Ostrzegam przed firmą Izmod

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Izmod ogłasza się jako sprzedawca materiałów modelarskich, zostałem przez niego naciągnięty. Zapłaciłem a niczego nie dostałem, zwrotu gotówki też nie. Nie chcesz stracić, nie kupuj w "Izmod" .
Pozdrawiam kartoniarzy.
pawcio37
Posty: 211
Rejestracja: sob sty 31 2015, 15:52
x 6

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawcio37 »

Ja dla świętego spokoju nie płacę nigdy z góry tylko zawsze za pobraniem. Jak przesyłka zaginie to nie ponoszę kosztów a tak nie wiesz czy to sklep ci nie wyśle czy dostawca (poczta, kurier) gdzieś nie zagubi lub uszkodzi.
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

chochlik pisze:Izmod ogłasza się jako sprzedawca materiałów modelarskich, zostałem przez niego naciągnięty. Zapłaciłem a niczego nie dostałem, zwrotu gotówki też nie.
No, to ciezki zarzut, nazywac kogos oszustem. Szczegolnie, jesli Kontrahent mie ma mozliwosci przedstawic swojego punktu widzenia. A co na to Izmod? Probowales wyjasnic sprawe z nimi bezposrednio?
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Miałem bardzo podobna sytuację ze sklepem Izmod kilka miesięcy temu.
Złożyłem zamówienie internetowe na różne narzędzia modelarskie, chemię itp. Zwabiły mnie niskie ceny widniejące na stronie owego sklepu. Było nawet taniej, niż w sklepie Moje Hobby, co już powinno wydać mi się podejrzane. Złożyłem zamówienie i czekałem na przesyłkę. Minął tydzień, dwa tygodnie, trzy tygodnie…
Po tym czasie zacząłem telefonować na numer podany na stronie sklepu. Po kolejnym tygodniu mojego codziennego dzwonienia o różnych porach dnia, ktoś wreszcie „podniósł słuchawkę”. Jegomość, który odebrał telefon wyjaśnił mi, że sklep jest w trakcie przeprowadzki a on sam nie bardzo ma czas na zaglądanie do skrzynki z zamówieniami. Dodał, że jeśli mi to nie przeszkadza, to muszę jeszcze poczekać na wysyłkę ale on sam nie wie jak długo. Poprosiłem więc o anulowanie mojego zamówienia. Jakieś dwa tygodnie później dostałem maila, że moje zamówienie zostało anulowane.

Moja rada – dzwonić, dzwonić i jeszcze raz dzwonić na numer podany na stronie sklepu.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Niestety przeczytałem to już po zapłacie http://www.opineo.pl/opinie/izmod-pl
Na e maile odpowiedział i owszem, ale były to tylko gołosłowne obietnice -wymówki. Oszust i tyle.
Pozdrawiam kartoniarzy.
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

chochlik pisze: (...) Na e maile odpowiedział i owszem, ale były to tylko gołosłowne obietnice -wymówki. Oszust i tyle.
Dzwoń, dzwoń. Powinni zwrócić pieniądze przelewem na Twoje konto.
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Ja bym nie dzwonił, a złożył po prostu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. I już :)
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Halicz

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Witek S. pisze:Ja bym nie dzwonił, a złożył po prostu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. I już :)
Zależy na ile zakupił, do 1000 zł to tylko wykroczenie :-)
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Nie do końca masz rację... To jest przestępstwo zwane oszustwem internetowym i nie ma znaczenia tu kwota na jaką zostało się oszukanym...
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Ostrzegam przed firmą Izmod

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

chochlik pisze:Niestety przeczytałem to już po zapłacie http://www.opineo.pl/opinie/izmod-pl
Na e maile odpowiedział i owszem, ale były to tylko gołosłowne obietnice -wymówki. Oszust i tyle.
Raczej nikt nie otwieralby sklepu z zamiarem oszukiwania klientow. Zapewne to opoznienie ma jakas przyczyne, a jesli nawet wyjasnienia wlasciciela sklepu Ciebie nie przekonuja, to jeszcze nie musi oznaczac, ze tamten jest oszustem. Przynajmniej jak dlugo jemu oszustwa nie udowodnisz. Dlatego publiczne zarzucanie handlarzowi oszustwa tez chyba za bardzo w porzadku nie jest.

Jesli dostawa przeciaga sie w czasie, a Ty nie jestes gotow poczekac dluzej, podejdz do tematu konstruktywnie i postaraj sie anulowac zamowienie oraz zadaj zwrotu zaplaty.

Tak z ciekawosci zapytam: jak dlugo juz czekasz na przesylke? Bo u nas na przyklad niektorzy handlarze maja w zwyczaju wykazywac online dostepnosc bardzo duzego asortymentu, a dopiero po zlozeniu zamowienia okazuje sie czasem, ze wysylka sie przeciaga, gdyz zakupione artykuly dopiero zostaly zamowione u producenta, albo dostawa znajduje sie w drodze do sklepu. Wowczas przesylka potrafi dotrzec do klienta z dwu- albo trzytygodniowym opoznieniem. Takie praktyki nie sa calkiem w porzadku, ale z cala pewnoscia tez nie oznaczaja, ze handlarze to oszusci.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ