Jaki sposób wstawiania do relacji zdjęć lubisz najbardziej?

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Jaki sposób wstawiania do relacji zdjęć lubisz najbardziej?

Zdjęcia od razu w pełnych rozmiarach
300
44%
Linki w postaci miniaturek
375
55%
Linki w postaci tekstowej
5
1%
 
Liczba głosów: 680

Luck1985
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 04 2005, 2:59
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Luck1985 »

Mega LOL . Jaka jest roznia miedzt zdjeciem z reklama i bez ? Wazne jest zdjecie , a nie reklama i zaba na dole ekranu :lol:

To takie zdjecia z zabka nie moga byc w relacji ?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Tak jak napisałem i czego się spodziewałem nikt nie przejmuje się wpisem tyczącym zapisywania co ciekawszych stron wybranych relacji w formacie PDF . O tym wspomniałem ja .
Nikt też nie zauważył wpisu Kemota który przypomniał że posługując się opcją przeglądarki "zapisz stronę jako" , kopiujemy miniaturki . Tylko i wyłącznie miniaturki ... bez możliwości ich powiększenia .
W przypadku gdy chcę coś ciekawego zapisać , w pamięci komputera lub zapisać na CD , powiększone zdjęcia muszę pobierać dodatkowo .
Czytam o marginesie ... czyli żabach i panienkach .

Nadal nie rozumiem celu obu sond . Chciałbym się dowiedzieć czyja to inicjatywa oraz na ile jej wyniki będą sankcjonowane ? Również przez kogo sankcjonowane ?

Pozdrowienia . Wujek .
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Wujek Andrzej pisze:Nadal nie rozumiem celu obu sond .
Wydaje sie, ze Dzisiec Przykazan pisza na nowo.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Inicjatywa moja. I przecież już napisałem, po co to.
Łukasz K. pisze:Nie chodzi o jakiekolwiek zmiany techniczne (nie są takowe planowane), po prostu chcę wiedzieć, jakie są preferencje użytkowników. :) Dość często ktoś pyta, w jaki sposób wstawiać zdjęcia... Warto wiedzieć, co polecać ze względu na wolę większości.
Łukasz K. pisze:Wnioski posłużą sformułowaniu ewentualnych zaleceń co do sposobu wstawiania fotek na forum.
Słownik języka polskiego PWN pisze:polecać - doradzać, przedstawiając coś lub kogoś w korzystnym świetle; rekomendować, zachwalać, zalecać
zalecać - doradzać wykonanie czegoś, radzić w sposób autorytatywny; polecać
Szukasz jakichś ukrytych znaczeń? Zapewniam, że nie ma tu takich. Nikt nie będzie niczego sankcjonował.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Wujek Andrzej pisze:Tak jak napisałem i czego się spodziewałem nikt nie przejmuje się wpisem tyczącym zapisywania co ciekawszych stron wybranych relacji w formacie PDF . O tym wspomniałem ja
Pomysł z pdf-ami został zarzucony po kilku próbach. Czasem tak bywa w demokracji, że ciekawe rozwiązania upadają. Nota bene, nie wszystkie relacje są warte uwiecznienia, nawet jeśli są w archiwum. Sugerowałbym również daleko idącą ostrożność w przypisywaniu sobie autorstwa jakiegoś pomysłu ;). Rozwiązania pozornie dobre nie są wprowadzane, a czasem tak właśnie bywa z pomysłami.
W przypadku gdy chcę coś ciekawego zapisać , w pamięci komputera lub zapisać na CD , powiększone zdjęcia muszę pobierać dodatkowo .
Interesujący argument, ale zupełnie IMO nietrafiony. Ale tu raczej pomóc może tylko ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Czytam o marginesie ... czyli żabach i panienkach .
Jak ktoś chce znaleźć powód do napisania posta, to niech to będzie nawet fotosikowa żabka, ale powód jest. Nieistotne, że ta żabka jest nieistotna.
Zdjęcie schodzi na plan dalszy. Poza tym można PO PROSTU nie oglądać relacji z żąbką w tle.
Nadal nie rozumiem celu obu sond . Chciałbym się dowiedzieć czyja to inicjatywa oraz na ile jej wyniki będą sankcjonowane ? Również przez kogo sankcjonowane?
Każda dyskusja o fotograficznej prezentacji modeli jest ważna i potrzebna.
W przypadku forum ogólnodostępnego [a takie aspiracje ma kartonwork] należy się dopasować do najgorszej karty graficznej i najwolniejszego łącza. Jak ktoś tego nie rozumie, polecam lekturę na temat WAI.

Dodam jeszcze na koniec.
5 zdjęć tego samego elementu w tym samym ujęciu ładuje się 5 razy wolniej niż jedno. I widać dokładnie to samo ale 5 razy.
Na 20 nieostrych zdjęciach widać dokładnie to samo co na jednym, czyli NIC.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Ponieważ też zastanawiałem się często jaką formę prezentacji zdjęć Ludzkość preferuje, więc pochwalam pomysł Łukasza K. z przeprowadzeniem sondy. Jak widać głosy są podzielone, ale z pewnością wyjaśniła się kwestia wstawiania zdjęć jako linków tekstowych - prawie nikt tego nie lubi.

Co do uwagi Kemota - zastanawiałem się nad tym i w sumie jest proste rozwiązanie tego problemu, choć wymagające nieco wysiłku. Wystarczy po zwykłym zapisaniu strony dodatkowo zapisać zdjęcia, które chcemy mieć duże. Miniaturki zdjęć mają takie same adresy, natomiast różnią się nazwą: w Photobucket przed nazwą zdjęcia jest _th, w Fotosiku na końcu dodane "m" a w ImageShack dodane na końcu ”.th”.
Po zapisaniu strony na dysku jest automatycznie tworzony podfolder o nazwie zapisanej strony i tam lądują zdjęcia (tutaj miniaturki). Wystarczy więc – bez powiększania miniaturki – kliknąć ją prawym przyciskiem myszy i wybrać „zapisz element docelowy jako’, wybrać folder z miniaturkami i zapisać to pod nazwą miniaturki, czyli podmienić ją na właściwe zdjęcie. Trudno o pomyłkę, bo nazwy plików są identyczne tylko mają te dodane rozszerzenia „th”, „m”. W tak zmienionej relacji zamiast miniaturek będą wyświetlane zdjęcia dużego formatu.

Są też programy do ściągania stron wraz z linkami, ale tego jeszcze nie przećwiczyłem więc nie będę się wymądrzał.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Wycofuję się z tego watku ... mając nadzieję że nikt nie naruszy praw autorskich /ustawowych/ mojej relacji oraz swobody sposobu prezentacji ... :mrgreen: ... :haha: ... :spoko:

Kurde , co to się potrafi "nawywijać" .

Wujek . Najzwyklejszy . Niezminiaturyzowany . Aczkolwiek ...
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

ja lubię tak:
Na przykład jak ktos daje 10 zdjęć w jednym poście to 9 miniaturek i jedno w pełnym rozmiarze, żeby szybko przyciągało wzrok
Obrazek
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Pamiętaj też o tym, aby zdjęcia przygotować a nie wstawiać jak popadnie. Należy zmniejszyć ich rozmiar (obecnie wstawione ma rzeczywisty rozmiar 1024x768 tyle tylko, że automat forum wyswietla jako 800x600) i skompresować (podobną jakość można mieć przy połowie obecnej wielkości która teraz wynosi ponad 165 KB. Tak jak to zrobiłeś jest objawem lenistwa i uciążliwe dla innych ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
MrL
Posty: 34
Rejestracja: czw kwie 21 2005, 19:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrL »

Glosuje na miniaturki. Tematow ze zbyt duzymi zdjeciami nie ogladam.
Tiger (P) - gasiennice. Powoli, ale do przodu.
PzKpfw I Ausf. B - wstrzymany.
SdKfz 234/2 Puma - ukonczony.
ODPOWIEDZ