Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Szanowni Koledzy,
w dniu wczorajszym, Komisjia Europejska przedstawiła poprawki do dyrektywy dot. broni palnej na terenie UE:
http://wpolityce.pl/swiat/272272-bienko ... p-do-broni
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6110_en.htm

Ten bezczelny zamiar godzący w nasze prawa, zwłaszcza w prawo do bezpieczeństwa i obrony, zrodzony został w głowach lewackich biurokratów pod przewodnictwem komisarz Bieńkowskiej, jako remedium na zamachy terrorystyczne m. in. w Paryżu. Ci bezczelni, niewybieralni i nieodwoływalni nie-przedstawiciele narodów europejskich, zadecydowali, że lekarstwem na nielegalną broń wykorzystywaną przez wszelkiej maści bandytów i terrorystów jest odebranie jej prawomyślnym, legalnym obywatelom!

To nie jest żart, ani chucpa, ani teoria spiskowa. To jest świt New World Order, to się dzieje od wczoraj!

Jeśli jesteś rekonstruktorem, strzelcem sportowym, kolekcjonerem broni, interesujesz się bronią, leży Ci na sercu bezpieczeństwo, prawa i wolność obywatela - powiedz NIE dyktaturze totalitarnej UE podpisując się pod petycją zamieszczoną w tym linku:
https://www.change.org/p/council-of-the ... m=copylink
Jedyne co musisz podać, to istniejący adres email, po prawej stronie.

Proszę, przekazujcie te wieści dalej. To nie są żarty. To napisałem ja, znany na tym forum z imienia i nazwiska.

--
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Dokładam jeszcze adres strony utworzonej ad hoc:

http://redneck.pl/dyrektywa/

Kopiujcie, udostępniajcie gdzie możecie. Fora, facebook, chat itp!
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam i popieram!
zaraz wchodzę na stronę i podpisuję!

pozdrawiam i zachęcam.
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

A po co normalnemu człowiekowi broń w domu? Marzą wam się drugie stany, gdzie średnio co tydzień jest jakaś strzelanina w szkole?Dostęp do broni powinny mieć tylko służby mundurowe. Zwykłym obywatelom niech wystarczą strzelnice.
Gdzie mogę wyrazić swoje poparcie dla tej ustawy?

I taka prośba dla administracji: trzymajmy politykę z dala od tego forum. Wątek, moim zdaniem, do usunięcia.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Nic nie zrozumiales.

Tu chodzi o to, że niedemokratycznie wybrana ponadnarodowa władza, ogranicza nasze obywatelskie, ustawowe prawa w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Uważam (niezależnie od „słuszności“ czy „niesłuszności” postulatu strk), że forum modelarskie nie jest właściwym miejscem na tego rodzaju wpisy – modelarstwo nie powinno mieć nic wspólnego z polityką. Jest chyba dostatecznie dużo różnego rodzaju platform w internecie, gdzie możnaby na ten temat dyskutować.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

strk pisze:Nic nie zrozumiales.

Tu chodzi o to, że niedemokratycznie wybrana ponadnarodowa władza, ogranicza nasze obywatelskie, ustawowe prawa w naszym kraju.
Po pierwsze mamy wybory europejskie więc jak najbardziej demokratycznie wybrana.
Ponadnarodowa z prawem do ograniczania naszych ustaw wynika z tego, że sami zdecydowaliśmy się przystąpić do tego zgromadzenia na takich warunkach i czerpiemy z tego nie lada profity.
Czy prawo do posiadania broni jest prawem obywatelskim, niezbędnym do funkcjonowania w społeczeństwie - tutaj mam spore wątpliwości.
Jobox
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 20 2007, 8:18
Lokalizacja: Garwolin

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jobox »

ESP pisze:Po pierwsze mamy wybory europejskie więc jak najbardziej demokratycznie wybrana.
A kiedy były wybory do Komisji Europejskiej? Czyżbym przegapił? :shock:
ESP pisze:Ponadnarodowa z prawem do ograniczania naszych ustaw wynika z tego, że sami zdecydowaliśmy się przystąpić do tego zgromadzenia na takich warunkach i czerpiemy z tego nie lada profity.
Dokładając najpierw sporo (więcej niż dostajemy?) do wspólnej kasy :lol:
ESP pisze:Czy prawo do posiadania broni jest prawem obywatelskim, niezbędnym do funkcjonowania w społeczeństwie - tutaj mam spore wątpliwości.
Hmmm. słyszałem coś o kraju takim jak Szwajcaria gdzie po ćwiczeniach rezerwiści zabierają swoją broń do domu. A zamachów jakoś tam nie ma :roll:
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Heinrich Kosmala pisze:Uważam (niezależnie od „słuszności“ czy „niesłuszności” postulatu strk), że forum modelarskie nie jest właściwym miejscem na tego rodzaju wpisy – modelarstwo nie powinno mieć nic wspólnego z polityką. Jest chyba dostatecznie dużo różnego rodzaju platform w internecie, gdzie możnaby na ten temat dyskutować.
Przepraszam bardzo. Tu jest "hyde partk", a dyskusja nie jest polityczna, tylko światopoglądowa. Nie padła nazwa jakiekolwiek opcji politycznej, parti politycznej, ruchu politycznego. Całość przedsięwzięcia jakim jest petycja to oddolna inicjatywa zwykłych obywateli.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

ESP pisze:
strk pisze:Nic nie zrozumiales.

Tu chodzi o to, że niedemokratycznie wybrana ponadnarodowa władza, ogranicza nasze obywatelskie, ustawowe prawa w naszym kraju.
Po pierwsze mamy wybory europejskie więc jak najbardziej demokratycznie wybrana.
Ponadnarodowa z prawem do ograniczania naszych ustaw wynika z tego, że sami zdecydowaliśmy się przystąpić do tego zgromadzenia na takich warunkach i czerpiemy z tego nie lada profity.
Czy prawo do posiadania broni jest prawem obywatelskim, niezbędnym do funkcjonowania w społeczeństwie - tutaj mam spore wątpliwości.
To co napisałeś dalej potrwierdza, że nie rozumiesz tego co napisałem. Zafiksowałeś się na punkcie broni palnej (akceptuję to i nie mam z tym problemu: są ludzie, którzy jej się boją), podczas gdy ja teraz pytam: a jaką granicę ingerowania tej organizacji we własne życie jesteś w stanie tolerować? Tego chciałeś w referendum akcesyjnym?
ODPOWIEDZ