Jaki sposób wstawiania do relacji zdjęć lubisz najbardziej?

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Jaki sposób wstawiania do relacji zdjęć lubisz najbardziej?

Zdjęcia od razu w pełnych rozmiarach
300
44%
Linki w postaci miniaturek
375
55%
Linki w postaci tekstowej
5
1%
 
Liczba głosów: 680

Awatar użytkownika
bone
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 27 2004, 18:55
Lokalizacja: kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bone »

Ja też jestem za zdjęciami w pełnych rozmiarach.
Awatar użytkownika
mlodybm
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 06 2005, 16:56
Lokalizacja: Brzozów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mlodybm »

Wujek Andrzej pisze:" :arrow:Chyba mozemy na tym zakonczyc nasza dyskusje, prawda Wujku?"

... mlodybm , jak mam to rządanie rozumieć ?
No bo Ty stoisz przy swoich "ogromnych" zdjeciach któe ukaza piekno calosci, a ja apeluje o umiarkowana wielkosc takiej fotki :roll:
Wujek Andrzej pisze: Prosiłbym na poparcie niewątpliwie słusznych uwag dowolnym fragmentem jakiejś twojej relacji gdzie je , te podpowiedzi , sam praktycznie stosujesz ?
Skoro sa słuszne to po szukac, dowodow?
Tak zeby poszydzic troszke jak sam sie nie stosuje
Wujek Andrzej pisze: Nie potrafię jakoś znaleźć a muszę dbać o swoje transfery ...
No niestety potwierdzenia nikt nie znajdzie, poniewaz jestem nowy i niemialem okazji "prezentowac sie" jeszcze, ale obiecuje jak bede cos pokazywal stosowac sie do swoich zalecen.

Tzn.
Pelen rozmiar fotki nie wiekszej jak 800x800 i nie ciezszej niz 80kb

No i nie pojawia sie odnosniki do html (fotosik, itp).

A ze zdjecia umiem robic w miare wystarczajace to chyba widac wyzej?
Obrazek
Potrzebuje planow me-163, monografie itp.
http://www.forum.piroportal.pl
Awatar użytkownika
mlodybm
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 06 2005, 16:56
Lokalizacja: Brzozów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mlodybm »

OldMan pisze:Przepraszam za autoreklamę, ale można przecież TAK wstawiać.
Jedno zdjęcie w pełnym rozmiarze, niekoniecznie b. duże i reszta miniaturek.
Nie z żadnego Fotosika, gdzie połowę ekranu zajmują nikomu niepotrzebne bzdety.
Albo naumieć się wstawiać fotki. :D
:arrow: No i włąsnie o to mi chodzi co pokazuje OldMan w swej relacji. Fotka/skan pudelka w calosci o nie przesadnej wielkosci i rozsadnym ciezarze.
A odnosniki w miniaturkach nie do html.... z ta zabą czy babami z fotosika :] tylko do jpg.
I włąsnie taki sposob prezentacji preferuje, jak juz cos pokazywac to robic to dobrze a nie odstawic fuszerke.
Obrazek
Potrzebuje planow me-163, monografie itp.
http://www.forum.piroportal.pl
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... no teraz to żenujące zaczyna być .

Poczekam dziecko na tą praktykę w twoim wykonaniu . Jak zobaczę konkrety to staniesz się dla Wujka pełnoprawnym partnerem do rozmów i dyskusji . Byle przed pięćsetnym twoim postem ...

Nie na zasadzie : " Klient twój Pan " . Oczywiście Klient to ty ...

Na tym zakończę swoją dozę uszczypliwości i wycieczek osobistych .

Pozdrawiam . Wujek ... :papa:
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

mlodybm pisze:No niestety potwierdzenia nikt nie znajdzie, poniewaz jestem nowy i niemialem okazji "prezentowac sie" jeszcze, ale obiecuje jak bede cos pokazywal stosowac sie do swoich zalecen.
Takich co to "Są" na tym forum i niczego nie pokazują jest kilka tysięcy - wystarczy że klikniesz w zakładkę użytkownicy, a odróżnia ich od ciebie to, że oni ograniczają się tylko i wyłacznie do obserwowania (chwała im za to) a nie czczego gadania.
Obiecujących było tutaj i jest aż nadto.
Awatar użytkownika
mlodybm
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 06 2005, 16:56
Lokalizacja: Brzozów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mlodybm »

Nie rozumiem o co chodzi, Strasznie lubicie wozic sie po ludziach,
Czy powiedzialem cos co jest niewykonalne, czy tak strasznie niewiarygodne i trudne, ze musicie widziec dowody z mojej strony ze potrafie to zrobic?
Powiem tyle dzieki wielkie.
Puki co ogranicze sie do pozostania w gronie osob którym "chwala za to"
Bo faktycznie moje wypowiedzi z tego co widze sa calkowicie niepotrzebne.
Wiec po co denerwowac innych...
Obrazek
Potrzebuje planow me-163, monografie itp.
http://www.forum.piroportal.pl
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

mlodybm pisze:Nie rozumiem o co chodzi......................................denerwowac innych...
mlodybm, nikt po nikim nie jeździ; wskaż mi choć jeden spośród twoich stu jedenastu wpisów tutaj, który wnosiłby coś wartościowego do naszego forum, a przestanę się ciebie czepiać.
Luck1985
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 04 2005, 2:59
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Luck1985 »

Mlody nie rozumie , ja tez nie kumalem tego forum na poczatku :cool: Ale T.D mi wytlumaczyl i ma racje . Jakby kazdy z tych 4 tys userow pisal o dupie maryni , to forum bylo by o wszystkim i o niczym . Jak Tomasz napisal , chwala za to tym ,ktorzy tylko obserwuja .Relacje nie konczyly by sie na 30 stronie , tylko na 80 . 3/4 wpisow to zadne uwagi od doswiadczonych , ktory moga cos doradzic ,a same posty w stylu"spoko model "- czyli tzw nabijacze postow .
Przyznam , ze zdziwilo mnie to troche , takie jakby "ograniczenie wolnosci slowa " :lol: Ale na dluzsza mete ma to zalete , bo sam siedzialem na takim forum , ze glowna idea forum przestala istniec i zrobila sie wirtualna kawiarenka do pogaduszek o wszystkim.

Co do zdjec , to IMO najlepsza sa miniaturki .Czasem jak wchodze w relacje , zdjecie sie wczytuje , ja czytam posta gdzie ktos pisze uwagi i cos radzi .Nagle w polowie zdania post mi ucieka , bo zdj. sie wczytaly :/ No i plus miniaturki , to taki , ze moge zobaczyc co jest na danym zdj , klikam i otwiera sie w nowym oknie . Zanim sie w pelni otworzy , moge poczytac posty na temat danej czesci .


P.S
Mlody , nie rzucaj sie na starszych :P Fakt, ze jest pare osob ,ktorzy traktuja innych z gory i mysla , ze sa najlepsi (patrzac na ich modele, trudno sie z tym nie zgodzic )Ale starsi maja to czego nie maja mlodzi :] DOSWIADCZENIE :cool:

Dobra , spadam stad - ide czytac relacje i porady innych , za miesiac w MM bedzie Bismarck - dobry moment na zaistnienie :) :cool:
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Ja preferuję wstawianie miniaturek dlatego, że taki sposób wstawiania zdjęć w relacjach innych osób najbardziej mi odpowiada. Dlaczego?
Otóż ja z góry traktuję relację jako archiwum do wykorzystania w przyszłości. Jeśli potrzebuję coś odszukać, to forma z mniaturkami umożliwia mi w miarę szybkie dotarcie do kokretnego zdjęcia, o którym pamiętam, że było zamieszczone. Taka forma umożliwia też szybkie ogarnięcie strony okiem i wyłuskanie potrzebnych rzeczy.
Ponieważ zdjęcia otwierają się w oddzielnym oknie mogę czytać tekst a osobno kontemplować fotkę. Duże zdjęcie powoduje konieczność przewijania ekranu, co nie jest zbyt wygodne a poza tym powoduje też "skakanie ekranu" do czasu całkowitego załadowania, o czym była już mowa.

Wstawianie 1-2 dużych zdjęć owszem jest wygodne, gdy czyta się nowy wpis w temacie. Jednak, gdy przychodzi do wątku wrócić i odszukać konkretne zdjęcie, to nie jest już tak miło.
Oczywiście jestem za tym, żeby wstawiać 3-4 miniaturki obok siebie a nie jedna nad drugą.
Jest to proste: wystarczy na końcu linka dodać kilka spacji, ustawić się na początku linii linka z następnym zdjęciem i nacisnąć klawisz Backspace, który "zjada" niewidoczny znak "Enter" na końcu poprzedniej linii. I już :D .
Pojawił się też argument, że miniaturki z np. ImageShack powodują otwieranie się zdjęcia w "otoczce" żab i innych reklam :lol: .
Nie musi tak być - może otworzyć się samo zdjęcie. Nie mam tam konta, więc podam przykład z relacji Irimiego - mam nadzieję, że nie masz nic przeciw.
Obrazek
Kod linku wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://img445.imageshack.us/img445/997/097nadbudwkadolna8eo.jpg][img]http://img445.imageshack.us/img445/997/097nadbudwkadolna8eo.th.jpg[/img][/url]
A z żabą wygląda to tak:
Obrazek
Kod:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://img445.imageshack.us/my.php?image=097nadbudwkadolna8eo.jpg][img]http://img445.imageshack.us/img445/997/097nadbudwkadolna8eo.th.jpg[/img][/url]
To samo dla Fotosika bez żab (autor zdjęcia: Pablo):
Obrazek
Kod:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://images3.fotosik.pl/9/tq3tqxzfo35aozwl.jpg][img]http://images3.fotosik.pl/9/tq3tqxzfo35aozwlm.jpg[/img][/url]
[/color]
Ostatnio zmieniony śr lut 08 2006, 14:03 przez Syzyf, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje modele: archiwum
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

pełne fotki. w ograniczonej ilości.
zapraszam na Forum Historyczne
ODPOWIEDZ