Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Na prośbę Pana Krzysztofa Wagnera umieszczam poniższy tekst i zachęcam do podpisania petycji:
Drodzy Koledzy! Proszę Was bardzo o wzięcie udziału w akcji ratowania Muzeum Techniki, które nie dostało w tym roku dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w zamian tego otrzymało wymówienie umowy najmu pomieszczeń w Pałacu Kultury i Nauki. Przesyłam link do strony z deklaracją poparcia dla Muzeum http://www.swtp.pl/nasze-inicjatywy/rat ... /item/15-1 Adres ten możecie znaleźć także na stronie internetowej Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w zakładce Aktualności. Proszę Was bardzo o poparcie a także przekazanie mojej informacji wszystkim Waszym znajomym i nieznajomym do których dotrzecie. Celem kampanii jest poinformowanie polskiego społeczeństwa o obecnej trudnej sytuacji Muzeum Techniki i Przemysłu, która jeśli nie zostanie rozwiązana, doprowadzi do jego likwidacji. Wierzymy, że Polacy, ceniąc dorobek naszych wynalazców, podpiszą się pod wspólną deklaracją, której celem jest przekonanie Władz, że warto ocalić naszą polską historię w dziedzinach techniczno-inżynierskich. W trakcie kampanii będziemy systematycznie prezentować najcenniejsze eksponaty zgromadzone w Muzeum Techniki. Wiemy, że uratować Muzeum Techniki od likwidacji możemy tylko i wyłącznie razem i dlatego liczymy na każde wsparcie.Pamiętajmy że wyprowadzka Muzeum z Pałacu to praktycznie likwidacja Muzeum i utrata jego zbiorów. Pamiętajmy także że Pałac Kultury w zamiarze niekochanych obecnie Władz naszego kraju miał od samego początku mieścić Muzeum Techniki i część pomieszczeń na wniosek Polski były odpowiednio projektowane. Szczególnie proszę Kolegów ze środowiska akademickiego o poparcie akcji i przekazanie mojej prośby Kolegom i studentom. Każda osoba do której dotrzemy ma ogromne znaczenie. Nie pozwólmy zaprzepaścić dowodów materialnych i wiedzy o dorobku polskich inżynierów i techników. Pamiętajmy, że zabytki techniki to też dziedzictwo naszej Polskiej kultury, nie są nim wyłącznie zabytki i dorobek humanistów. Myślę, że humaniści włączą się do naszej akcji. Ściskam Was serdecznie i proszę o pomoc dla Muzeum. Zapiszcie się także do tworzonego w tym celu Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej . Muzeum i Pałac były zawsze ostoją polskich modelarzy i wszystkich zainteresowanych polską techniką -Krzysztof Wagner
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

Ta witryna jest nieosiągalna

Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera xn--kampania%20spoeczna-jgd.
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Na kilku komputerach niestety taki napis sie pojawia
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
messer
Posty: 712
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Ja się podpisywałem tutaj: https://enot.pl/wniosek/item/15-1
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

W takim razie spróbuj wejść przez: http://www.swtp.pl/nasze-inicjatywy/rat ... m-techniki i kliknij na czerwoną zakładkę "przyłącz się do kampanii".
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

Przejście przez Muzeum też jest aktywne - poparliśmy idee ratowania
Wietrzny Bosman
Halicz

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Niemcy mają więcej czynnych zabytkowych lokomotyw ( i nie piszę tutaj tylko o parowozach) niż Polacy we wszystkich muzeach i skansenach swoich złomów -tak złomów ! bo muzeum powinno mieć eksponaty a nie kupę zdekompletowanego rdzewiejącego złomu z łuszczącą się farbą.
Dziś problem jest inny niż pieniądze, problem tkwi w mentalności Polaków.
Nikt przez dziesiątki lat nie interesował się (oprócz garstki hobbystów kolejowych- ale co oni mogą) tym czym jedzie , co ciągnie skład, zawsze cel był jeden -dojechać do stacji przeznaczenia i się nie spóźnić.
Dziś mamy tego skutek-brak zainteresowania taborem a w konsekwencji zabytkowym taborem.
Osobiście nie popieram zachowania Muzeum Kolejnictwa w takiej formie i z tą dyrekcją cytując ze znanego filmu ...mój mąż jest z zawodu DYREKTOREM!!....
Muzeum Kolejnictwa powinno zostać stworzone na nowo przez Państwo Polskie z kierownictwem składającym się z pasjonatów a nie zawodowych dyrektorów " z konkursu" z budżetem na remont zabytków i ich utrzymanie, oraz terenem wystawienniczym zakupionym na własność (a nie że komuś się uwidzi supermarket i won z terenu) z odpowiednim zapleczem technicznym (jest jeszcze wiele lokomotywowni które by się nadawały do tego).
Tylko MUSI to zrobić Państwo Polskie - kompleksowo , w końcu to nasze Dziedzictwo Narodowe czyż nie ?
Marszałek Piłsudski powiedział:
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
I miał świętą rację :-), bo jaka przyszłość nas czeka w tym zrujnowanym i skłóconym kraju, sterowanym przez tzw UE ?
ps moderatora proszę o nie wyrzucanie mnie z forum bez ostrzeżenia za " politykierstwo" jak to zrobił pewien KOD-ZIARZ na forum kolejowym!
Wszak tu można każdemu przywalić :-)
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Andrzej Ziober pisze:...w akcji ratowania Muzeum Techniki...
Halicz pisze:...nie popieram zachowania Muzeum Kolejnictwa w takiej formie i z tą dyrekcją...
Zwykle staram sie czytac uwaznie i moze dlatego juz nic nie wiem. To chodzi o ratowanie Muzeum Techniki, czy o ratowanie Muzeum Kolejnictwa? A moze chodzi o ratowanie dwoch muzeow, albo jedno i drugie to to samo? Moze kto rozjasnic w mojej glowie? Dziekuje serdecznie.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Halicz

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

:boje: Oooo rzesz ty... ciągle i ciągle ratują Muzeum Kolejnictwa i widać nie doczytałem że chodzi o kolejne muzeum !!!
Myślę jednak że sytuacja może być podobna ale nie wiem, więc przepraszam za zamieszanie :-)
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Aaa, teraz zrozumialem. Dzieki za wyjasnienie.

Nie zdawalem sobie sprawy z tego, ze Polska plynie obecnie na fali ratowania muzeow. Z niedawnego pobytu w Krakowie odnioslem raczej wrazenie, ze w Polsce powstaje wiele nowych muzeow.

Nie chce sie madrzyc, ale mimo wszystko jestem zdania, ze kazde muzeum warto ratowac. Bo jesli takowe zostanie zamkniete, istnieje duze prawdopodobienstwo, ze inne muzea rzuca sie na jego eksponaty niczym sepy. W ten sposob wiele wartosciowych eksponatow moze wywedrowac za granice i juz nigdy wiecej do Polski nie powrocic. Ale tez rozumiem, ze na przyklad milosnikow kolejnictwa (to jedynie wyzej zapozyczony przyklad) krew moze zalac na widok niszczacych sie eksponatow. Tym bardziej, ze (przynajmniej jesli wierzyc tutejszym srodkom masowego przekazu) w Polsce instnieja ponoc warsztaty restaurujace lokomotywy dla muzeow Niemieckich. Nie znam sie na ukladach panujacych w kolejnictwie, czy muzealnictwie, ale takie stany rzeczy robia na mnie wrazenie daleko odbiagajace od normalnosci. Zaznaczam: to tylko moje wrazenie. Czy tak jest naprawde, tego nie wiem.

Miejmy nadzieje, ze ktos sie tam obudzi i zadziala w odpowiednim kierunku.

Chociaz, na otarcie lez dodam, ze u nas tez istnieja muzea, w ktorych eksponaty (przynajmniej te na zewnatrz) doslownie gnija. Przyklad: Muzeum techniki w Bad Oyenhausen (zwroccie uwage na Galerie zdjec):
http://www.myheimat.de/bad-oeynhausen/f ... 78798.html
Nawiasem mowiac, w Bad Oyenhausen znajduje sie pieknie zachowany egemplarz polskiego Sokola 1000 z wozkiem bocznym. Ale lyzke dziegciu w zupie stanowi jego barwa: wstretna, metaliczna, jasna zielen w niczym nie pasujaca do czasu produkcji tej maszyny.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Może dojść do likwidacji Muzeum Techniki w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Ot, naiwny ze mnie czlowiek.

Oddalem moj glos popierajacy potrzebe zachowania Muzeum Techniki, a tym samym, przynajmniej posrednio, takze zachowania miejsc pracy ludzi zatrudnionych w tymze muzeum. I jaki tego skutek? Juz po kilku dniach organizatorzy akcji zaczeli mnie bombardowac spamem. Tego nie lubie i nie akceptuje.

Zawsze zwracam na to specjalna uwage, wiec i tym razem doskonale wiem, ze wypelniajac formularz popierajacy akcje ratowania muzeum w zadnym miejscu nie wyrazilem zgody na wysylke jakichkolwiek biuletynow informacyjnych, newsletter, czy podobych bzdur na moj adres. Jesli bede potrzebowal informacji dotyczycych eksponatow muzeum badz akcji jego ratowania, bede w stanie samodzielnie do nich dotrzec. Zaufalem, ze moje dane zostana przez organizatorow potraktowane poufnie. Okazalo sie, ze to byl blad.

Niechak kazdy, kto jeszcze nosi sie z zamiarem oddania glosu w akcji ratowania Muzeum Techniki, wyciagnie z tego wlasne wnioski.

Pewnie zaraz awantura sie tutaj zrobi...
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ