*[Relacja/Samolot] Mig-29 MM (3/2006)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

*[Relacja/Samolot] Mig-29 MM (3/2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam w kolejnej relacji.

Jako, że potrafimy już liczyć do czterech, tak ruszamy z czwartym modelem :D

Tym razem jest to Mig-29 z MM (to nowe – stare wydanie :D) O samej konstrukcji nie będę się rozpisywał, bo kto chce może bez problemu poczytać o tym w Internecie, więc moim zdaniem jest to zbędny element relacji.

To co pokazane jest na zdjęciach to efekt 8 godzinnej pracy.

Model kleje Ne 1 wręgę, a nie jak przewidział autor na dwie bliźniacze wręgi.



Tutaj widać poszczególne segmenty.

Obrazek


A tutaj wszystko przyłożone „na sucho”. Te szpary po sklejeniu (mam nadzieję) znikną :D


Obrazek


To tyle na dzisiaj. Mam nadzieje, że nie jest najgorzej :)



pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr paź 17 2007, 16:08 przez Bartas, łącznie zmieniany 1 raz.
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Witam!!
Nawet fajna robota. Najważniejsza, że czysta :D. Poszycie oklejasz na paskach. Jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie.
Ps Zacieram łapki na dalszą budowę i lecę do kiosku po tego migacza :twisted:. Jaki jest według Ciebie poziom trudności modelu, patrząc na arkusze????
PzDr! :pice:
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Phantom wg. mnie patrząc na wycinanke w 2D model nie wydaje się jakiś szczególnie trudny :D Nie zbyt dużo drobnicy, kabina to generalnie tylko fotel itp, itd. :D
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam w kolejnej odsłonie relacji :)


Mig trochę urósł od ostatniej wizyty :D

Model jak na razie klei się znakomicie, tylko wręgi od 1 do 4a były troszkę za duże, ale możliwe, że to przez oklejki na wręgach :)

Fotki

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kabina

Obrazek

Siedzisko jak widać zmuszony byłem malować, bo wjechałem przez przypadek z retuszem.
Obrazek

pozdrawiam
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam

Zacząłem oklejać centropłat :)

Krowie żebro powstało, ponieważ na to miejsce będzie przyklejona cz. 43 i dlatego nie musiałem zwracać szczególnej uwagi przy klejeniu tego elementu.

Jak dotąd problemów nie odnotowano :D

Obrazek
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam, dzisiaj tylko jedno zdjęcie, ale myśle dobrze pokazujące postępy w budowie.

Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 334
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Hej Bartas. Fajnie wychodzi :) Doszedłem trochę dalej w swojej budowie. Uważaj na napływy przed skrzydłami a konkretnie na ich przyleganie do kadłuba. W miarę dobrze są spasowane, ale doklejane na styk. Jak w którymś miejscu nie będzie Ci się stykać, to nie walcz z tym, bo i tak będzie tam pasek łączący, a jak będziesz na siłę dociskał to się pofałduje poszycie i będzie licho wyglądać. Miałem gdzieś fotki swojego zanim został skasowany, ale gdzieś je wcięło. Przy gondolach uważaj na fragment między początkiem wlotu, a tylną częścią - miałem drobne problemy ze spasowaniem, ale nie jakieś straszne - być może wynikające z mojej niedokładności. Ja zaczynałem je sklejać od tyłu: tzn najpierw tylna część, potem środek, a potem przód przy czym doradzam Ci nakleić tył, a potem środek i przód najpierw idealnie dopasować, a potem dopiero kleić.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym klejeniu - masz we mnie wiernego kibica :)
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Dzięki Marzen za uwagi :D Faktycznie te napływy nie chcą idealnie pasować, ale myślałem, że to moja niedokładnośc :D

pozdrawiam
Prezes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

Ja też go kleję, ale w wyniku mojej niepochamowanej miłości do tego samolotu [ miałem nawet iść do dęblina na myśliwce ale zrezygnowałem po nieprzyjemnym wypadku mojego kolegi, no i wyladowałem na politechnice gdańskiej..... bla bla bla ;) )

No więc małe uwagi co do kabiny, autor zrobił blat z przyżądami w stylu messerschmita a nie miga -> brak konsoli między nogami oraz wolanta ciągu, a ten drążek steru to jak u fokkera dr1. Ja to jakoś u siebie poprawiłem, może cudownie nie jest, ale jakoś to wygląda. Tak pozatym mam pewne obiekcje co do fotela pilota po dołączeniu tych cylindrów po bokach; obrys fotela wykracza poza granice kokpitu... nie jest to najwyraźniej mój błąd ponieważ u ciebie też to widzę, poza tym forma fotela pozostawia wiele do życzenia. Mam zamiar także zamiar zrobić owiewka samodzielnie już nawet szykuję kopyto, lecz przez tą wakacyjną fuche w Gdyni brak normalnie czasu:D

Od siebie mogę jedynie dodać że jak narazie twój model wygląda przyzwoicie zobaczymy jak pójdzie dalej -> jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca ( zawsze gdy mnie szef w robocie pochwali to coś skopie ;) tobie tego nie życzę :D
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam.

Z przykrością informuje, że relacja zostaje zamknięta.

Powód - za dużo naknociłem w modelu i teraz wstydzę się to pokazać.
Informuje również, że model zostanie ukończony i możliwe, że jeśli da się go strawić dam galerie.

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnej (mam nadzieje ukończonej) relacji.
ODPOWIEDZ