[foto] Daimler-Benz projekt F

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

[foto] Daimler-Benz projekt F

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Jest to model w skali 1:33 Modelika. Skleja się przyjemnie, nie ma tu żadnej filozofii. Same cylindryczne elementy. Ogólnie dobrze się skleja, nie ma problemów z pasowaniem ale w kilku miejscach jest kłopot. Może to były moje błędy ale nie sądzę. Coś nie tak jest ze szkieletem skrzydeł. Poprawnie go skleiłem ale zamykając go poszyciem tylny dźwigar jest za gruby w końcówce. Nie da się poprawnie wmontować części nr 15 (wnęki do których są przyklejone stery). Co dziwne w zielonym nosie "samolotu" nie ma żadnych wręg, wszystko jest przyklejane sklejkami.
Widać na fotkach, że odcienie kamuflażu na poszczegółnych częściach są różne. Niestety jest to mocno widoczne. Szczególnie na kadłubie w dolnej części. Jest różnica odcieni na jednym elemencie. Wydaje mi się, że brakuje też kamuflażu na osłonie silnika. Nie jestem pewien bo nie ma zdjęć oryginału ;-)
Podsumowując: model przyjemny i prosty w budowie. Można go polecić początkującum. mogą mieć problemy ze skrzydłami ale o tym już pisałem. A teraz foty.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jaki jest duży widać w porównaniu do okładki. jak będę miał lepsze foty to podmienie. W paru miejscach widać moje niedociągnięcia :oops: Zapraszam do opini ;-)
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Aha jeszcze jedno. Jedna sfastyka jest na odwrót i rysunków jest trochę za mało. Można się pogubić przy montażu skrzydeł.
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

O kurcze, jak dzisiaj przeczytałem to co napisałem wyżej to sam siebie nie zrozumiałem. Chyba nie byłem w formie :roll: Pełno powtórzeń i jakoś nie trzyma się kupy cała wypowiedź. Nie ma edita więc musi pozostać ;-) A bardziej po Polsku to powinno brzmieć: Proszę o opinię.

Wybaczcie :D
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Witaj . Co do modelu to mialem go w rekach w 2D ale znichecila mnie cena w stosunku do zawartosci. Model ladnie sklejony, tylko to zdjecie 3, az tak sa niedopasowane te kolory o ktorych pisales - czy to moze gra swiatla i cienia ?? :roll: Dziob rzeczywiscie ladnie sie prezentuje ;-)

znalazlem cos na temat tego prototypu moze cie to zainteresuje :

Tu jest troche o historii, dzialaniu, schematy i dane techniczne. Co prawda jest to projekt "C" a nie "F" jak w wycinance ale chyba duzo sie nie roznily :
http://www.luft46.com/db/dbbombf.html

A tutaj kilka tapetek zrobionych w 3D, a to juz jest konkretnie Projekt "F":
http://www.luft46.com/mrart/mrdbf.html

Mogli by wreszcie wydac wiecej prototypowych maszyn, tylko zeby sobie nie liczyli jak zlote jaja.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Niestety to nie jest gra światła. Skrzydła mają inny odcień i kadłub ma inny. Poza tym w miejscu łączenia segmentu kadłuba też jest różnica.

Znam te stronki bardzo dobrze :D
ODPOWIEDZ