Prosta , łatwa i szybka obróbka foto

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Szelmek .

Podaję w założonym temacie te dwa programy do obróbki zdjęć ponieważ one się nawzajem uzupełniają . To czego nie ma jeden ma drugi .
"Dowiedzione zostało... " ? Jest zbędny ? Naprawdę ?

Napisałem na poprzedniej stronie : " przytnij - rozjaśnij - popraw kolory - wyostrz - dodaj napis - kompresuj "
Czy byłbyś tak uprzejmy i napisał mi gdzie w programie XnView znajduje się opcja dodawania napisów , tak tylko dla wyjaśnienia ?

Temat założyłem w celu podzielenia się własnymi doświadczeniami z pracy nad samymi fotkami i sugestią tyczącą hostingu . Kto chce to z tych doświadczeń korzysta . Kto nie chce nie korzysta .

Wujek .
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Ależ proszę, tak dla wyjaśnienia :-)
Klikologia
Menu OBRAZ->Dodaj tekst
Klawiszologia
Shift+T
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Zwracam honor ... faktycznie po otwarciu obrazka zjawiają się funkcje niewidoczne w głównym oknie .

Ale teraz rozumiesz dlaczego do Picasa zalecałem dodatek w postaci "pixlr" . Ona nie ma tekstów , razem mają to o co mi chodzi .

Wujek .

P.S. Jeszcze jedno pytanie . Po otwarciu obrazka w XnView , obrazek 47 Kb , i zapisaniu go bez zmian jego "waga" zwiększyła się do do 64 Kb . Gdzie szukać funkcj kompresji ?
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Plik->Zapisz jako->opcje
Jest suwak do ustawiania kompresji.
Ustawienie na około 80% zmniejsza plik z 250k do 100k, co ciekawe działa to również w drugą stronę ;-)
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Właśnie sprawdziłem i przyznaję że kompresja działa całkiem przyzwoicie .
Porównywalnie do "pixlr", "PhotoFiltre", "IrfanView" . Nie potrafiłem tych funkcji odnależć w 2005 roku gdy ten temat zakładałem a z założenia miało być prosto i szybko . Dziś specjalnie pobrałem , zainstalowałem i testowałem wszystkie wymienione na kilku zdjęciach .
XnView zobie zostawię dla dalszych prób , być może faktycznie program jest niedoceniany . Trochę więcej klikania i poszukiwań , w tych analizowanych wczoraj i dziś funkcja kompresji uruchamia się automatycznie wraz z "zapisz jako" . Dlatego myślę że ta nasza dyskusja na coś komuś się przyda .

Wujek usatysfakcjonowany ... :papa:
ODPOWIEDZ