*[Relacja/Samochód] STAR 25 MM + walorka (jeśli mi wyjdzie)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Cześć.
Faktycznie, drzwi jakby nie było, ale co z tym zrobić nie mam bladego pojęcia, ale trzymam kciuki. Pokarz nam jak to wyjdzie po poprawce, na pewno efekt będzie o niebo lepszy niż teraz.
Czekam też na tę siatkę z tyłu.

Powodzenia życzę, Jacek.

Ps. Mój Star 25 obejrzeć możesz w mojej galerii, jest bez wnętrza kabiny i retuszu. Jako trzeci model (i braku wiadomości oraz możliwości) wyszedł dość dobrze- tak myślę.

Pozdrowienia :!:
Awatar użytkownika
Olek
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 17 2005, 14:37
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek »

Witam!
Tak się przyjrzałem trochę zdjęciom Starów i mnie taki pomysł naszedł. Niestety jestem teraz 100 000 lat świetlnych od swojego warsztatu więc nie mogę swoich pomysłow własnymi dokonaniami w tej materii uwierzytelnić.
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Star/25/5562 posłużę się linkem. Na tych zdjęciach te drzwi wyglądają jakby tak nieznacznie wystawały poza obrys samej kabiny. To możnaby spróbować wyciąć z kartki dajmy na to te drzwi i nakleic je na kabinę, dopakować do nich te paski i pomalować ładnie pod kolor całej kabiny. Chociaż wymagałoby to wycięcia części juz istniejących pasków...
Innym sposobem byłoby wykonanie cienkiego wtłocznenia po obrysie drzwi.
Albo najprościej cienkopisem 0,x mm narysowac na kabinie te drzwi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Olek
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 17 2005, 14:37
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek »

Witam!
Tak się przyjrzałem trochę zdjęciom Starów i mnie taki pomysł naszedł. Niestety jestem teraz 100 000 lat świetlnych od swojego warsztatu więc nie mogę swoich pomysłów własnymi dokonaniami w tej materii uwierzytelnić.
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Star/25/5562 posłużę się linkem. Na tych zdjęciach te drzwi wyglądają jakby tak nieznacznie wystawały poza obrys samej kabiny. To można by spróbować wyciąć z kartki(najcieńsza tekturka byłaby już chyba za gruba) te drzwi i nakleić je na kabinę, dopakować do nich te paski i pomalować ładnie pod kolor całej kabiny. Chociaż wymagałoby to wycięcia części juz istniejących pasków...
Innym sposobem byłoby wykonanie cienkiego wtłocznenia po obrysie drzwi.
Albo najprościej cienkopisem 0,x mm narysowac na kabinie te drzwi.
Pozdrawiam.
misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

Witaj !!

Drzwi zrobiłem otwarte, wycinałem je na gorąco, wkrótce pokażę zdjęcia. postanowiłem także, że jednak pobawię się w brudzenie modelu, w końcu kiedyś trzeba spróbować ;)

jeśli chodzi o postępy w budowie, to przerobiłem drzwi, zamontowałem siatki z przodu i tyłu kabiny, zbudowałem górną ramę i podpórki.


pozdrawiam
misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

Witam Wszystkich !!!!!

Ostatnimi czasy parę części do modelu przybyło...
Ponieważ próbuję jakoś uplastycznić ten model, postanowiłem również, że jednak "pobawię" się w brudzenie... (rdza, błoto, kurz itp) - robię to pierwszy raz :razz:
jak na razie położyłem warstwę rdzy (która w niektórych miejscach nie wygląda jak rdza... :oops: )

a teraz przyszedł czas no focisze:
wpierw parę "detali"

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

rama górna pojazdu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

model - rzut ogólny

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam !!!!
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

No gdzie niegadzie wygląda fajowo :) koła wyglądają fajnie :)
Tylko ta ram od dźwigu nie wygląda zbyt dobrze. Widać, że mazałeś kredką, moja rada jest taka żeby użyć suchych pasteli zeskrobać trochę danego koloru np. skalpelem i nakładać twardym pędzlem.
Iveco TurboStar - ukończony
Jelcz C-423 - w budowie
misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

Witam !!!

Model skończyłem pod koniec czerwca, lecz dopiero teraz wstawiam zdjęcia z postępów budowy, gdyż wcześniej nie miałem dostępu do komputera :wink: Galerię zdjęć skończonego modelu wstawię za niedługo, gdyż jeszcze ich nie zrobiłem

oto fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam !!!
Ostatnio zmieniony czw sie 27 2009, 9:58 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrykus
Posty: 29
Rejestracja: pt kwie 24 2009, 12:01
Lokalizacja: Kwidzyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patrykus »

Jak na razie przyzwoicie się model prezentuje, chociaż miałbym zastrzeżenia do malowania kabiny. Mam wrażenie, że jest ona pomalowana za gęstą farbą, warstwa farby jest gruba i widać ślady pędzla. Do rdzy to też uważam, że lepsze byłyby pigmenty lub metoda suchego pędzla.
Ciekaw jestem wyglądu gotowego modelu, kiedy ta galeria końcowa ?
pozdrawiam
Patryk
Awatar użytkownika
aple4
Posty: 55
Rejestracja: pt gru 28 2007, 15:24
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: aple4 »

Jak dla mnie wygląda bombowo, chociaż ta siateczka na chłodnicy i z tyłu kabiny mogła by mieć mniejsze oczka (jakieś takie wrażenie mnie naszło że są nienaturalnie duże :P)
misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

Witam !!!!

Przepraszam, że jeszcze nie wstawiłem zdjęć, ale mam remont w domu i nie mam ich kiedy zrobić jak na razie, lecz za ok 2-3 dni myślę, że je dodam.
Patrykus - jeśli chodzi o kabinę, to owszem - użyłem za gęstej farby :oops: no ale cóż- tak już zostać musi - ale przyznam szczerze, że mnie się podoba ogólny wygląd modelu
- co do rdzy - fakt faktem - jest jej za dużo... ale kiedy postanowiłem go "pobrudzić" to właśnie taka wizja przeszła mi przez głowę ;-)
Wiadomo - nie każdemu przypadnie do gustu tyle rdzy (gdyż jest to nierealistyczne ) ale mnie się podoba i na półeczce oko cieszy :D
aple4 - co do siateczki - nie miałem innej więc wykorzystałem taką jaką udało mi się znaleźć w garażu ;-)

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ