*[Relacja/Artyleria] Oerlikon 3x1:10

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

*[Relacja/Artyleria] Oerlikon 3x1:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Zaczął się nowy miesiąc, więc coś nowego by się chciało zrobić. Moja propozycja to działka plot w skali 1:10, projekt samodzielny i z kartonu oczywiście:) Na początek takie oto cóś:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Temat chwyci?
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

A czemu ma nie chwycic? Temat bardzo oryginalny i może z tego wyjsc ciekawy model. Jaką wielkośc będzie to miało ?
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Wyjaśniam trochę mylący tytuł wątku. To będą trzy modele karabinków - każdy na innej podstawie i każdy z inną lawetą itp.
Miałem okazję pomacać toto, zapowiada się pysznie. Tomik, to taki cierpliwy dłubacz. Diablo dba o szczegóły.

Fanów Argonauta uspokajam. Prace trwają. Ostatnio malowane były różne takie "drobnoustroje" pokładowe. Wiecie - bębny, żurawiki, trapy i inne durepelki. Przecież nie odpuścimy Tomikowi. Zaczął - niech kończy. A jak... :lol:
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

Oerlikon 3x1:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

No właśnie, trzy różne działka w skali 1:10. Wielkość? No, w sam raz będą. Działka jako takie, czyli lufa z zamkiem będzie mieć długość koło dwudziestu cm. Dokładnie to nie pamiętam w tej chwili ;-)
Jakie to będą działka? Wersja brytyjska, Mk III A, której podstawa wygląda tak:
Obrazek
Wersja made in USA, Mk 4, z podstawą taką oto:
Obrazek
Obrazek
oraz druga z hameryki, Mk 10, z bajerkiem, bo z celownikiem żyroskopowym Mk 14
Obrazek
Kiedyś, robiąc okręty z Małego Modelarza, takie działka robiło się z trzech elementów. Teraz można sobie kupić fototrawki w skali 1:200. W skali jaką sobie założyłem, mogą powstać całkiem ciekawe, "samodzielne" modele, bez doczepionego okrętu ;-) :haha: , przy których naprawdę można będzie poszaleć. Więc sobie poszaleję.
PS. A Argonaut powolutku, niespiesznie będzie się kończył. Przyznam się, że troszkę mnie zmęczył... Kto choć raz tego nie doświadczył, niech pierwszy rzuci kamieniem :twisted:
Awatar użytkownika
syjek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 22 2004, 10:26
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: syjek »

tomisław świetny pomysł. :D

Marzy mi się, aby ktoś zrobił jakiś model na podstawie planów i 3D publikowanych w dziale "Wyposażenia..." w "MODELARSTWIE OKRĘTOWYM".
Do klasy C-3 NAVIGA pasuje idealnie, a i z mojej strony jakaś nagroda by się znalazła ... :razz:
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Sylwek, a może byś był tak dobry i wyjaśnił młodzieży co to takiego C3 ;-)
Awatar użytkownika
syjek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 22 2004, 10:26
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: syjek »

Juz Edziu pokrótce przypominam, że klasa C-3 to ogólnie modele urządzeń okrętowych i fragmenty jednostek. Cały regulamin klas C NAVIGA ukazał sie w 1 Numerze Specjalnym "MO"

To co zaproponowałem pasuje idealnie do podklasy C-3D, niestety obecnie praktycznie nieistniejącej w naszym kraju, a szkoda bo można zrobić w niej cuda. Skala dowolna, materiał też, należy tylko trzymać się planów (a te są w każdym "MO").

Kto podejmie rękawicę ? :lol:
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

Oerlikon 3x1:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

No no, tak to jest jak się samemu nie wie, co się robi :lol: Ja nie chciałem, ja po prostu chciałem sobie zrobić modela, nie bijcie... :lol: Tak na serio to... Robimy te pancerniki i niszczyciele, nawalone tam jest wszelkich dźwigów, działek i takich tych, i pomimo że opracowania są coraz dokładniejsze (a możliwości modelarzy, co da się zauważyć na tym forum, kosmiczne) to jednak te sesła są uproszczone. A też mogą być ciekawe i widowiskowe. Model niszczyciela w skali 1:10 zrobić ciężko, o większych nie mówiąc. Jak więc pokazać te detale? Właśnie dlatego zachciało mi się te działka wykonać.
Jeśli spojrzy się na podstawę Mk 4, to tam na niej jest taki ten. Z tego co rozumiem, to jest to mechanizm podnoszenia działka (zewnętrzna część). A na nim ma być kierownica do kręcenia :D . Kierownica wygląda tak
Obrazek
Obrazek
[/URL] Teraz już coś bardziej wymagającego. Jarzmo Do tej wersji właśnie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A nasadzone na podstawkę wygląda sobie ot tak
Obrazek
Jak się to pomaluje będzie git. Teraz trzeba się zająć jarzmami do pozostałych działek. Różnice między nimi są ale ogólna koncepcja taka sama. Się zobaczy:) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

HELOŁ :D

Widać Tomik nie tylko mnie sie pytanie o C3 rzuciło do głowy ;-)
Przepisy NAVIGA klas C znajdują się również TU

Mi po głowie chodzi tylko wątpliwość pewna jedna. Czy trza do takiej zabawki dorabiać np. kawałek pokładu albo "cuś" podobnego. Czy wystarczy zrobić np. takie działeczko jak robi Tomik. Tylko "noga" działka, bez podstaw, pokładów i innych "cusiów" ;-)
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
syjek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 22 2004, 10:26
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: syjek »

Do C-3D nie trzeba nic dorabiać
ODPOWIEDZ