*[Galeria/Samolot] F4F Wildcat "lekko"zniszczony.

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
wiatrakowiec
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 27 2006, 12:04
Lokalizacja: Gniezno

*[Galeria/Samolot] F4F Wildcat "lekko"zniszczony.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatrakowiec »

Witam!
Czas jakiś temu skleiłem Wildcata z MM 10-11/2002."Lekko"przesadziłem z "brudzeniem" i "wyciekami" .Ogólnie model świetnie się klei polecam wszystkim początkującym.Kłopot jedynie może sprawić przejście statecznik pionowy- owiewka za kabiną.oto moje wypociny


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 24 2007, 20:54 przez wiatrakowiec, łącznie zmieniany 3 razy.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
model jest całkiem dobry - o wiele lepszy od mojego pokazywanego tu. Szkoda tylko, że go tak nienaturalnie pobrudziłeś. Ciekawi mnie, czy to model wydrukowany, czy tak fajnie polakierowany? Przerabiałeś coś w nim? - bo np. łopaty śmigieł wyglądają jak sklejone z jednej zagiętej części.
Pozdrawiam,
TAD
wiatrakowiec
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 27 2006, 12:04
Lokalizacja: Gniezno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatrakowiec »

model to oryginalna wycinanka.lakier- domaluks do podłóg -matowy(obecnie nie do zdobycia)łopaty to dwie połówki oklejone na balsie i mocno lakierowane aerografem(ww. lakierem)następnie szlifowane ,retuszowane ,i znów lakierowane.całość kleję "superglutem"
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Dzięki - oto co znaczy aerograf nawet w kartonach - czas się zastanowić nad tym.
TAD
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Model ładnie się prezentuje. Jak możesz to zrób fotki przy dziennym świetle. Osobiście nie mam doświadczeń z lakierowaniem, jeszcze. Przy okazji kilku dyskusji na temat fenomenalnych modeli Marcina G., usłyszałem, że delikatne lakierownie się świetnie sprawdza. Znikają ślady od supergluta którym można, niejako, "szpachlować" łączenia. Po lakierowaniu, nawet gorzej dobrany retusz wygląda dobrze. Będzie trzeba potestować. Również, z dwa razy, byłem bliski zakupu aerografu ;)

Tad, oglądałem Twoje ostatnie modele. Moim zdaniem, stosujesz zbyt błyszczący lakier. Model na tym traci.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Hm, różnie to można oceniać - bo mam fotki na poparcie każdego błyszczenia, które robię - np. teraz Spada. Z drugiej strony też uważam, że trzeba by dopisywać pod modelem kartkę "Tak miało być", żeby wszyscy nie myśleli, że to przypadkowe malowanie. Z tego powodu ostatnio zmatowiłem malowanie Spada - wbrew zdjęciom kilku rzeczywistych obiektów.
TAD
wiatrakowiec
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 27 2006, 12:04
Lokalizacja: Gniezno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatrakowiec »

I jeszcze parę fotek mojego brudasa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Sugerując się tytułem, podczas gdy wczytywały mi się końcowe zdjęcia, bałem się, że dosłownie spaliłeś ten model. A szkoda by było, bo wyszedł naprawdę fajnie. Nawet jeśli trochę za bardzo pobrudzony i tak jest bardzo efektowny.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Zaszalałeś :shock: Ciekawie się prezentuje Twój Wildcat. Zdecydowanie się wyróżnia i może się podobać :spoko:
Pozdrawiam :pice:
wiatrakowiec
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 27 2006, 12:04
Lokalizacja: Gniezno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatrakowiec »

No chłopy! Wasze słowa troche mnie nakręciły.Teraz rozmyślam jakiego "pterodaktyla" następnego spaprać ;-) .Do pełnej mobilizacji muszę "wciągnąć" jakąś literature na temat historji danego samolotu.Ale niedługo znowu coś skleję.Dzięki za wyrozumiałe podejście i dobre słowo.
POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ