Jaką Cyfrę nabyć ?????

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Moje zdjęcia w mojej relacji, oprócz początkowych, były robione aparatem Konika Minolta Z10. Z ładowarką, czterema akumulatorkami, kartą pamięci 512MB i futerałem dałem razem 960zł.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Jakiś czas temu moja Minolta X20 odeszła do krainy wiecznych łowów. Padła matryca i coś jeszcze, naprawa zdecydowanie nie opłacalna. W związku z tym rozglądam się za w miarę tanim aparatem cyfrowym. Nie chciałbym wydać dużo więcej niż 800zl. Zainteresował mnie Canon Powershot A520. Czy ktoś z was ma taki aparat? Co o nim sadzicie?
Trochę opisu znajdziecie tutaj i tutaj. Ceny zróżnicowane w zależności od sklepu. Będę wdzięczny za wszelkie info.
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
petr0v
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 26 2005, 22:50
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: petr0v »

Jakiś czas temu też stanąłem przed dylematem jaki aparat sobie sprawić. I też miałem podobne ograniczenie finansowe. Przez dość długi czas wertowałem różne fora fotograficzne, zeby znaleźć coś dla siebie. Zależało mi na tym, żeby aparat miał opcje ustawień manualnych. Wybrałem ostatecznie Canona A510 - A520 ma troszkę większą rozdzielczość, ale wyciśniętą z matrycy o tym samym rozmiarze fizycznym i (podobno) bardziej szumi na zdjęciach. Aparat kupiłem razem z futerałem i kartą pamięci 512mb za 850pln. Nie będę robił tu reklamy sklepu gdzie kupowałem, zresztą najlepiej chyba skorzystać z jakiegoś serwisu porównującego ceny np. www.ceneo.pl .
Zdjęcia robione tym A510 możesz zobaczyć na mojej stronce.

pozdrawiam
All science is either maths or stamp collecting.
Zagłębiaczek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zagłębiaczek »

JaCkyL pisze:Jakiś czas temu moja Minolta X20 odeszła do krainy wiecznych łowów. Padła matryca i coś jeszcze, naprawa zdecydowanie nie opłacalna. W związku z tym rozglądam się za w miarę tanim aparatem cyfrowym. Nie chciałbym wydać dużo więcej niż 800zl. Zainteresował mnie Canon Powershot A520. Czy ktoś z was ma taki aparat? Co o nim sadzicie?
Trochę opisu znajdziecie tutaj i tutaj. Ceny zróżnicowane w zależności od sklepu. Będę wdzięczny za wszelkie info.
Pozdrawiam :pice:
Witam

Mam mieszane uczucia co do tego aparatu, robi ładne zsjęcia ale jakość wykonania odstaje ( czytaj awaryjność ) od typowego Canona. Osobiście posiadam Canona A85 i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu, na dośc długi czas jaki pracuje przy aparatach jeszcze się nie zdażyło żeby były jakieś skargi na niego. Natomiast A510/520 niestety wielokrotnie oddawana były do serwisu bo padł soft itp.
Aha zapomniałem dodać mimo mniejszego zoomu optycznego A85 ma cztery baterie co wydłuża czas działania nawet do 3 -4 dni ( na dobrych akumulatorkach.

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Ja mam A95. Jest identyczny jak A85 ale ma wychylany na bok wyświetlacz. Bardzo się to przydaje przy wielu sytuacjach fotograficznych. Również przy fotografowaniu modeli. Obecnie kupując z tzw. drugiej ręki można kupić oba aparaty w podobnej cenie, więc warto poszukać A95.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

JaCkyL jak posiadam Canona A75. Zdjecia jakie wychodza widac w mojej relacji. Wiadomno wszytko zalezy od ustawien i swiatla. Ale najbardziej co mi sie podoba przy moim Canonie to to ze moge dokupic (i planuje) tuleje redukujaca oraz zestaw filtrow. Sa tez do tego soczewki makro. Do tegoz aparatu stosuje akumulatory Sanyo 1700 - tez uzywa 4 sztuki i starczaja mi spokojnie na okolo miesiaca uzywania. A tak jak koledzy pisza jezeli masz mozliwosc zakupienia A95 to proponuje zakup tego modelu z tego wzgledu iz ma wiekszy zoom optyczny. Jezeli chodzi o pobor pradu jest praktycznie taki sam ja w moim modelu (sprawdzone z autopsji).
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

ja pstrykam canonem 510 i jak na razie nie miałem z nim problemów... no może jeden po zakupieniu karty pamięci na allegro nie chciał jej wykryć, ale po sformatowaniu w innym aparacie wszystko było ok. Naładowane akumulatorki starczają na około 200 zdjęć z lampa.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

wybaczcie ze nie przegladne 15 stron tematu w poszukiwaniu tego modelu o ktorym chce napisac ;)

polecic moge kodaka z740 ktorego dumnym posiadaczem jestem juz od miesiecy 4-ech wiec cosniecos juz wiem ;)

tryb makro [a jakze...w koncu forum modelarskie ;) ] bardzo sympatyczny... ostre zdjecia w trybie auto robi spokojnie z odleglosci 7cm... 5,5mpix pozwala na dosc dobra obrobke zdjecia, do tego tryb PASM [w ktorym mozna sobie wszystko ustawic jak nalezy... chociaz jak komus sie nie chce, lub nie umie to tryb auto sprawuje sie naprawde niezle... sprawdzilem, czasem nie mialem czasu na pasm ;) ]
a poza modelami przyda sie na wakacje... 10x zoom optyczny daje rade calkiem calkiem :) na dowod fotka ... zaglowki byly okolo kilometra odemnie... pogoda sprzyjajaca :)

a i cena dosc przystepna... te 4 miesiace temu zaplacilem 300euro... wiec teraz pewnie ciut taniej :) [no i w polsce ogolnie sprzet jest tanszy..] jesli ktos sie zastanawia to zdecydowanie polecam :)

ps. jak komus zal baterii to mozna wylaczyc wyswietlacz i patrzyc przez wizjer.... oszczedza baterie jak diabli :) raz uzywalem jak mi w niedziele bateryjki zezarlo a tu wszystko pozamykane ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Z takim zastrzeżeniem jak Galwaniego powyżej (brak chęci czytania całego wątku) mogę polecić Canona A610 -- przy cenie 900 zł jest to naprawdę bardzo fajny aparat, zwłaszcza że możliwościami bije na głowę tanie badziewie z hipermarketów, które kosztuje tylko 100-200 złotych mniej. Tryb makro jest rewelacyjny, prosta kontrola nad funkcjami, no i jakość obrazu na prawdę na wysokim poziomie.
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

To ja również z podobnymi zastrzeżeniami polecam Olympusa FE140. Cena około 800 - 900 zł zoom opt. 3x + cyfr. 4x dwa świetne tryby makro (60-10 cm oraz nawet do 5cm ). Cała masa gotowych ustawień między innymi do obiektów takich jak modele.
Matryca ma 6.0 mpix więc jakość jest naprawdę świetna.
Jedyna wada to obsługa tylko kart xD bez SD i MMC no ale Olympus sobie tak wymyślił. Świetny aparat za niezbyt wysoką cenę.
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ