SPRAWA HONORU

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

SPRAWA HONORU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Właśnie przeczytałem. Książka, która wycisnęła mi łzy...
Gorąco polecam - w zasadzie każdy entuzjasta lotnictwa i historii nie może jej pominąć!
Napisana z pasją i wiedzą, o którą do wczoraj nie posądzałem Amerykanów. Dla większości z nas ( Polaków ) nie wnosi nic nowego poza... emocjami, ale zato jakimi?!
Obrazek
oraz link: http://www.sprawahonoru.com/

Pozdrawiam,
Maciej
Panczo
Posty: 25
Rejestracja: wt lip 01 2003, 18:08
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panczo »

Cześć ja przeczytałem tę książkę w trzy dni. To prawda co pisał Maciej. Książka napisana z rozmachem. czyta się praktycznie sama. Najpierw czytamy o losach polskich lotników po Kampanii Wrześniowej, potem bohaterskich czynach w Bitwie o Anglie a później zdrada. Wiele informacji których wcześniej nie słyszałem zarówno o Cherchilu Roosvelcie Edenie i innych, proces 16stu. POLECAM RÓWNIE GORĄCO!!!!
Zawsze wierny kartonowi
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Jaka zdrada? Ktos nas znowu zdradzil?
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Marcintosh pisze:Jaka zdrada? Ktos nas znowu zdradzil?
Bruce, Ty sobie nie żartuj!!! Nie w tej sprawie :nie:

Pozdrawiam,
Maciej
Robson
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 11 2005, 2:27
Lokalizacja: USA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robson »

Czytalem wersje anglojezyczna. Bardzo goraco polecam. Jest to jedna z lepszych ksiazek jakie czytalem...
Nawet nie zdawalem sobie sprawy jak durny byl Rooswelt...
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Nie trzeba być historykiem by pisać książki o przeszłości...
Mało tego - nie należy być historykiem by pisać książki dla szerszego czytelnika, bo kto poza gronem akademickim mialby być ich adresatem?!
Autorzy wcale nie kryją, że ich wiedza o naszej ( Polskiej ) historii nie wiele różniła się od przeciętnego Amerykanina - to eufemizm oczywiście, do czasu jej odkrywania mimochodem przy zbieraniu materiału do tej książki, w zamierzeniach mającej opisywać tylko niezwykłe losy kilku z naszych rodaków w trakcie największej pożogi ludzkości. I chwała im za to, że zadali sobie trud brnięcia przez zwały niedomuwień, przeinaczeń a wręcz celewego fałszowania naszej przeszłości na zachodzie ( note bene, skala tego ostatniego mnie przeraziła! ) by w sposób bardzo przystępny ukazać prawdziwe oblicze HONORU I ZDRADY własnym rodakom w USA. Wielka chwała!!!
Poza tym nie dopatrzyłem się żadnych "spłyceń".
I cieszy mnie rzetelność autorów.
A książka wcale nie jest "pieśnią o krystalicznych bohaterach" - ukazuje oba oblicza naszych lotników i nas samych, Polaków.

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Konan,
To, że autorzy nie wiedzieli nic na ten temat przed napisaniem książki nie jest dla nich ujmą. Piszesz z przekąsem, że "tam" nie trzeba mieć gruntownej wiedzy na jakiś temat, żeby o nim pisać. To nieporozumienie -- oni taką wiedzę mają, bo ją zdobyli w czasie opracowywania książki, która z resztą była dla mnie osobiście rewelacją -- poza faktem, że po raz pierwszy na zachodzie się temat w taki sposób podnosi, to zawiera ona wiele szczegółów, o których nikt dotąd nie pisał (przynajmniej poza akademickimi opracowaniami, do których większość z nas nie ma łatwego dostępu).
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

Zgadzam się z konanem - oglądałem ten wywiad w którym o tym wspominali


Przecież kazdy mały Polak wie że zdradzili nas Amerykanie i europa zachodnia...
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Robson
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 11 2005, 2:27
Lokalizacja: USA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robson »

Przecież kazdy mały Polak wie że zdradzili nas Amerykanie i europa zachodnia...
Moze kazdy wie, ale nie wiem czy zna szczegoly ktore zostaly przedstawione w ksiazce.

Ja osobiscie bardzo sie ciesze ze ta ksiazka wyszla w USA i zostala napisana przez amerykanskich autorow. W koncu ktos tu (USA) napisal cos ciekawego na temat IIWW nie pomijajac naszego udzialu, zwlaszcza ze amerykanie so strasznie w zapatrzeni w siebie.

[/quote]
Pozdrawiam,

Robson
Robson
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 11 2005, 2:27
Lokalizacja: USA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robson »

Przecież kazdy mały Polak wie że zdradzili nas Amerykanie i europa zachodnia...
Moze kazdy wie, ale nie wiem czy zna szczegoly ktore zostaly przedstawione w ksiazce.

Ja osobiscie bardzo sie ciesze ze ta ksiazka wyszla w USA i zostala napisana przez amerykanskich autorow. W koncu ktos tu (USA) napisal cos ciekawego na temat IIWW nie pomijajac naszego udzialu, zwlaszcza ze amerykanie so strasznie w zapatrzeni w siebie.
Pozdrawiam,

Robson
ODPOWIEDZ