/photobucket/ Wstawianie zdjęc na forum Lipiec 2010

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

/photobucket/ Wstawianie zdjęc na forum Lipiec 2010

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Witam
Jako że nie wszyscy wiedzą jak wstawiać zdjęcia na forum, postanowiłem pokazać jeden ze sposobów ich zamieszczania.

Wpisujemy adres: http://photobucket.com/


KROK 1
klikamy na „ Join Now! ”

Obrazek


KROK 2
Ukaże nam się okno w którym dokonujemy wyboru nazwy użytkownika i hasła

Obrazek
Obrazek

w przypadku pojawienia się napisu:
The username Bolek is unavailable / Bolek nazwa użytkownika jest niedostępna
należny wpisać inna nazwę użytkownika


KROK 3
Kolejny arkusz wypełniamy według poniższego przykładu:

Obrazek

W wypadku problemów z przeczytanie hasła należny klikać na symbol zaznaczony strzałkom i zmieniać obrazek z hasłem aż trafimy na taki który łatwo jest odczytać.
Po wypełnieniu formularza przechodzimy dalej klikając na: I accept. Sign me up!

KROK 4
Mamy już konto na photobucket
WAŻNE! Pierwsza czynnością jaką zrobimy, powinno być odznaczenie opcji Images Link Back To Album przez którą to w przypadku kliknięcia miniaturki otwiera nam się okno z reklamami.
1. Klikamy na My Home
2. Wchodzimy na swoim koncie w "Account Seetings".
3. W sekcji "Album Settings" odznaczamy "Images Link Back To Album"
4. Zapisujemy ustawienia (przycisk Save u góry lub dole strony)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

KROK 5
Należy utworzyć album i nadać mu nazwę, do niego będziemy później wgrywać nasze zdjęcia

Obrazek

*Możemy utworzyć dowolna ilość albumów.
*Należy również pamiętać że każda edycja zdjęcia tzn. zmiana jego albumu, nazwy powoduje skasowanie zdjęcia na forum (zmienia się link do niego) najlepiej jak po załadowaniu zdjęcia i podlinkowaniu na forum zapomnimy o nim.

KROK 6
Ładowanie zdjęć na serwer i zamieszczanie ich na forum:

1. Aby załadować zdjęcia klikamy upload Images and Videos
2. w nowym oknie szukamy naszego zdjęcia i dodajemy klikając "Otworz"
gdy chcemy zamieścić kilka zdjęć jednocześnie wciskamy CTRL i nie puszczając zaznaczamy zdjęcia jakie maja zostać załadowane
Obrazek




Ostatnia czynnością będzie jeszcze ustawienie linków pojawiających się pod miniaturkami w albumie
najeżdżamy kursorem na zdjęcie, pojawi nam się zbiór linków, ale nas interesują 3 podstawowe (link tekstowy, link przez miniaturkę i zdjęcie w pełnym rozmiarze), aby to zmienić klikamy " Link options".
Obrazek

W nowym oknie zaznaczamy tak jak na obrazku poniżej i zapisujemy ustawienia.

Obrazek

Od tej chwili pod zdjęciami w albumie będziemy mieli trzy linki które kopiujemy na forum
Obrazek




Jak chcemy, aby miniaturki były ułożone poziomo, a nie jedna pod drogą to po każdej linijce kodu naciskamy spacje po czym kopiujemy następny.




______________________________

Mamy 500 MB darmowego miejsca na serwerze, limit miesięczny wynosi 10 GB. Maksymalny rozmiar zdjęć które możemy dodać bez abonamentu to ( 1024 x 768 ) (polecam zamieszczać zdjęcia w granicach 50-200 Kb)
Ostatnio zmieniony ndz lip 11 2010, 20:00 przez Bartosz B., łącznie zmieniany 7 razy.
karton maniak
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 04 2009, 15:49
Lokalizacja: Tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karton maniak »

Obrazek
Obrazek
wszystko młotkiem nic na sile
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Nie wiem karton maniak dlaczego swoje zdjęcia zamieściłeś w tym temacie, ale widocznie tak Ci było po drodze :lol:
Rzeczywiście Photobucket po wybraniu opcji hurtowego generowania kodu miniaturek - jak opisał to wyżej Bartosz - dodaje ostatnio fragment "?action=view&current=", który powoduje wyświetlenie pełnego wymiaru zdjęcia w "otoczce" niepotrzebnych rzeczy. Wcześniej tego nie robił.

Zamiast usuwać to ręcznie można skorzystać ze starego dobrego ;-) Linkera który szybko załatwi sprawę. Należy tylko pamiętać aby skopiować odpowiedni rodzaj linka: "IMG Code" albo "Direct Link".
Wyboru, jakiego rodzaju linki są wyświetlane pod zdjęciami w oknie Photobucketa, można dokonać klikając odnośnik "Link options" widoczny pod pierwszym zdjęciem w galerii.
Jedyny minus, że w Linkerze nie można obrobić kilku miniaturek jednocześnie, jak przy automatycznym generowaniu z Photobucketa. Można sobie ułatwić sprawę nadając zdjęciom kolejne numery np. 058,059... Wówczas wystarczy "obrobić" pierwszą fotkę, nawklejać do posta odpowiednią liczbę kodów i tylko pozmieniać w każdym po 2 liczby na kolejne (2 liczby, bo w kodzie miniaturki są dwa adresy).
Ja tak robię :cool:
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Po co się męczyć.

1. Wchodzimy na swoim koncie w "account options".
2. W sekcji "Album Settings" odznaczamy "Images Link Back To Album"
3. Zapisujemy ustawienia i mamy tak jak dawniej. ;-)
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Halo Bartosz B & Co, dzięki za instrukcję! Dość długo “bałem” się wypróbować, bo jeżeli chodzi o internet to jestem kompletną nogą, w końcu jednak wziąłem na odwagę i wystartowałem. Trwało parę minut, funkcjonowało od razu i (nawet dla mnie) bez problemów. Procedura rejestracji jest obecnie nawet nieco prostsza, parę rubryczek (n.p. wykształcenie) usunięto.
Jeszcze raz serdeczne dzięki!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Fotki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

W związku z tymi zdjęciami jeszcze jedno pytanie do znawców tematu:
Od czego zależy, jak długo zamieszczone na forum zdjęcie tam jako “widoczne” pozostaje? Czy jest ono na serwerze forum czy też jest za każdym razem “wyświetlane” z photobucketa czy też z jakiegoś innego “fotosika”? Innymi słowy: jeżeli zlikwidował bym zdjęcie w moim albumie w Photobuckecie, zniknie ono też z forum?
Pytanie może z serii bardzo głupich, ale internetu i tego rodzaju materii “nie ogarniam”.
Serdeczne pozdrowienia.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Fotki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Heinrich Kosmala pisze:“fotosika”? Innymi słowy: jeżeli zlikwidował bym zdjęcie w moim albumie w Photobuckecie, zniknie ono też z forum?
Witam :)
Wrzucanie zdjęć do różnych serwisów je przechowujących można porównać do utworzenia sobie folderu w komputerze i umieszczenie tam zdjęć. Jeśli potem zrobimy sobie z któregoś z nich skrót i ten skrót umieścimy powiedzmy na pulpicie to klikając na ten skrót otworzy nam się zdjęcie, które znajduje się w naszym folderze. Jeżeli usuniemy to zdjęcie, do którego utworzyliśmy sobie skrót to oczywiście skrót zostanie nam na pulpicie tylko, że klikając na niego nic nam się nie otworzy bo plik (zdjęcie) został usunięty.
Tak samo jest w internecie. Umieszczając zdjęcia na np. Photobucket umieszczamy nasze zdjęcia gdzieś na jakimś serwerze (czyli nasz poprzedni folder), tworząc potem link do tego zdjęcia (np. wstawiając miniaturkę na forum, czy link "słowny") tworzymy taj jakby skrót do tego zdjęcia. Dopóki zdjęcie jest na tym serwerze, dopóty na tym forum będzie nasza miniaturka, czy tez całe zdjęcie (zależy co wstawiliśmy). Jeśli zdjęcie usuniemy z serwera, czyli w tym przypadku z naszej galerii w Photobucket zniknie też i zdjęcie z naszego forum.

PS. Zdjęcie z forum zniknie również jeżeli usuniemy nasze zdjęcie z serwera, a potem ponownie je tam wrzucimy. Po prostu utworzy się wtedy do niego nowy "adres" (skrót, link) i ten użyty poprzednio już nie będzie działał. Musimy wstawiać linki od nowa :)

Mam nadzieję, że troszkę pomogłem :)

Pozdrawiam Serdecznie :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

“wk82”, dziękuję za szybką odpowiedź! Oj pomogłeś, pomogłeś, myślę, że zrozumiałem.
Jeszcze raz serdeczne dzięki.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Jakie fotki masz na myśli? A tak na marginesie (też się tego tutaj nauczyłem), to u mnie „wszystko działa“. Gdyby Ci obraz w dalszym ciągu był za mały, ściągnij sobie ten program:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 97434.aspx
Ten typ jest od „lehcyfera“. Powiększa znakomicie, aż do „ziarna“!
Pozdrowienia
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Dokonałem aktualizacji, a dokładnie to edytowałem praktycznie cały pierwszy post, ponieważ przez te klika lat nieco się pozmieniało na http://photobucket.com/
ODPOWIEDZ