*[Relacja/Pojazd] RSO/03 mit PaK-40 by ZŁO Squad

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Dziękuje Ci bardzo za ten instruktażowy pokaz. Wziąłem na warsztat pancerkę którą zamierzam zrobić w standardzie czyli po prostu nie malować.
Jeżeli by mi z niej wyszło coś sensownego to spróbował bym na niej nanieść trochę takich delikatnych zacieków czy skupisk zabrudzeń w okolicach zakamarków.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Stara dobra "biedronka" :)

Technika bardzo przypadła mi do gustu :) Dużo moich plastików dzięki temu wygląda o wiele lepiej :lol:

Świetnie i w prosty sposób to wszystko pokazałeś :)

Pzdr!
Awatar użytkownika
redangel
Posty: 36
Rejestracja: ndz kwie 22 2007, 13:56
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: redangel »

Elegancko Ci to wszystko wychodzi! :D
Obrazek
Obrazek
www.dioramy.fora.pl :)

Pozdro redangel ;-)
maus
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 04 2007, 17:01

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maus »

Farby Jakie uzywasz i czym rozcięczasz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Olejne dla plastyków, firmy Rembrandt.
Rozcieńczam white spirit.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Półtora roku, jak z bicza strzelił i gąsienice gotowe do malowania :haha:
Nie będę się rozpisywał na temat odlewania, bo na ten temat jest wiele mądrych rzeczy w internecie. Przynajmniej tak się mnie wydaje, bo sam żadnego nie przeczytałem.
Zeszło się z trzech powodów, po pierwsze "budowanie się", kto to przerabiał, ten wie o co chodzi...
Po drugie, jest to drugie podejście, pierwsze było jeszcze gorsze. Tu dopiero przy odlewaniu rozwiązałem problem odsysania powietrza. Za pierwszym razem lałem żywicą 2min. Za mało czasu i zbyt agresywna, formy szybko się zużywały. Łatwiej zacząć od nowa, niż poprawiać.
Teraz robię 7min. i tyle czasu w zupełności wystarcza.
I po trzecie, własne gąsienice żywiczne to od cholery roboty. Tak delikatne i skomplikowane trudno dla amatora odlewać, równolegle lałem do "małego Tygrysa", i te wyszły dużo lepiej dzięki swojej masywności.
Odlewy trzeba oczyścić ze śladów po cięciu form i nadlewek spowodowanych ubytkami silikonu, uzupełnić dziury po bąblach (tu widać szarą żywicę 24h), wywiercić otwory na sworznie i poskładać, co też wymaga lekkiego szlifowania. W tym modelu sworznie zajęły swoje kilka godzin. Ponieważ wystają, muszą być idealnie równe, mieć idealnie obrobione końce i być równo wklejone.

Sam kształt, jest w sumie tylko wzorowany na oryginalnych gąsienicach do RSO. Przy proporcjach, jakie mają oryginalne, by mi nie pasowało do rozstawu zębów i modułu. Czyli są na tyle podobne do prawdziwych, na ile model pozwolił.

Na zdjęciach surowe gąski, już dopasowane do modelu, koła napinające, napędowe, jak i sam napinacz już przyklejone. Teraz tylko je zdjąć do czyszczenia i malowania. Po nim się okaże, jak źle wyszły i jak bardzo trzeba je ubrudzić.
I chwila narodowego narzekania na koniec. To chyba najgorszy model do zakładania gąsienic, jaki może być. Z przodu i tyłu koła mają zęby, rozmieszczenie zębów na obwodzie nie jest równomierny, więc tylko w jednym położenu koła, mogłem naciągnąć na nie gąsienice tyle, ile chciałem. No i na koniec, a właściwie przed przyklejeniem koła napinającego, trzeba jeszcze odpowiednio napiąć całą taśmę.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 16 2013, 1:50 przez Sicore, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
-BARTEK-
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 12 2007, 20:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/okolica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -BARTEK- »

Sicore, teraz zdanie z Twojego podpisu nabiera nowego znaczenia, full szacun za gąski :)
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Gąsienice po malowaniu i brudzeniu. Malowanie ponownie Gun Metal z Tamiya, jeszcze na jeden czołg mi jej zostało.
Brudzenie, to tylko gęsty wash, przetarty po wyschnięciu.
Przed zdjęciem dopasowanych gąsienic, zaznaczyłem miejsce łączenia, by po malowaniu założyć je tak, jak były pasowane.

Muszę następnym razem bardziej się postarać przy wierceniu otworów na sworznie. Mnie taśmy wyszły lekko skrzywione. Na kartonowym modelu ciężko to wyprowadzić. Mimo, że żywiczna gąsienica ma trochę elastyczności, to zawieszenie nie jest na tyle sztywne, by to wyprostować, bez wyginania kół.
Ogólnie, jak na pierwsze żywiczne gąski, to jestem zadowolony.

Jeszcze tylko zrobić bałagan na pace i pastele plus pigmenty i gotowe.

Obrazek

Obrazek

Tak się prezentuje prawie gotowy model.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 16 2013, 1:51 przez Sicore, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

not my cup of tea, ale! bardzo ładny model Sicore, a już szczególnie podoba mi się sposób w jaki go "pobrudziłeś". Fajna sprawa.
Never shall I fail my comrades
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Świetna robota Sicore :)

Gratuluje efektu.

Pzdr
ODPOWIEDZ