Duch modelarskiej współpracy

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
orastem
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 08 2003, 21:14
Lokalizacja: Southampton

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orastem »

To ja sie tu wcisne - jak ktos chce pokryc koszty przesylki to mam do oddania dwia modele z Malego Modelarza:

Hawker Hurricane Mk. I
De Havilland Mosquito Mk. VI FB

Nie przypadlo mi do gustu malowanie.
Awatar użytkownika
Roinok
Posty: 221
Rejestracja: pn gru 08 2003, 18:27
Lokalizacja: Nowogard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roinok »

Jeta, bardzo dobrze to ująłeś. Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie w Nowym Roku 2004.
grimal

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grimal »

Podpisując się pod moimi przedmówcami zgadzam się nimi. Jest tu u nas na forum dużo pomocy,ale jest też wśród naszej braci także tacy którzy narazie nie mogą się czymś pochwalić ale mogą oglądać i podziwiać "Cudenka" w wykonaniu naszych kolegów. Ja jestem synem marnotrawnym który po kilkudziesięciu latach wracam na łono kartonu i bogu dziękować że jest coś takiego i mogę popatrzeć i posłuchać wypowiedzi
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Jeta:zgadzam się z tobą nie wszystko można udostępniac za friko i rozumiem, że ktoś chce zarabiać na modelarswie, gdyby tak nie było nie byłoby żadnej firmy produkującej modele, jednak chodzi mi o postawę "mam mogę ci podesłać ale co mi dasz w zamian", podczas gdy korzystamy z rzeczy udostępnionych przez innych "za dziękuję".


Są także rzeczy których nie wolno udostępniać, takimi są wszystkie publikacje ( plany, ksiązki, czasopisma) które są objęte prawem autorskim i których nie można udostępniac bez zgody posiadaczy tychże praw - i dlatego nie możemy zrobić elektronicznej biblioteki :( (to przy okazji jest odpowiedz dla Ty51)
Oczywiście nie dotyczy to rzeczy, które sami zrobiliśmy i do których mamy pełne prawa. Do takich rzeczy mogą też należeć wszelkiego rodzaju katalogi ułatwiające dotarcie do dokumentacji.

No włąsnie jeśli chodzi o katalogi, mam zrobiony katalog PM i TBiU, postaram się je w niedługim czasie udostępnić. W trakcie tworzenia jest katalog Modelarza le to jest duuża praca i trochę potrwa ;-). Mam też opracowanych kilka "urządzeń technicznych" związanych z modelarstwem kolejowym, pozostaje wykonac dokumentacje a wiecie sami jak to jest czasami łatwiej jest zrobić model niż dokumentacje do niego.
Oczywiście podstawowym problemem jest brak czasu ale to chyba problem dość powszechny.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Ja mam taki spis PM, TBiU i Modelarza, oczywiście niekompletny :(
Ktoś mi go podesłał, ale już nie pamiętam kto.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Szelmek doskonale rozumiem o co Ci chodzi. Myślę że inni też. Pomyslałem sobie tylko, że każdemu może się przydażyć iż napisze coś zbyt szybko i potem sam jest zaskoczony tym że został odebrany inaczej niż by chciał. Stąd moja próba, widać nieudolna, usprawiedliwienia zaistniałej sutuacji. Ot co ......
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Tak Tadziu, to sie każdemu przydarza ...
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

:oops:
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Polonistka w technikum, w chwilach kompletnego załamania, nazywała nas "inteligencją techniczną". Wtedy się oburzałem ale dzisiaj widzę że miała rację. :(
Awatar użytkownika
jarski
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 12 2003, 16:30
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarski »

Jeta, pisz jak leci i nie przejmuj sie. Ja ciagle mam wielkie opory przed pisaniem na forum (i nie tylko), aby nie zrobic 10 bledow w 5 wyrazach (choc bardzo sie staram).
Pozdrowienia
Jarski
http://www.modele-zywiec.org/
ODPOWIEDZ