[Dyskusja] Czy to forum zamiera ?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

Marceli szpaku,
interesuje mnie to:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 07c01490b3

Martwi mnie, dlaczego nie chcesz tego na tym forum pokazać?
Zanim zaczniesz gadać, że to dopiero pierwsze kroki, to kurde spójrz na moje pokraki, zabawki i niedorzeczności. Jakoś miałem tyle jak aby je pokazać - jako jedyny w staruch w modelarskim necie!

:b
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
marcelo80
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 26 2014, 15:59
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelo80 »

@Diogenes
nie chcę dublować relacji na dwóch forach (jakoś tak się złożyło że zacząłem na "papierowym" forum) - ale mogę obiecać, że kolejny już trafi tutaj (o ile wcześniej nie zostanę sterroryzowany i rozstrzelany :D).

Wróciłem do zabawy po prawie 20 latach - przy czym to co było 20 lat temu - trudno nazwać modelarstwem przez duże M (żaden model nie ukończony - a parę nie rozpoczętych leżą sobie w domu rodzinnym) - a więc to pierwsze kroki po dłuuuugiej przerwie.

Jestem też pod ogromnym wrażeniem jaki postęp technologiczny nastąpił jeśli chodzi o same modele kartonowe ale i również dostępność narzędzi, którymi można sobie pomagać - jednym słowem - odkrywam modelarski Świat na nowo.

A wracając do sedna - na pewno nikomu krzywdy by nie zrobiło, aby pojawił się dział relacji dla początkujących / wracających po latach do tego wspaniałego hobby - po pierwsze na pewno większość by się odważyła aby swój pierwszy model dać właśnie w takim dziale, po drugie - łatwiej byłoby odnaleźć takie relacje bardziej doświadczonym - których rada i konstruktywna krytyka jest jak najbardziej mile widziana. Rozpisałem się trochę....Ale po przestudiowania gros wątków tego forum - naprawdę powyższe mogłoby dać szansę nowym / powracającym modelarzom.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Pokazujmy po prostu swoje prace. Od krytyki, nawet jeżeli to jest „jeżdżenie po bandzie“ nikt jeszcze nie umarł...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
marcelo80
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 26 2014, 15:59
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelo80 »

Heinrich Kosmala pisze:Pokazujmy po prostu swoje prace. Od krytyki, nawet jeżeli to jest „jeżdżenie po bandzie“ nikt jeszcze nie umarł...
Aby móc doskonalić swój warsztat jak najbardziej krytyka konstruktywna jest ok, ba jest nawet wskazana - ale komentarze w stylu "jak widzę jak to wycinasz to daj sobie spokój z modelarstwem" - na pewno budujące nie są...

Mam też wrażenie, że to kwestia podejścia - prawdziwi Mistrzowie kartonowego modelarstwa generalnie zawsze pomogą lub doradzą lub udzielą w jasny i przyjemny sposób lekcję wykonania danego szczegółu modelu. Natomiast ci - co podchwycili parę fajnych "sztuczek" - najbardziej - jak to nazwałeś - "jadą po bandzie" - tylko pytam: czemu to ma służyć? Na potrzeby dowartościowania w myśl zasady: "Ja umiem - ty nie umiesz (i nie nauczysz się". Zazdrość że ktoś próbuje osiągnąć podobny poziom? Zazdrość o to, że można pochwalić kogoś innego? Naprawdę nie wiem.

Puentując powyższe: jak najbardziej pokazujmy swoje prace - krytykujmy, oceniajmy - ale niech to będzie konstruktywne i przede wszystkim ad rem a nie ad personam.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Forum jakie jest każdy widzi, szkoda tylko że chcecie je naprawiać za pomocą czczej gadki a nie budowanymi modelami. Jeśli ktoś wyniósł się z relacjami na inne fora to tylko i wyłącznie jego sprawa a powody tego odejścia są jego słodką tajemnicą. Interesuje mnie natomiast dlaczego ludzie przychodzą tutaj tylko ze swoją paplaniną i niczym nie podpartymi radami ?. For internetowych dla literatów jest od groma i tam powinni udać się ze swoją twórczością ,a to zostawić modelarzom, ilukolwiek by ich nie było.
Dawno temu trzon ludzi tworzących to forum dał do zrozumienia, że interesuje nas modelarstwo a nie umiejętność stukania w klawiaturę - wiadomo, jedna fotka więcej warta niż setki słów ale niestety większość świeżych forumowiczów nie przyjmowała tego do zrozumienia rozpętując kolejne bitwy na słowa (które najczęściej lądowały w koszu).
Nie rozumiem już w ogóle ludzi którzy otwarcie przyznają tutaj, że prowadzą relacje na innych forach - po co w takim razie przychodzicie tutaj ?, siać ferment i narzekać że forum usycha ? - ono usycha właśnie przez wasze postępowanie. Jeśli komuś nie starcza siły na użycie kombinacji ctrl+c i ctrl+v by taką samą relację umieścić tutaj to dziwię się skąd siła do budowy modeli.
Od jakiegoś już czasu zgłaszały się osoby chętne do pomocy w prowadzeniu forum, przywrócenie corocznych konkursów i tym podobnych - w tym miejscu podziękowania za chęci. Niestety na chęciach się skończy bo ciężko jest powierzyć jakakolwiek rolę komuś kto napisał na forum 2-3 posty i w sumie nie wiadomo kim jest i co sam potrafi - czy to modelarz pełną gębą czy zwykły siewca fermentu. Konkursy to całkiem sporo roboty, a już przede wszystkim nagrody - tych ostatnich niestety nie ma skąd wziąć bo darczyńców dzisiaj wszędzie jak na lekarstwo. Oczywiście jak pojawią się konkretne osoby z konkretnymi pomysłami to może i coś z tego wyjdzie, ale póki co pomysłów mało a narzekania dużo.
Powtórzę więc po raz enty - więcej róbcie i pokazujcie, a mniej piszcie co na pewno wyjdzie na dobre dla forum.
Awatar użytkownika
marcelo80
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 26 2014, 15:59
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelo80 »

Tomek - masz rację - często nie ilość a jakość jest ważniejsza (lepiej 5 modelarzy niż 10 modelarzy-celebrytów którzy jojczą i marudzą że wszystko jest do bani.

Ze swej strony obiecuję kolejny model zrelacjonować tutaj - dlaczego ten który rozpocząłem na innym forum - nie zacząłem również tutaj? - bo generalnie mój poziom mocno kontrastowałby z perełkami, które są pokazywane na bieżąco w relacjach (stąd akurat dla mnie osobiście motyw działu dla relacji dla początkujących).
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Właśnie przyznałeś że swoim podejściem także przyczyniasz się do suchot na jakie choruje kartonwork - czyli jakieś tam przekonania, obawy itp.
Jeśli każdy dojdzie do takiego samego wniosku jak Ty na zapewniam, że wyjdziemy z forumowego kryzysu.
Awatar użytkownika
marcelo80
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 26 2014, 15:59
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelo80 »

Zawartość forum sama w sobie to ogromna encyklopedia wiedzy dotyczącego modelarstwa (nie tylko kartonowego) - co już samo w sobie stanowi wartość bezcenną - a to że każdy z nas dorzuci parę groszy tylko wyjdzie na dobre.
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

katastrofa

to jest przykład aktywności modelarskiej:

Obrazek

Obrazek

to jest przykład farmazonów, komunałów i ględzenia:
Ze swej strony obiecuję kolejny model zrelacjonować tutaj - dlaczego ten który rozpocząłem na innym forum - nie zacząłem również tutaj? - bo generalnie mój poziom mocno kontrastowałby z perełkami, które są pokazywane na bieżąco w relacjach (stąd akurat dla mnie osobiście motyw działu dla relacji dla początkujących).
Niekończące się dorzucanie 3 groszy ma miejsce w innych zakątkach internetu, a jest tolerowane tylko dlatego, bo anielska cierpliwość adminów każe im mieć nadzieję, że może góra przyjdzie do Mohameda.
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
marcelo80
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 26 2014, 15:59
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelo80 »

Dobra - koniec ględzenia :)
ODPOWIEDZ