*[Relacja/Pojazd] White M3A1 scout car

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

*[Relacja/Pojazd] White M3A1 scout car

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Bardzo dawno temu kupiłem na Allegro taki oto model
Obrazek
Zainteresował mnie temat,ponieważ amerykańskie samochody pancerne "mają coś w sobie". Po obejrzeniu środka załamałem się.Model wydrukowano na pancernej tekturze,na jednolitym zielonym tle.Zeskanowałem model,wydrukowałem arkusze i pierwsza próba wykonania powędrowała do kosza.Niedawno znów naszła mnie ochota wykonania tego modelu.Skany przeskalowałem na skale 1/25 wydrukowałem i zacząłem budowę w wolnych chwilach.Cały korpus kadłuba naklejałem na tekturę 0,5 mm w celu wzmocnienia konstrukcji.Wszystkie linie blach paginowałem aby były widoczne po pomalowaniu,większe nity naklejałem,a mniejsze wykonałem kropelką wikolu.Za imitację ryfli na podłodze posłużyła plastikowa moskitiera.Nie zaczynałem wcześniej relacji,bo bałem się ,że i ten egzemplarz może trafić śladem poprzedniego do kosza.Ale zaczęło coś wychodzić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tablicę rozdzielczą uzupełnieniem o oszklone zegary wydrukowane na kompie,trochę uplastyczniłem,kierownica wykonana z drutów
Obrazek
Obrazek
Zawiasy drzwi zdecydowałem wykonać z blaszki z puszki po "Coca Coli". Papierowe lubią się z czasem urywać.
Obrazek
Całość staram się maksymalnie uplastyczniać.Malowanie na razie wstępne ,aby zobaczyć wszystkie niedociągnięcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cdn nastąpi.Komentarze i uwagi mile widziane
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Popracowałem trochę przy modelu i wykonałem wyposażenie wnętrza. Brakuje jeszcze prowadnicy pod KM i paru drobiazgów.Obecnie model wygląda tak{korzystając ze światła naturalnego robiłem zdjęcia na świeżym powietrzu}
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Zbyt wiele przy modelu nie zrobiłem,ale pomału do przodu.Powstała prowadnica karabinu maszynowego i parę drobnych elementów we wnętrzu
Obrazek
Zacząłem robić podwozie,Wg opracowania jest bardzo ubogie,staram się aby jakoś to wyglądało.Zrobiłem ramę i coś co ma przypominać skrzynię redukcyjną.Dodałem także zbiorniki paliwa.Największy problem czeka mnie z silnikiem.Wnętrze komory silnikowej pomalowałem na czarno.,żeby zamaskować niedociągnięcia.Zrobiłem też imitację chłodnicy,aby przez otwarte żaluzje nie wyzierała czarna dziura.
Obrazek
Obrazek
Obecnie tak to wygląda
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Model zdecydowałem się pomalować w barwy 24 Pułku Ułanów 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Wielkiej Brytanii w latach 1943-1944.
Obrazek
Pozdrawiam
Cdn
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Dołożyłem silnik wykonany od podstaw,tylny most napędowy z zamocowaniami oraz wał napędowy.Prawie wszystkie elementy nie pochodzą z planów,ponieważ autor potraktował te detale po macoszemu.A teraz zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cdn..
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Dziś całe popołudnie poświęciłem dla sklejenia jednego koła. Efekt na zdjęciach:
Obrazek
Obrazek
A tu koło przymierzone do modelu
Obrazek
Cdn..
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
W weekend miałem trochę wolnego czasu i budowa modelu ruszyła do przodu.Zrobiłem wszystkie koła.Bieżniki kół podkleiłem warstwą kartonu. Później po przyklejeniu nasączyłem boki opon cjanoglutem i zeszlifowałem końce bieżników aby uzyskać w miarę płynne przejście bieżnik-bok opony.Same opony pomalowałem ciemnoszarym ,a wierzch bieżnika czarnym matowym.Następnie boki opon przetarłem suchym pędzlem czarnym matowym.Efekt prawie naturalny.Poza tym zrobiłem stopień z tyłu,zderzaki i walec z przodu.Jeszcze trochę drobnych części i ostateczne malowanie.Stan obecny modelu na zdjęciach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cdn...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
budowa dobiega końca.Wykonałem wszystkie drobne części modelu i pomalowałem kamuflażem.Prawa strona pojazdu pomalowana została intuicyjnie ponieważ nie mam żadnego zdjęcia tej strony. Pozostało mi namalować znaki i napisy,powiesić tabliczki przynależności do jednostki i zrobić galerię w plenerze.Na zdjęciach starałem się pokazać zbliżenia szczegółów modelu.Kierunkowskazy przednie wyszlifowałem z kawałka plastikowego pręcika.Kanister jest powieszony na drzwiach trochę inaczej niż w oryginale,ale oryginalnego mechanizmu nie byłem w stanie zrobić,a chciałem mieć otwierane drzwi.A teraz fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cdn...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Model ukończyłem.Wszystkie napisy malowałem ręcznie, muszę to poprawić.Karabin maszynowy zrobiłem od podstaw,na podstawie zdjęć.Efekt na zdjęciach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ