*[Relacja/Kolej] Parowóz osobowy Od2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 255
Rejestracja: sob cze 09 2007, 21:13
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: madteam19 »

Piękna ciuchcia Ci wyszła, potwierdzam słowa Precyzyjnego z tym brudzeniem, jeśli jest po eksploatacji większej czy mniejszej to jest za czysta, ale detale bomba, gratulacje=)))
Na warsztacie:
zwodowany:Dziarski, Despatch
W garażu:Bumar-Łabędy, Star 12.185
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

GRATULACJE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Budowę parowozów traktuję jako modelarski szczyt. Nie będąc jeszcze zarejestrowanym w serwisie, jak i później, z wielką uwagą śledziłem relację z budowy . Zarówno w szczególe jak i w ogóle model budzi mój szczery zachwyt i podziw.

:spoko: !!! G R A T U L A C J E !!! :spoko:

Faktem jest, że publikujesz za mało fotek dotyczących szczegółów wykonywanych prac, tym samym nie dajesz szans nauki dla "modelarskich maluczkich" :(

_____________________________________________
W kilku miejscach na forum spotkałem się ze słowami drobnej krytyki pod adresem Kierownika, że opracowania jego modeli odbiegają czasem od rzeczywistości. Mimo, że faktycznie czasem odbiegają, to słowa krytyki uważam za mało zasadne, a stosowanie przez niego pewnych uproszczeń moim zdaniem jest wręcz konieczne (...) nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.
Obiema rękoma podpisuje się pod Twoją wypowiedzią. Gdyby w modelach nie było nic do przeróbki, poprawki, historyczno-technicznej konfrontacji, modelarstwo było by nudne i nie przynosiło tyle satysfakcji.
Obecnie (w ślimaczym tempie) pracuje nad fiatem621 (poż.) autorstwa Kierownika. Ponad połowę czasu spędzam na zbieraniu materiałów. Nie miałem pojęcia, że ta zabawa może nieść za sobą taki zasób wiedzy (nowych kontaktów i znajomości) ...a ci najmądrzejsi zamiast narzekać, niech sami projektują modele. :bebe:
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 123

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Kolejna perełka kolejnictwa. Wspaniałe wykonanie.

"To chore, ale zawsze mam poczucie, że mogłem zrobić coś lepiej " - to akurat normalne. Mam objawy tej samej choroby ;) Ale na to nie ma lekarstwa.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Zachwycałem się już wielokrotnie w trakcie budowy, teraz oficjalne potwierdzenie i zakończenie moich zachwytów. Piękna, imponująca praca, jeszcze raz duża buźka gratulacyjna!
Stały kibic.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
zremb
Posty: 91
Rejestracja: ndz mar 26 2006, 21:09
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zremb »

Piękna robota, piękna relacja.
Gratuluję i pozdrawiam.
zremb
Historia uczy nas, że ludzkość niczego sie od niej nie nauczyła.
Awatar użytkownika
Turecki
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 8:33
Lokalizacja: okol.Redy "213"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Turecki »

Gratulacje!! Na obronę brudzenia-widać,że drużyna lubiła swoją ciuchcię! ;)
Hmmm lepiej przyciąć niż dosztukować he he...
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Dziękuję wszystkim za komentarze. Cieszę się, że model Wam się podoba. Dziękuję również za uwagi krytyczne ... bo tylko tak mogę pracować nad swoim warsztatem.
Mały upgrade do parowozu. W Oleńce zrobiłem stalową, ale do Od2 pasowała mi jakoś mosiężna. No to sobie "wyfototrawiłem" z papieru. Niestety to-to coś trudno jest sfotografować i zdjęcia odbiegają trochę od rzeczywistości.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Kolejny mały upgrade z dedykacją dla Roberta. Oglądam tą Twoją Petuchę i chyba wymienimy się tymi korepetycjami ... Ty mi dasz z brudzenia :-)

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie.
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

A może tak małe objaśnienie do tego zdjęcia, w jaki sposób i z czego jest zrobiony uchwyt z boku tej konewki oraz zawinięcia blachy na uchwycie z góry i wyżłobienia na pokrywce ?
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj Mariusz

Szczerze mówiąc oczekiwałem tego pytania już wielokrotnie w czasie relacji ale od kolegów modelarzy, którzy swoją przygodę z modelarstwem kartonowym dopiero zaczynają lub od tych, którzy zaczynają przygodę z modelami kolejowymi.

Twoje pytanie traktuję jako głos mobilizujący mnie do prezentowania sposobów wykonania elementów od podstaw, na co zwróciłeś mi uwagę w swoim merytorycznym komentarzu do relacji. Bo jak na razie to ja powinienem Ciebie pytać ... nawet jeśli usilnie pracuję nad tym aby było inaczej :-)

Ci, którzy pytali na "priv", mogą potwierdzić, że zawsze chętnie i w miarę swoich możliwości odpowiadałem i odpowiadał będę. Sam zawsze wyznawałem "filozofię", że jeśli nie wiem - to pytam. A ponieważ nikt na forum nie pytał - to prezentowałem efekt pracy z nadzieją, że zainteresowani się odezwą. Przeglądając relacje kolegów modelarzy zauważam dziwny opór przed pytaniem, jak coś jest zrobione. To przecież nie jest żadną ujmą nawet dla doświadczonych modelarzy. Wielokrotnie przyznawałem się również do swojej niewiedzy kolejowej, porażek i baboli, które popełniałem i pewnie popełniał będę.


A teraz "konewka".

Niestety nie mam zdjęć z procesu wykonania ... więc słowa muszą wystarczyć.

Uchwyty oraz żłobienia na korku to najcieńszy drucik miedziany jaki znalazłem w szpargałach naklejony SG na karton w odpowiedniej odległości od siebie. Można naklejać po wycięciu części ale łatwiej jest narysować kształt, nakleić drucik i dopiero wycinać. Konewka pomalowana jest rozrzedzonym metalizerem, przybrudzona suchą pastelą i lekko przetarta miękkim pędzlem. Korek był najpierw sklejony na uchwycie wiertła 5, a następnie przykleiłem drucik (trzy pierścienie).
To tyle.

Dziękuję za rady i mobilizację do pracy nad własnymi ułomnościami. Czekam też na relację z budowy 29-tki. Nie popędzam, gdyż wiem ile czasu potrzeba na fazę projektowania. Sam od jakiegoś czasu pracuję nad projektem modelu parowozu, który nie został do tej pory wydany - to tytaniczna praca.

Pozdrawiam serdecznie.
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
ODPOWIEDZ