*[Relacja/Okręt] ORP "Dzik" (MM 6/2000)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Działo wymaga już tylko malutkiego retuszu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:27 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Śruby napędowe. W rzeczywistości nie są aż tak koślawe - skaner trochę przekłamuje, gdy fragmenty obiektu są w różnych odległościach od szyby.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:28 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Nic się tu od dawna nie działo, więc napiszę coś, żeby przypomnieć o sobie. Dziś, po egzaminie, zabrałem się za robotę... Trochę się wkurzyłem, bo kiosk spadł mi na podłogę i odpadło kilka drutów z kratownicy... Ale nic to, już je przykleiłem z powrotem. "Prowadnice" jednak zrobiłem z izolacji drutu.

Obrazek

Teraz zrobię ten taki radarek. To będzie dopiero zabawa, hehe, ale może i zrobię to jeszcze przed kolejnym egzaminem. Tak czy inaczej, myślę, że za jakieś 2 tygodnie (najdalej) nastąpi zakończenie budowy. Howgh.
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:32 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

To ja poproszę o zdjęcia tego radaru(oczywiscie po sklejeniu), a właściwe anteny:) Mam sklejonego "Dzika" a właśnie tej antenki mi w nim brakuje bo zabrakło pomysłu na wykonanie...
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

OK, żeby nie być gołosłownym, tak wygląda to radarowe paskudztwo. Mam zamiar walczyć z tym za pomocą cyjanopanu oraz pattexu, ale jeżeli ktoś ma lepszy pomysł, niech napisze. Sytuacja jest o tyle dobra, że ta antena w rzeczywistości miała takie kulki na łączeniach drutów (a nie tak, jak na rysunku), więc spoinę można utwardzić oblewając ją pattexem. Hm. Taka mnie właśnie naszła myśl... A może by to z plastiku zrobić? Spróbuję. Powinno być łatwiej pozłączać... Zobaczy się.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:32 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Kombinowałem podobnie z wikolem (celem usztywnienia) ale nie miałem pomysłu na jakiekolwiek ustawienie tego podczas klejenia,żeby to jakoś prosto wyglądało. Zobacze jak to wyjdzie u Ciebie a potem może spróbuje sam coś wykombinować :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Jak będę to robił, to postaram się skanować kolejne etapy budowy. Mam już pewien pomysł na usztywnienie... Mniej więcej na takiej zasadzie, jak zrobiłem koło sterowe (patrz 1 strona)... Hm. Wyjdzie w praniu.
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

A z czego będziesz robił tą antenę :?:
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Najpierw spróbuję z plastikowych wyprasek rozciągniętych nad świeczką. Jeżeli nie wyjdzie, to standardowo z drucików (ze struny gitarowej), ale tego już próbowałem i cholery mozna dostać. Plastik chyba lepiej by się kleił.
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Może jak z drutu to coś miedzianego, lepiej łapią to supergluty. I jeszcze jaką średnicę powinny mieć pręty :?:
Si vis pacem, para bellum.
ODPOWIEDZ