*[Galeria/Kolej] Wagon wąskotorowy - pług odśnieżny 1:25

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

*[Galeria/Kolej] Wagon wąskotorowy - pług odśnieżny 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Na wstępie chciałbym podziękować za uznanie jednego ze zdjęć mojej lokomotywki za Zdjęcie Tygodnia. Zrobiło mi się naprawdę bardzo miło.

Zaraz po zbudowaniu lokomotywki wąskotorowej postanowiłem dodać jej towarzysza niedoli. Wybór padł na bardzo atrakcyjny wagon wąskotorowy – pług odśnieżny. W budowie wzorowałem się podobnym pługiem, który stoi w Skansenie w Kościerzynie. Oczywiście jest to jedynie moja wariacja na temat tego pługa. Model powstawał przez 3 tygodnie jedynie ze zdjęć. Jest to mój projekt własny. Zapraszam do oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz kilka zbliżeń.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Natomiast tak to się prezentuje razem z lokomotywką jako komplecik.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapewne zwróciliście uwagę na torowisko, na którym cały zestaw stoi. Postanowiłem, tak dla próby własnej cierpliwości odwzorować maksymalnie wiernie oryginalne mocowania szyn do podkładów. Czy wyszło? Oceńcie sami. Oto kilka zbliżeń.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzięki za poświęcony czas :)
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

Mocowania zaiste piękne ale te drukowane kamienie - a fuj!

Kruszywo do takich nasypów robi się tak: bierzesz kaszę gryczaną i dzielisz na cztery części. Każdą z nich malujesz na inny kolor ( biały i 3 szare) - malujesz to źle powiedziane - zalewasz kaszę rozcieńczoną farbą np. Pactrą. Jak to wszystko ci wyschnie - rozkruszasz ewentualne grudki i zlepki kaszy i mieszasz cztery kolory ze sobą. Efekt murowany. Testowane :-)
Crawling rulez
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Jacku, niestety zajmuję się modelarstwem kartonowym, więc kruszenie kaszy jakoś mnie nie pociąga :) To czyste lenistwo.

Dla wszystkich zainteresowanych moim torowiskiem przygotowałem opis budowy wraz z plikami do pobrania umożliwiający ładne odwzorowanie torowiska TUTAJ
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
ODPOWIEDZ