*[Relacja/Samolot] SBD-3 Dauntless by ZŁO SQUAD

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

*[Relacja/Samolot] SBD-3 Dauntless by ZŁO SQUAD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Jakoś tak chyba z okazji świątecznej kanikuły mnie naszło żeby pokazać co tam do tej pory napociłem przy tym modelu. Co prawda od miesiąca nic nie przybyło, bo czasu brakuje, ale jako że dostałem namiot bezcieniowy na gwiazdkę, postanowiłem popstrykać. Póki co tylko dwa zdjęcia, bo i nie ma się za bardzo co spuszczać nad sklejonymi kilkoma wręgami.
Co do założeń ogólnych to mogę powiedzieć że założeń nie ma. Poprzednio jakieś tam założenia były a i tak nic z tego nie wychodziło. Będę starał się robić ten model najlepiej jak umiem i tyle. Wnętrz kabin nie mam za bardzo nawet co waloryzować, bo autor tak je uszczegółowił, że trudno nawet dodać coś od siebie. A nawet jak by można było, to uważam że to nie miałoby większego sensu.
Do modelu używam wręg wycinanych laserem. Pierwszy raz w życiu mam z tym do czynienia i jestem bardzo zadowolony. Przyspieszają i ułatwiają pracę w naprawdę dużym stopniu.
Co mi się jeszcze podoba w tym modelu, to to że niektóre elementy wydrukowane są na cieńszym papierze, co ułatwia ich kształtowanie (np. elementy drążków sterowych i orczyków między innymi.

Oto co do tej pory:
Obrazek
Obrazek

Ciąg dalszy jakoś tam kiedyś nastąpi :)
Ostatnio zmieniony pn kwie 12 2010, 8:38 przez laszlik, łącznie zmieniany 2 razy.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Siemasz, stara śpiewka z pierwszą grzędą! więc siadam!!
lubię ZŁE relacje, dlatego moja obecność będzie tu obowiązkowa!! Nie zawsze coś mówię, bo często nie ma co dodać do tego co piszecie z Sikorem, ale nie znaczy to tego, że nie patrze z zazdrością na Wasze poczynania :) Trzymam Kciuki za szybki i owocny postęp w pracach.

Co do dodawania tu jest ekstra strona...
http://www.cybermodeler.com/aircraft/sbd/sbd_pit.shtml
wiem, że nie chcesz nic dodawać, ale parę popychaczy, czy kabelków, baaardzo ożywi model, wiec moim zdaniem, powinieneś coś dokleić :)

Prezent "namiotowy" super, zdjęcia są rewelacyjne.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 334
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Największy leń wśród sklejaczy samolotów melduje się jako drugi w pierwszej grzędzie :)
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Widział na żywo, tak między drugim a trzecim bro, więc jeszcze kontaktujący. Wykonanie jak zawsze super.
Szkoda, że zdjecia tego nie oddają, ale to chyba norma, bo też zawsze uważam, że na moich fotach jakoś to gorzej wygląda, niż na prawdę.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Cześć. Pięknie, pięknie. Laszlik szybkie pytanie, czy laserowo wycinane wręgi od Hala mają dokładnie takie same gabaryty jak te umieszczone w wycinance? Niestety Orlikowe /Me-109G/ są mniejsze i umieszczone na cienkawym kartonie, zaczynają się sumować te niedostatki wraz z postępem prac, no good :-)
Never shall I fail my comrades
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć dopiero jak już będę miał wszystkie wręgi za sobą. Póki co zrobiłem zaledwie ramę kabiny ale jak do tej pory wszystko pasuje. Jedynym minusem jest brak wypalonych numerów na wręgach. Są one umieszczone na osobnym arkuszu załączonym do zestawu (pomniejszonym skanie strony z wręgami z wycinanki). Ale nie jest to jakiś znaczny problem biorąc pod uwagę czas jaki można zaoszczędzić dzięki takim wręgom.
Co do Orlików i innych wątpliwej jakości wydawnictw, to nie porównywałbym ich nawet do Hala...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Domyślam się :-) lecz czy np kolorowy panel podłogowy - /a ten etap masz już zrealizowany/ w kokpicie miał idealnie ten sam rozmiar jak ich wycięte laserowo odpowiedniki czy też musiałeś go docinać do gabarytu wręgi.
W kwestii porównań - nie robię tego gdyż uważam, iż Hal wydaje najlepsze modele i basta :-) Pardon za męczące pytania, ale chyba chciałbym się dowiedzieć , iż Hal trzyma poziom kompleksowo, Orlik nie :-)
Never shall I fail my comrades
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Tak, w tym przypadku Hal trzyma poziom kompleksowo póki co.
Podłoga też pasowała kompleksowo. Żadnego docinania na tym etapie.
Jeżeli byłoby coś nie tak, napisałbym.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

bleriot - jako że tydzień temu skończyłem Mustang'a III od Hala z wykoszystaniem laserowo ciętych wręg mogę Ci odpowiedzieć że wręgi od AH są dokładnie takie same jak te zamieszczone w wycinance. Co więcej - tam gdzie wręga musi być ścięta (np w kołpaku śmigła) jest lekko ona nacięta zaraz przy krawędzi dzięki czemu można ją ładnie i bezproblemowo doszlifować/dociąć tak aby dobrze pasowała. Do tego są idealnie grubości 1mm (albo 0,5mm) dzięki czemu nie ma problemu z grubością wręg.
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Dziękuję Wam za odpowiedź. Patrze sobie dalej.
Never shall I fail my comrades
ODPOWIEDZ