziur i nierówności z luźno poukładanymi kamieniami, które kiedyś były końcówką bruku. Pozdrawiam.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Tak całkiem chaotyczna to ona z pewnością nie jest ale faktycznie układanie wzoru jak np. u Michała nie ma sensu. U niego jest kostka brukowa, a nie zwykłe kocie łby.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam.

Piterski kostkę brukową, do której przesłałeś mi link, z pewnością wykorzystam przy następnym modelu (Opel Blitz Holzgaz).

Mam małe pytanko, jak mogę trochę urozmaicić podstawką pod model? Chcę dodać troszeczkę zieleni, nie dużo, czy dobrym pomysłem będzie dodanie troszkę przypraw (nie wiem jeszcze jakich) w miejscach łączenia bruku z ziemią? Oraz powiedzcie mi w jaki sposób mógłbym zrobić malutkie imitacje krzaczków, bo jak kępki trawy zrobić już zachłysnąłem.
Podstawka wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Życzę Wam wesołych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia, zdrowia i miłości, pomyślności i spełnienia marzeń nawet tych najskrytszych, szczęśliwego Nowego Roku, abyśmy mieli również więcej czasu na swoją pasję. Niech te święta i kolejne dni nowego roku mały Jezus błogosławi.
Pozdrawiam, Jacek.
Ostatnio zmieniony śr sty 06 2010, 9:14 przez Jacek Bula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam po świętach :D

Co by nie było, że tak zostawiłem, to pokażę Wam przed ostatnią odsłonę. Już naprawdę niewiele pozostało do ukończenia całkowitych prac nad tym "modelem". Jednak zrezygnowałem z jakiegokolwiek brudzenia modelu, sam Halfik na podstawce nie jest przyklejony, ale nie oznacza to że jeździ :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co o tym sądzicie?
Podpowiem Wam, że krzaczki nie są sztuczne, są jadalne :)

Pozdrawiający Jacek.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Nie wiem czy w tej skali to wykonalne ale wypełnił bym te rowki pomiędzy imitacją bruku jasnym piskiem bo tak to ni zając to ni wydra. Na tej gołej ziemi też by się przydało więcej zieleni. Nie doradzę Ci co z czego bo nigdy takich dioramek nie robiłem.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witaj Jacku,

z tego co zauważyłem to niektórzy wykorzystują mech do takich dioramek, czasem efekt jest naprawdę fajny. Ja mam dla Ciebie propozycję trochę z innej beczki... Gdybyś się zastanowił nad sceną zimową można uzyskać w baaaardzo prosty sposób naprawdę fajne efekty - można dołożyć do tego co masz drzewko - gałązka dość gęsta z jakiegoś krzaka czy prawdziwego drzewa, jakieś "pnie", posypać to wszystko "śniegiem" - i to niekoniecznie grubą warstwą, żeby tylko się zrobiło biało - w moich eksperymentach wykorzystywałem zwykłą mąkę do tego celu, ale może są jeszcze lepsze materiały... Potem przybrudził byś i "ubił" śnieg na drodze i myślę byłoby ok :)

To tylko pomysł...

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Piterski pisze:Nie wiem czy w tej skali to wykonalne ale wypełnił bym te rowki pomiędzy imitacją bruku jasnym piskiem bo tak to ni zając to ni wydra. Na tej gołej ziemi też by się przydało więcej zieleni.
Z pewnością masz rację, spróbuję dodać drobinki piasku w szczeliny, ale nie wiem, czy jasny będzie odpowiedni, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało i czy się uda, co do zieleni- nie dodam za dużo, bo Wojtek podsunął świetny pomysł wykonania w scenerii zimowej.
wk82 pisze:Gdybyś się zastanowił nad sceną zimową... ...można dołożyć do tego co masz drzewko - gałązka dość gęsta z jakiegoś krzaka czy prawdziwego drzewa, jakieś "pnie", posypać to wszystko "śniegiem". Potem przybrudził byś i "ubił" śnieg na drodze
Świetna myśl, chętnie wykorzystam ten pomysł. Wraz z dodaniem niewielkiej ilości zieleni, jak proponuje Piterski, dołączę i jakieś kawałki drewna. Śnieg niebawem zawita ;-) Przybrudzony śnieg, to poprostu będzie zmieszany "magiczny śnieg"- mąka, z piaskiem (może trochę cieczy) i powinno być ok.

Dzisiaj będę kombinować co, gdzie, jak... Mam nadzieję że nie przedobrzę- bo w sprawie podstawek jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę :haha:

Pozdrawiający Jacek.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam.
Z przykrością zawiadamiam, że jednak ostatecznie zrezygnowałem ze śniegu, niestety nie czułem się na siłach go wykonać po tym co zrobiłem.
Ale z radością powiem, że jednak całość została ukończona :!: :!: :!:

Zanim pokarzę galerię końcową, powiem, że kiedyś doczeka się gablotki, puki co będzie tak jak jest.
Model kleiło się dobrze pomimo małych błędów wynikających z mojej niedokładności. Polecam ten model Wszystkim tym, którzy nie czują się na siłach by zmierzyć się z dużymi i dość trudnymi projektami.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, zresztą sami zobaczcie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję za wszelką pomoc, podpowiedzi... Wszystkim i każdemu z osobna, tym udzielającym się jak i odwiedzającym.

Man nadzieję, że się podoba wykonany przeze mnie model i już z tego miejsca zapraszam na kolejną relację przyszłym roku.
Dziękuję za uwagę :D

Model w gablotce pokaże w swojej galerii.


Pozdrawiający Jacek.
Ostatnio zmieniony śr sty 06 2010, 9:29 przez Jacek Bula, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

No to ja pozwolę sobie złożyć pierwszy gratulacje z okazji ukończenia modelu. Cóż można powiedzieć? :) Jedne elementy wyszły Ci lepiej inne nieco gorzej, ale tak to bywa... Całe życie się uczymy :) Podoba mi się ogólny wygląd modelu i to że poświęciłeś czas na wykonywanie drobnicy pod tytułem kilofy, siekierki, łopatki, siatki i inne plastikowo-drewniano-metalowe elementy :) Zdecydowanie wzbogaciły one model... A co mi się najbardziej nie podoba? Te "drzewka" które wstawiłeś w ostatniej chwili... i które po prostu przeszkadzają... Moja rada: spróbuj poszukać gdzieś sporo większej gałązki która będzie imitować drzewo - znacznie większe od tego co wstawiłeś, tak żeby nawet jego "gałęzie" były nad modelem... Przyszedł mi do głowy taki pomysł, że może wykorzystał by korzenie jakiejś rośliny - zazwyczaj są gęste i być może by się sprawdziły - tym bardziej, że w miejscowości w której mieszkam czyli w Sandomierzu rosną sobie lipy, których gałęzie bardzo przypominają korzenie (legenda głosi, że św. Jacek zasadził te lipy przed jednym z kościołów korzeniami do góry co nie przeszkodziło w ich rozwoju), a legenda Jacku zobowiązuje :)

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

wk82 pisze:Podoba mi się ogólny wygląd modelu i to że poświęciłeś czas na wykonywanie drobnicy pod tytułem kilofy, siekierki, łopatki, siatki i inne plastikowo-drewniano-metalowe elementy :) Zdecydowanie wzbogaciły one model...
Dziękuję Wojtku za miłe słowa, cieszę się bardzo, że podoba się Tobie Halfik. Zdjęcia, pomysły i podpatrywanie jak to u innych jest, dały pozytywny efekt.
wk82 pisze:A co mi się najbardziej nie podoba? Te "drzewka" które wstawiłeś w ostatniej chwili... i które po prostu przeszkadzają... Moja rada: spróbuj poszukać gdzieś sporo większej gałązki która będzie imitować drzewo - znacznie większe od tego co wstawiłeś, tak żeby nawet jego "gałęzie" były nad modelem...
Co do tych drzewek, ich pień jest właśnie z gałązki od wierzby, a cała korona od sztucznych gałązek z choinki. Mając na uwadze to, że nie wszystkie drzewa iglaste są wysokie, więc u mnie są dość młode drzewka, ale jak zachodzi taka potrzeba, poprawię, co by były wyższe (jak dobrze rozumiem, są jedynie za małe?).

Jeszcze raz serdeczne dzięki.
Pozdrawiam, Jacek.
ODPOWIEDZ