*[Relacja/Czołg] Panther G i Bergepanther od AH by Zło Squad

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Kemot, nie bardzo rozumiem, co masz na myśli, pytając o zmniejszenie nasycenia kolorów. Jak dla mnie to lakier je zwiększył.
Model był doprowadzony do połysku, a po washu polakierowany matem.
Antena jest toczona, Piterpanzer ma je u siebie.

PiterATS i inni. Został tak ubrudzony, bo taka była koncepcja.
Wcześniej już pisałem, że podoba mi się wygląd modelu, oryginalna waloryzacja i za bardzo nie chcę jej zmieniać.
Rainsy odróżniające się to raczej tak wyszło na zdjęciach. W sumie to nie robiłem rainsów, tylko delikatnie przetarłem tu i tam, przy okazji...
Plan był taki, że jest to dość nowy pojazd, w miarę świeżo ubrudzony.
Delikatny, poza płytą silnika wash i pigmenty na spodzie. Miał być niedawno ubłocony, a samo błoto jeszcze nie do końca zaschło.
Dlatego też boczne powierzchnie nie są brudzone, zapasowe ogniwa tam też leżą. Tylko na górze jest naniesione trochę ziemi, czy też błota, ale jeszcze nie rozdeptane.
To, że kolor błota jest jednolity, to chyba normalne. Błoto z natury ma jeden kolor. Błędem by było zrobienie błota w palecie barw od ciemnej europejskiej po wietnamską...

Poza tym, może też i odwaliłem to na szybko. Chciałem mieć go już z głowy.

I poza kolejny przypomnę, że nie lubię stosowania na modelu miliona technik brudzenia. Co potem model wygląda jak każdy inny model, model nie replika. Preshadingi, postshadingi, suchy pędzel, filtry i tego typu bzdety...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Jednak to nie był koniec. Poprawiłem brudzenie góry. Zdrapałem błoto, całość trysnąłem pigmentami i je częściowo zmyłem. W rzeczywistości wygląda to trochę lepiej. Nic więcej nie będę już robił, co by nie przekombinować.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Andrzej S.
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 13 2005, 13:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej S. »

Świetny model. Podziwiam Twoją dbałość o każdy szczegół konstrukcji, nic nie jest robione na "skróty". Wydeptałeś swoja ścieżkę na pograniczu modelarstwa kartonowego i plastikowego, osiągając naprawdę znakomite efekty.
Pozdrawiam
Andrzej
ODPOWIEDZ