Chwała Kierownikowi

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nemo
Posty: 66
Rejestracja: śr lis 26 2003, 22:26

Chwała Kierownikowi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nemo »

Dziś po ponownej lekturze KMiD , zwróciłem uwagę na coś na co nie zwróciłem do tej pory, a mianowicie na nazwisko autora artykułu o kartonowych modelach kolejowych.
I cóż widze , a to że ów artykuł popełnił nasz Kierownik, i chwała mu za to , bo propaguje modelarstwo , a kartonowe szczególnie , no i dla mnie najważniejsze że wspomina kilka razy o szczególnym fakcie zaistnienia typowo polskiego taboru, medal mu wirtualny za to daruję w imieniu swoim i kompanów z Łódzkiego Klubu Modelarzy Kolejowych, do bólu ortodoksyjnych , w swej działalności a chodzi o zachowanie naszej narodowej tozsamości, i choc pompatycznie to brzmi to prościej powiedzieć , Polski modelarz robi modele polskie, dość zachłystywania się tym co obce, dość mamy swego i nie gorszego.
Odsetek modelarzy z tak zwanego zachodu, budujących polskie modele jest tak znikomy w porównaniu z naszymi sikającymi z zachwytu nad kolejną wersją samolotu lub czołgu , że można spokojnie go pominąć.
Dlaczego , wstydzicie się swego pochodzenia ,ubóstwianiem nie zawsze doskonałych konstrukcji nie zmienicie zapisu w metryce.

Na zakończenie ,dodam iż nie jest moim zamiarem kogoś urazić, a zwrócic uwagę tylko na to zjawisko , i podziękowac Kierownikowi za artykuł, może "Zły Wilk" umiesciłby stały kącik kartonowego modelarza w swem piosmie.


Po stokroć chwała Panowie Kierownikowi, i w pas się kłaniać.

Może Kierowniku drogi zawiodą kiedyś do naszego grodu , zapraszamy do klubu.

Nemo -Paweł Radecki ŁKMK
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Oglądałem Pawełku Waszą makietę w ubiegłym roku na festiwalu. Zrobiła na mnie wrażenie! Stałem przy niej chyba z godzinę.
"Zły Wilk" wcale nie jest taki zły :lol: - dlatego mogą tam teraz się ukazywać takie wypociny jak moje.
Właśnie zaproponował mi stałą rubrykę o kartonie, technikach klejenia itd. Będę pisał i pokazywał - bo mam skąd czerpać, właśnie z naszego forum.
Chyba już na stałe zagoszczą tam również modele kartonowe w formie wycinanki (w następnym chyba będzie nastawnia) oraz plany taboru (w następnym parowóz Px).
Jeśli ktoś to już widział - cenna będzie Wasza opinia na temat tej "Warszawy" z ostatniego numeru i ewentualnie Wasze życzenia w tym temacie.
bogdii
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 23 2003, 13:48
Lokalizacja: lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bogdii »

co to jest KMiD
bogdii
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Dwumiesicznik Koleje male i duze
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

Miło że kolega NEMO z forum martela odwiedza nas - czyżby k. Adam cię tu zaciągnął??
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
cesar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cesar »

Kupilem KMiD tylko dla artykulu Kierownika. Ciekawa promocja modeli kartonowych- zawiera wyciag pozycji wydanych. Zapewne nastepne artykuly dotyczyc beda warsztatu. Polecam wszystkim kartoniarzom. Moze natchnac do budowy dioramek z kilku modelikow.
Awatar użytkownika
Nemo
Posty: 66
Rejestracja: śr lis 26 2003, 22:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nemo »

_TONY_ pisze:Miło że kolega NEMO z forum martela odwiedza nas - czyżby k. Adam cię tu zaciągnął??
Kartonwork odwiedzam od dosyć dawna , niestety dałem się wciągnąć w tzw wir pracy i wszystko to co robię ( w zasadzie kolejki w skali 1:45, i w drodze wyjątku dowolna przeróbkę produktu BBurago w 1:24 ) leży odłogiem.
W czasach gdy miałem więcej czasu , pomagalem koledze lotnikowi, a w czasach młodości , w jednej z licznych w tamtych czasach modelarni budowałem modele szkutnicze, ach młodość.

Pozdrawiam wszystkich.

Nemo-Paweł
Awatar użytkownika
Nemo
Posty: 66
Rejestracja: śr lis 26 2003, 22:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nemo »

[quote="kierownik"]Oglądałem Pawełku Waszą makietę w ubiegłym roku na festiwalu. Zrobiła na mnie wrażenie! Stałem przy niej chyba z godzinę.

Bardzo się cieszę i dziękuję w imieniu kolegów za uznanie , w tym roku było jeszcze piękniej bo połączyliśmy cztery makiety modułowe.

"
Właśnie zaproponował mi stałą rubrykę o kartonie, technikach klejenia itd. Będę pisał i pokazywał - bo mam skąd czerpać, właśnie z naszego forum.

Czekam z niecierpliwością


Chyba już na stałe zagoszczą tam również modele kartonowe w formie wycinanki (w następnym chyba będzie nastawnia) oraz plany taboru (w następnym parowóz Px).

Miodzio.


Jeśli ktoś to już widział - cenna będzie Wasza opinia na temat tej "Warszawy"

Po uzupełnieniu dokumentacji i sklejeniu tego modelu biorę się za taki tylko w moim ukochanym metalu.
ODPOWIEDZ