Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3193
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ale że w HP nie można poruszać spraw społecznych? Pierwsze słyszę
Oczywiście można ale dlatego do HP nie zaglądałem do tej pory bo po to na forum modelarskie wchodzę aby od tych spraw się odizolować. I tak jak pisałem, kiedyś wpisy z HP nie były wyświetlane na stronie głównej i nie było możliwości z tego poziomu wejść w wątek z tego działu i miałem święty spokój :D

A jeśli KE bierz pod uwagę głosy obywateli to chyba nie jest tak źle, choć okaże się to dopiero pewnie za jakiś czas czy naprawdę ktokolwiek się tym przejmował.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Jest taka mądra myśl, wydana przez znanego radzieckiego przywódcę - przyświecająca również władzom UE: nie ważne kto i jak głosuje. Ważne kto liczy głosy.

Słyszysz ten chichot historii?
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Coś się jednak rusza w temacie:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=5

http://www.fronda.pl/a/polko-dla-fronda ... 61146.html

Dotychczasowi sceptycy (gen. Polko, poseł Dziewulski - z przeciwstawnych stron światopoglądowych), mówią jednym głosem.
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

strk ma rację. Jak przyjdą muslimy to ani żandarmeria ani policja ani wojsko was nie obroni. Będziecie tylko bezczynnie patrzeć jak podrzynają gardła waszym bliskim. W Izraelu każdy obywatel posiada w swoim dom broń. W czasach okresu między wojennego w Poslce bardzo dużo ludzi posiadało broń. W razie jakiejkolwiek napaści ludzie są w stanie zorganizować obronę czy tworzyć oddziały partyzanckie. Typowe myślenie ograniczonych. Unia dała pieniążki to najlepiej zamknąć buzię i udawać że jest wszystko ok. Pozdrawiam trzeźwo myślących.
P.S forum modelarskie nie jest miejscem do tego typu dyskusji.
mr.jaro
Posty: 559
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Obawiam sie, ze nikt Was o zgode nie bedzie pytal. Politycy jak zwykle podyskutuja troche o sprzeciwach, a potem i tak zrobia, co wczesniej zamierzali. Jesli nie od razu, to malymi kroczkami.

Swoja droga przynaleznosc do Unii to nie tylko czerpanie korzysci, ale takze obowiazki oraz zwiazane z nimi niedogodnosci. Ostatecznie nikt Polski na sile do Unii nie wciagal, lecz Polska sama sie o to ubiegala. A za Polska stoja Polacy, nawet jesli nie wszyscy, to jednak wiekszosc, a wiec ci, ktorzy glosowali za rzadem preferujacym wstapienie Polski do Unii. A takze przeciwnicy, ktorzy z jakichs wzgledow glosowac nie poszli i tym samym biernie przyczynili sie do powstania takiej, a nie innej sytuacji. Przeciez to powinno byc zrozumiale. Pozbniejsze lamenty w stylu "ja tego rzadu nie wybieralem", "ja wejscia do Unii tez nie chcialem" sa zatem nie na miejscu.

Kolego Pioterek, "jak przyjda muslimy" (zdaje sie, ze akurat masz na mysli wylacznie tych radykalnych - ja rasista nie jestem, ale przyznaje, ze takze nie lubie ich zapatrywania na swiat), to zamiast potrzasac szabelka bedziesz bral nogi za pas, zeby jakas zablakana kulka Ciebie i Twoich najblizszych nie trafila. Najzwyklejszy rozsadek przemawia za takim zachowaniem, bo czlowiekiem jestes, a dane nam przez nature rozum i zdolnosc racjonalnego myslenia sa cechami najbardziej odrozniajacymi czlowieka od malpy.

Niezaleznie od powyzszego jakos nie potrawie znalezc w miare sensownej odpowiedzi na pytanie, jaki zwiazek mialoby posiadanie w domu broni z bezpieczenstwem, prawem i wolnoscia obywatela. To w Polsce tylu bandytow jest, ze kazdy musi sie przed nimi bronic na wlasna reke? Dziki wschod, czy jak?
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam,
Panie jaro, poczytaj pan to a może obejrz pan film....https://pl.wikipedia.org/wiki/Lincz_(film)
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
mr.jaro
Posty: 559
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Panie MMC1964, link u mnie nie funkcjonuje.
Napisz Pan wyraznie, co chcesz napisac, a potem mozemy podyskutowac.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Domaluj pan ten czarny nawiasik na końcu, nie wiem czemu go nie chapnęło.

pozdro
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
mr.jaro
Posty: 559
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Moge sie jedynie domyslac, ze chodzi o jakis lincz. Ale nie mam najmniejszej ochoty sie domyslac, co chciales tym wyrazic. Bo chyba nie to, ze w Polsce mialyby panowac sredniowieczne zwaczaje? Napisz wiec jak cywilizowany czlowiek, o co Tobie chodzi. Inaczej nie sposob dyskutowac.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Też mi się nie chce dyskutować..
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ