*[Relacja/Czołg] Pancerna Osa - Sd.Kfz.124 WESPE / GPM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Kończ Waść wstydu oszczędź... Zatem kończę...

Obrazek

Przedstawiam galerię ukończonego modelu Wespe, no powiedzmy, że ukończonego... Zostało mi kilka części, których nie mam bladego pojęcia gdzie przykleić.
Ogólnie model da się skleić, choć mnie to kosztowało sporo nerwów przez kiepskie rysunki. Pasowanie części przyzwoite, najbardziej wkurzały mnie różnice kolorów poszczególnych części. Na przykład wnętrze przedziału bojowego to kilka odcieni beżu, aż po wpadający w czerwień czy róż. Tragedia.
Inna tragedia wynikła z mojej winy i głupoty. Zachciało mi się przyklejać gąsienice superglutem i efekt widać na zdjęciach - jedna z gąsienic jest założona odwrotnie.
Nie do poprawienia niestety.
Na koniec lekko posmyrałem model suchymi pastelami, szczególne wnętrze, aby pozbyć się tych różnic w kolorach. Przydałby się jeszcze miejscami lekki wash, ale to stwierdziłem dopiero wybierając zdjęcia do galerii. Potem lakier matowy, podobnie jak w przypadku TK-3 Modelmaster akrylowy, nakładany aerografem momentalnie schnie i już po chwili można bawić się dalej, np ołówkiem. Wspomnę jeszcze, że jakieś za szerokie wyszły mi koła jezdne, albo gąsienice za wąskie są. Pomiędzy poprawnie wg rysunku wklejone zęby gąsienicy koło nie wchodzi w żaden sposób. Zęby trzeba kleić na styku otworów w gąsienicy wtedy jako tako da się je założyć na koła.
Jeszcze kiedyś skleję, Wespe, ale tym razem z AH, bo temat ciekawy. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :pice:
Ostatnio zmieniony wt lut 09 2010, 17:59 przez JaCkyL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3192
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A mnie się podoba. Gratuluję dotrwania do końca.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj
Tempestowi się podoba, a ja jestem powalony na glebę dokładnością, retuszem i całkowitym efektem końcowym. Piękny model !!!
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

JaCkyL, piękna robota :spoko:
Jak napisał niki68 - dokładność jest niesamowita i model nie boi się żadnych zdjęć makro. Jak dla mnie skali w ocenie brakło dla gąsienic - wyglądają rewelacyjnie.
Gratuluję... i pozdrawiam!!!
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ