*[Relacja/Okręt] ORP "Dzik" (MM 6/2000)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

*[Relacja/Okręt] ORP "Dzik" (MM 6/2000)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

OK, to moja pierwsza relacja. Będzie trochę dziwna, bo "fotki" robię skanerem.

Model opracował Ryszard Maj w skali 1:100.

Widoczne przesunięcia kolorów będę retuszował na końcu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:46 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Teraz tak. Na zdjęciu kiosku strzałka 2 przedstawia miejsce, w którym będzie przyklejony słupek z kołem sterowym. Strzałka 1 wskazuje natomiast słupek, na który trzeba przykleić takie pomarańczowe kółeczko... Czy to kółeczko ma imitować kompas, czy co tam powinno się znajdować? Bo jeśli kompas, to sam go zrobię... Czy ktoś może wie?

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:18 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Przez kilka najbliższych dni postępy będą raczej nikłe... A oto koło sterowe.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:19 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Jeszcze troszkę pracy i kiosk będzie gotowy...

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:26 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jak na tak źle opracowany okręt to nieźle ci to wychodzi !! - swoją drogą to nieźle to wygląda mimo że skanowane, lepiej niż niektóre zdjęcia prezentowane na forum. Ciekaw jestem czy będziesz chciał zeskanować cały okręt :D
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Próbowałem sklecić te fotki kadłuba w całość, ale się nie udało. ;) Okręt chyba nie jest najlepiej zaprojektowany, ale wszystko jest raczej łatwe do naprawienia. Na przykład poszycia były za długie, a nie za krótkie. :) Bardziej mnie denerwują te paskudne przesunięcia kolorów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:43 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 2 razy.
Egzemplasz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Egzemplasz »

tak z perspektywy wykonywania tegoz okretu niewydaje mi sie by byl zle opracowny jezeli chodzi o dokladnosc...w sumie faktycznie pare poprawek trzeba wprowadzic....ale jest to moj pierwszy okret i wydaje mi sie ze niewyszedl wcale zle [zapraszam do mojego watku]....moze troche przy stepce....i w opisie jest pare bledow....a poza tym dowiedzialem sie ze nie jest zbyt wierny oryginalowi....

a kolory to fakt roznia sie najbardziej przy wyrzutniach torped przechodza z rozowego na bardziej rozowy heh....pozdrowienia dla poligrafii w ktorej byl drukowany...

mam pytanie Swinger....jak robisz retusze miedzy czesciami poszycia?? kredkami czy masz inna metode...

pozdrawiam....
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Retusz robię akwarelkami. Na razie jest OK, nie wiem jednak, czy z czasem nie wyblakną.
U mnie kolory są na wszystkich arkuszach mniej więcej jednakowe - tylko zielony gdzieniegdzie się różni. Co do opracowania, to, gdyby nie wprowadzać żadnych poprawek i postępować zgodnie z kolejnością w instrukcji, wyszedłby prawdopodobnie jakiś koszmarek. :)

A tak powstały peryskopy. Najpierw wyrzeźbiłem je z zapałek, potem przykleiłem zaczernione z jednej strony szybki (zrobione z folii do bindowania) przy pomocy ponalu. Później nałożyłem jeszcze ze dwie warstwy ponalu, żeby wypełnić puste miejsce pomiędzy patyczkiem a szybką. Następnie pomalowałem całość na szaro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:24 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Egzemplasz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Egzemplasz »

witam ładnie ładnie tylko mam pytanie jak zamierzasz tzn z czego chcesz zrobic te prowadnice olinowania ze tak powiem na kiosku....

pozdrawiam.... :cool:
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Myślę, że prowadnice skleję z cienkiego papieru. Jeszcze nie próbowałem nic jednak z tym zrobić, więc nie wiem, czy efekt będzie dobry. Może trzeba będzie zmienić plan. A obecnie robię śruby.
ODPOWIEDZ