13 Maja - 30 Czerwca 2017 r. Wystawa modeli rakiet i statków kosmicznych.

kalendarium

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
duchoski
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 20 2014, 19:51
Lokalizacja: Rzeszów

13 Maja - 30 Czerwca 2017 r. Wystawa modeli rakiet i statków kosmicznych.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: duchoski »

Obrazek

Moja wystawa to część "Kosmicznej Nocy Bibliotek" w Boguchwale k. Rzeszowa realizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz firmę AeroMentors Jakub Ryba.

Po głównej prezentacji w dniu 17 maja 2017 r. kolekcję modeli będzie można oglądać do 30 czerwca w godzinach otwarcia biblioteki:

poniedziałek - 10:00-18:00
wtorek - 10:00-18:00
środa - 10:00-18:00
czwartek - 10:00-16:00
piątek - 10:00-18:00
sobota - 9:00-15:00

Na wystawie będzie zaprezentowych 85 modeli rakiet, statków kosmicznych oraz powietrznych wykorzystywanych w ramach programów badawczych z całego świata. Eksponaty prezentowane w różnych skalach będą przedstawiać sprzęt amerykańskich programów NASA: Mercury, Gemini, Apollo, STS oraz rakiety i statki firm komercyjnych takich jak SpaceX oraz Orbital ATK.

Nie zabraknie też modeli związanych z programem kosmicznym ZSRR i jego nastepcy Federacji Rosyjskiej. Ta część wystawy obejmie również mniej znane prototypy rakiet i statkow kosmicznych takie jak odzyskiwalne rakiety z rodziny Energia czy też ogromne rakiety Wulkan.

Dodatkowo będzie można zobaczyć inicjatywy polskiej myśli kosmicznej, zdobycze programów Europejskiej oraz Chińskiej Agencji Kosmicznej.


Modele z mojej kolekcji wykonali:

Dawid Suchan
Janusz Bartosiewicz
Kazimierz Depa
Piotr Danielewicz
Rafał Dolot
Paweł Siemiński
Rafał Strzałka
Marek Szajer
Ewelina Zych

Jest to pierwsza prezentacja mojej kolekcji :)

Link do wydarzenia na facebook: https://www.facebook.com/events/1405617199500278

Pozdrawiam,
Rafał Duch
ODPOWIEDZ