Jesień-zima - jakie macie plany w modelarstwie?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

Jesień-zima - jakie macie plany w modelarstwie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Cześć.

Długimi krokami nadchodzą ciemne i coraz bardziej zimne wieczory. Słońce się "kończy", deszcz zacznie zacinać, na rower wyjść już nie sposób (będzie), czas zasiąść za biurkiem i trochę pobrudzić biurko.
Pewnie wiele osób klei non-stop coś tam, ale sa pewnie i tacy (tu ja :) ) którzy zabierają się za modele w czasie większej ilości wolnych coraz ciemniejszych wieczorów m.in. z powodu aury. I zapewne każdy z Was staje prze dylematem: "Za co mam się zabrać? Ten fajny, ten też, a ten lepszy, ale może jednak zabrać się za tamten?". Wot problem...
U mnie w regale leży kilka egzemplarzy. niektóre mam zamiar zrobić, inne tylko lubię przeglądać i raczej nie zanosi się na ich rychłe budowanie.

Dziś chciałem już zacząć (nie powiem co), skany zrobione (bo to dość stary egzemplarz modelu), włączam drukarkę, papier 160 załadowany, klikam PRINT i kartka wyjechała! CAŁA BIAŁA! Jeszcze raz. Klik, wyjechała... BIAŁA! Zmieniam kartridż, klik, BIAŁA! BIAŁA! BIAŁA! Wszystkie białe! Powód? Zepsuła sie drukarka :( Będzie przymusowa przerwa.

A wracając do tematu: Co będziecie - albo co macie w planach - sklejać w okresie ciemnych wieczorów?
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Co będziecie - albo co macie w planach - sklejać w okresie ciemnych wieczorów?
Białą aurorę - będzie bardziej widoczna niż jakieś oliwkowozielone pojazdy :lol:

A mówiąc poważnie planuję skończyć wreszcie Zisa-5 z MKFa, Miga-21 z GPM a rozpocząć ... może wreszcie jakiś HAL np Zero?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Piotti
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 03 2004, 14:29
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotti »

Myśle ze strasznie spłyciłes temat Alan! Powinno Co macie w planach skleić w 4RP.

Ja mam plan. Zrobie cos sam, od podstaw, z kartonu i tektury, przy uzyciu noza olfy i kleju.
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

nie ma nic lepszego niż klejenie, gdy za oknem jest noc.
ja planuję skoczyć t34, skleić hawker typhoona, a co więcej to sie cały czas zastanawiam...
Obrazek
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

ja to najchętniej skończyłbym to co zacząłem ...... ubiegłej jesieni :)
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
dopel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dopel »

Cokolwiek. Najlepiej jakies latadelko w 1:33.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ile propozycji można podać? W pięćdziesięciu powinienem się wyrobić. Jednym (nie liczcie proszę) słowem - diabli wiedzą, tyle modeli mnie kusi, z tego co mam. Pewnie następny będzie polski Leopard, co dalej?

gulus
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Podobnie jak Tempest - biała Aurora. Zamierzam ją wreszcie skończyć :-)
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Ja chwytam się za wszystko (karton, plastik), co zostało kiedyś zaczęte i czeka na dokończenie, w niektórych przypadkach już kilka la, jak np. Stuart z MM z roku 1990.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Też mam taki problem. Co tu wybrać, wszystko fajne. Jednak moim głównym założeniem jest sklejenie coś niedużego i z małą liczbą drobiazgów, które mogą odpaść. Pododem tego jest zbliżająca się przeprowadzka wczesną wiosną. Trzeba będzie to jakoś w jednym kawałku dowieść. Co raz bardziej chodzi (a właściwie jeździ) koło mnie 4TP (PzInż 140) z MM. ;-) A co potem to zobaczymy.
ODPOWIEDZ