Jaką Cyfrę nabyć ?????

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

ODPOWIEDZ
siewier

Jaką Cyfrę nabyć ?????

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siewier »

mam klopot a mianowicie chce zakupic cyfre (najlepiej jak najtansza) czy ktos moglby mi podpowiedziec jaki ewentualnie model moglbym wybrac chodzi mi o tani aparat i zeby jakosc zdjec byla w miare niezla. Chce dokonac zakupu przede wszystkim z mysla fotografowania modeli i umieszczaniu ich na tymże forum
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: Jaką Cyfrę nabyć ?????

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

siewier pisze:Chce dokonac zakupu przede wszystkim z mysla fotografowania modeli i umieszczaniu ich na tymże forum
w takim wypadku to może lepiej poprosić kogoś by ci robił fotki tych modeli ?
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Niestety nie mam dla ciebie dobrych wiadomości.
Ceny aparatów cyfrowych zależą od ilości MPX czyli matrycy pikseli jaką mają. Im wyższa cyfra np: 2.0, 3.0, 3.2, 4.0 a są już w sprzedaży 5.0 oznacza np : 5mln pixeli w matrycy. Czyli więcej aktywnych punktów które reagują lub bardziej przyjmują rózne światło. Od tego zależy cena.
W zasadzie nie powinno się kupować aparatów poniżej 3.0 MPX. Zdjęcia są wtedy nie zadowalające ale to zależy od wymogów tego kto robi zdjęcia no i niestety zależy też od warunków w jakich robi się zdjęcie.
Dla porównania zamieszczam zdjęcia wykonane aparatem HP 1,3MPX ale w światle dziennym. Wychodzi nie najgorzej szkoda że nie mam zdjęcia zrobionego 4.0 bo to wtedy można by porównać co i jak.
Najlepiej idź do sklepu weź dwa lub trzy aparaty i zrób zdjęcia testowe zgraj na dyskiete i porównaj w domu które ci najbardziej odpowiadają.
Wtedy będziesz miał jasną odpowiedź. Oczywiście porównanie należy dokonywać w aparatach tej samej matrycy czyli tej samej liczbie MPX.
Awatar użytkownika
Radek Zamość
Posty: 135
Rejestracja: pt cze 20 2003, 10:52
Lokalizacja: Zamość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Zamość »

Szczerze? Ja namawiałem rodziców na cyfrówkę żeby zamieszczać relację z budowy na tym forum.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

a tak wyglada 3,2 Mpx bez przykladania sie do zdjecia - ot tak ciachniete bez odpowiedniego tla i ustawiania opcji w aparacie (i prosze nie wypowiadać się na temat jakości wykonania modelu :) )
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

Polecam Konikę KD400 Z niestety nie jest tania ale zdjęcia robi super. To takim aparatem były robione zdjęcia Magirusa i ZISa które są prezentowane w galerii publicznej.
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
siewier

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siewier »

cholera no to mam problem myslalem ze sie cenowo wyrobie w pieciu golach ale chyba sie mylilem tzn musze jeszcze polazic po sklepach i byc moze znajde kompromis miedzy cena i jakoscia. A wogole to dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem i podpowiedzi podkreslam ze chodzi mi o aparat tylko i wylacznie do zdjec modeli i umiesxczania ich na forum
Awatar użytkownika
Wyrwizab
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 23 2003, 22:41
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wyrwizab »

Mustek GSmart Mini II, 1,3 mln pixeli, zdjecie "na szybko" przy kiepskim swietle (aparat nie posiada lampy). Cena - ok. 260zl, Mustek GSmart mini III (2mlnpix) - chyba troche ponad 300zl. Aha, kompresja tez niezle "zjada" jakosc, wiec mysle ze na potrzeby forum nie ma potrzeby kupowania drogich aparatow.
Obrazek
-----------------------
Pozdrawiam
Wyrwizab
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Jeżeli twój aparat ma służyć tylko do robienia zdjęć modeli to musisz zwrócić uwagę na tzw. minimalną wartość fokusa. Tzn z jakiej najbliższej odległości może aparat robić zdjęcie. Np w HP 1,3Mpx wynosi ona 60 cm poniżej tej odległości ostrość jest i tak nastawiana na przedmioty w odległości 60 cm bo fokus nie da rady, więc zdjęcia mogą wtedy wyjść napewno wyjdą nieostre, rozmazane....czyli niezadowalająco.
Awatar użytkownika
Wyrwizab
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 23 2003, 22:41
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wyrwizab »

Vivit pisze:Jeżeli twój aparat ma służyć tylko do robienia zdjęć modeli to musisz zwrócić uwagę na tzw. minimalną wartość fokusa. Tzn z jakiej najbliższej odległości może aparat robić zdjęcie. Np w HP 1,3Mpx wynosi ona 60 cm poniżej tej odległości ostrość jest i tak nastawiana na przedmioty w odległości 60 cm bo fokus nie da rady, więc zdjęcia mogą wtedy wyjść napewno wyjdą nieostre, rozmazane....czyli niezadowalająco.
Jezeli o to chodzi to w Musteku mozna to b latwo obejsc - usuwajac blokady obrotu obiektywu. Mozna wtedy robic zdj chyba praktycznie z dowolnie malej odleglosci ;) Tracimy niestety gwarancje.
-----------------------
Pozdrawiam
Wyrwizab
ODPOWIEDZ