Zamiast wstępu, czyli dokąd zmierzamy.

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jerzy
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 03 2003, 10:38
Lokalizacja: Dublin

Zamiast wstępu, czyli dokąd zmierzamy.

Post autor: Jerzy »

Modelarstwo zawsze kojarzyło mi się z permanentnym brakiem miejsca do właściwego zaprezentowania swoich prac. Za każdym razem, gdy ktoś chciał z bliska obejrzeć model musiałem budować piramidę, by ściągnąć z szafy bądź z linek rzeczony eksponat. W tamtych czasach jedyną możliwością podzielenia się swoją radością tworzenia były bardzo nieliczne wystawy (dla młodego chłopaka były one praktycznie niedostępne) lub najbliższe kółko modelarzy-hobbystów.
To oczywiście truizm, lecz wszystko uległo zmianie dzięki technologii. Dzisiaj nie jesteśmy tak beznadziejnie ograniczeni przestrzenią i nie stanowi już problemu wymiana doświadczeń, informacji i przemyśleń. Dzięki sieci mogę dotrzeć do dowolnego zakątka Ziemi i prezentować moje prace praktycznie bez ograniczeń - jeżeli tylko ktokolwiek będzie chciał je oglądać.
Nowe technologie mają jednak swoją cenę. Wiele rzeczy trzeba robić inaczej, jedne narzędzia pociągają za sobą konieczność użycia następnych itd, itd...
Chciałbym byśmy na tym forum mogli wymieniać się doświadczeniami nie tylko na temat fotografowania modeli, lecz również na temat narzędzi do cyfrowej obróbki obrazu oraz ich właściwej prezentacji w sieci.
Być może, tytułem wstępu, należałoby rozpocząć od wyjaśnienia pewnych podstawowych pojęć, być może krótko przedstawić dostępne obecnie technologie, być może zawęzić lub rozszerzyć zakres tematów... Zobaczymy. Wszystko zależy od Was; czy będziecie zainteresowani tymi sprawami, czy będziecie chcieli dzielić się wiedzą, czy będziecie mieli pytania.

Witam serdecznie wszystkich Gości.

Reszta zależy od Was...
Zablokowany