*[Galeria/Samolot] PZL P11c z FLY MODEL nr 108 oraz z MM-a

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

*[Galeria/Samolot] PZL P11c z FLY MODEL nr 108 oraz z MM-a

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Witam Wszystkich,
Chciałbym się pochwalić moim nowym "dzieckiem" w kolekcji. Może i stare to wydanie , ale jego wykonanie pomimo wielkiej niechęci jaką modelarze do niej odczuwają , sprawi wiele radości i usatysfakcjonuje wybredne gusta. Relacja z jego budowy była Tutaj
W razie pytań jestem do dyspozycji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt gru 11 2007, 17:55 przez Partyzant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Fajny modelik! Mam tylko taka uwage: Troche sie blyszczy, a najbardziej to razi na kolektorze spalin.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Fajny model, gratuluję.

Faktycznie śmigło, kolektor spalin i opony trochę zbytnio się błyszczą. Na linki zamiast nitek polecam włosy z jakiejś haloołinowej (fuj, jakieś głąby mi jajkiem w drzwi rzuciły) peruki. Fakt że kosztuje ze 30 złociszy ale wystarczy na kilkaset a może i więcej modeli.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
macias13_84
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 06 2006, 18:45
Lokalizacja: Śmiechowice koło Opola/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: macias13_84 »

Przypon Wędkarski jest lepszy w tym celu i tańszy zarazem

Poza tym można nadać mu odpowiedni szpan termicznie
Czym sie różni rosyjski żołnierz od Amorka???...
Zupełnie niczym... Jest tak samo goły,bosy ale uzbrojony po zęby...
a strzelając do Ciebie mówi, że to z miłości
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Witam,
Na linkę użyłem żyłki wędkarskiej 03mm i myślę ,że tak źle to mi nie wyszło. Myślę nawet że te linki są jak na razie najlepsze jakie udało mi się zrobić. Co do połysku to Marcinie masz rację. Na sąsiednim forum kolega dobrze zauważył ,że prawdopodobnie nie zamieszałem lakieru przed jego użyciem, co faktycznie miało miejsce. Teraz po wymieszaniu efekt lakierowania jest całkiem odmienny. Powierzchnia już się tak nie błyszczy , a jest ewidentnie matowa. Przedstawiam efekt nałożenia lakieru wstrząśniętego, wymieszanego (skrzydło) i nie mieszanego przed nałożeniem(centropłat). Oczywiście eksperymentowałem na innym modelu.

Obrazek

Mam nadzieję ,że to widać. Planuję nałożenie teraz jeszcze jednej warstwy lakieru , ale tym razem porządnie wstrząśniętego. mam nadzieję ,że kolejna warstwa trochę zmatowi powierzchnię na modelu.

Dzięki za miłe słowa.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Przedstawiam efekt nałożenia lakieru wstrząśniętego, wymieszanego (skrzydło) i nie mieszanego przed nałożeniem(centropłat). Oczywiście eksperymentowałem na innym modelu.
Aż chce się zakrzyknąć "Achtung ! Partizanen" :D

Takie eksperymenty lakiernicze lepiej chyba wykonywac gdzieś na boku a nie na całkiem fajnym modelu, choć z drugiej strony na połysk zawsze przecież można położyć matt.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Tempest ten drugi model jest nie mój co oczywiście nie oznacza ,że mogę sobie tak eksperymentować na cudzej pracy, ale jego nowy właściciel prosił o naprawę kilku złamanych elementów i to podkreślił, o jego polakierowanie tak ,żeby to było widać, czyli żeby miał połysk.Oczywiście partyzanci nie próżnują i jutro spróbujemy położyć na centropłat trochę matu. Zobaczymy czy powierzchnia przestanie świecić. Jeśli akcja przebiegnie pomyślnie to Partyzanci zaatakują frontalnie PZL P11c na całej linii. :D
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Witam,
Po sklejeniu Jedenastki z Fly-ja skleiłem też Jedenastkę z MM-a. Dodam tylko ,że dzięki radzie Tad-a udało się zmatowić powierzchnię obu modeli , które się z deczka świeciły po dwóch warstwach lakieru matowego Humbrola . Udało się to poprzez nałożenie jednej warstwy lakieru akrylowego Pactry. A tu jest Jedenastka z MM-a

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu parka jedenastek z Fly-ja i MM-a:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ