*[Relacja/Budynek] Zamek w Malborku z GPMu

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Kalina
Posty: 61
Rejestracja: sob cze 21 2008, 20:08
Lokalizacja: Urocza Wieś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kalina »

Twoja praca podoba mi się , a sam zamek jest niesamowity. Powiedz mi Iza co robisz potem z tak dużymi modelami, czy masz takie miejsca , aby je odpowiednio wyeksponować. Ja niestety ubolewam na ich brakiem.
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

Budowa nadal idzie do przodu, przykleiłam dachy zamku średniego co przedstawiam poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Iza

Moje modele]
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

Prace nad zabudową dziedzińca zamku średniego nadal trwają ,efekty przedstawiam poniżej:

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Iza

Moje modele]
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

Praca nad Malborkiem prawie zakończona. Po wysypaniu piasku i ziemi oraz posianiu trawy pozostaje mi zrobić drzewka i je posadzić ;).
Na sam koniec relacji przewiduje więcej fotek z dokładnym opisem poszczególnych elementów budowli, taka mała wycieczka po zamku.

Teraz uciekam bawić się w ogrodnika i zmajstrować mini lasek:)

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Iza

Moje modele]
Awatar użytkownika
Bushi
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 05 2005, 20:06
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi »

:razz: Dziewczyny górą, zawsze uważałem że mają gust i do tego piękne rączki które robią piękne rzeczy.
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

I tak w ten czwartkowy wieczór praca nad Zamkiem w Malborku została zakończona. W modelu wystąpiło kilka błędów, jak i pomyłki w numeracji części, do tego dochodzi mało czytelna instrukcja. Model wzbogaciłam o podłoże wykonane we własnym zakresie, oraz drzewka z drutu i gąbki , " okorowane" mieszanką wikolu z farbą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozostało jeszcze tylko udać się do szklarza po jakąś gablotkę i czekać na słoneczne dni, aby uwieńczyć relacja porządną galerią.
Pozdrawiam Iza

Moje modele]
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Ciesze się ze skończyłaś ten model w co nie wątpiłem przy twoim zapale do klejenia. Fajnie że z każdym nowym modelem podnosisz poprzeczkę. Jeszcze tylko ta gablotka i czekamy na ładne zdjęcia w plenerze :)
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

Korzystając ze słonecznej pogody oraz z wolnego czasu wykonałam kilka zdjęć na zewnątrz. Przy obróbce pierwszego zdjęcia nie wiem dlaczego ale linia modelu wygięła się w literę " u ", gdy jest w 100% prosta. Jutro postaram się jeszcze o jakieś zdjęcia gdzie nie widać tego zniekształcenia, o ile będzie pogoda i znajdę czas.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Iza

Moje modele]
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Gratuluję modelu. :)
Iza M. pisze:Przy obróbce pierwszego zdjęcia nie wiem dlaczego ale linia modelu wygięła się w literę " u ", gdy jest w 100% prosta.
Przypuszczalnie zrobiłaś zdjęcie szerokim kątem, wypełniając zamkiem większość kadru. W takiej sytuacji odległości od obiektywu środka zamku i jego krańców są różne, co powoduje zniekształcenia. Spróbuj zrobić to samo zdjęcie dłuższą ogniskową, czyli na większym zoomie.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Ładnie się prezentuje Twój Malbork, dobre zdjęcia. Tak właśnie to powinno wyglądać. Tak trzymać :spoko:
Brakuje mi w tym modelu bardziej przestrzennych okienek, ale to już byłby hardcore, bo większość okienek większości tym modelu większości skali to straszna drobnica.
Pozdrawiam :pice:
ODPOWIEDZ